Ggroup מקבוצת בלושינסקי אחזקות – מגזין הנדל"ן
לוגו ג'גרופ לוגו גלובס
לכתבה הקודמתמהי הלוואה כנגד שעבוד נכס וכיצד מגייסים אותה? לכתבה הבאהכתוב בטאבו: רישום פרצלציה כבסיס לרישום הבעלות בקרקע

מודרני או קלאסי: כיצד מתכננים את בית החלומות?

בבית מעוצב יש אופי ונשמה, שיוצרים מפתח מרכזי להתנהלות היומיומית של דייריו ▪ איך מתכננים בית המשלב בין חלומות למציאות? וכיצד מספקים תוצאה שעונה על רצונות וצרכים אך עומדת בכל הדרישות והאילוצים?
קורן דור - 12.02.2017, 14:35

נושאים הקשורים לכתבה

עסקת השבוע
בית
בית החלומות: כל אחד מהבתים מקבל נופך אישי ופרקטי / צילום: גלעד רדט

הכתבה בשיתוף שירלי דן תכנון ועיצוב

בית הוא במובנים רבים ראי הנפש של דייריו. כל התקוות, התשוקות והחלומות באים לידי ביטוי בתכנון סביבת המגורים, במטרה להפוך אותה למקום בו הכי נוח לנו להיות עצמנו. שירלי דן, בעלת משרד "דן שירלי תכנון ועיצוב", המתמחה באדריכלות ועיצוב פנים של מתחמים ווילות יוקרה, מכירה היטב את תהליך הגשמת החלומות. פרויקטים נבחרים בהם הגשימה חלומות עבור דיירים, ניתן לראות בספרה "בבית עם שירלי דן" (מאת: אורלי רוביזנון). הספר, שמהווה מקור השראה כולל טיפים ועצות לאנשים שבונים או משפצים בית, מייצג את תפישת העולם של דן ושופך אור חדש על עולם בניית ועיצוב הבית.

בראייתה של דן, בית מעוצב הוא קודם כל בית עם נשמה ואופי. בית שמלכתחילה מושקעת בו מחשבה יתרה על כל פרט ופרט. "בית שמתוכנן על פי חלומותיהם של בעליו", אומרת דן. "ההבנה שאנחנו מגשימים כאן חלום למשפחה ויוצרים מפתח מרכזי בהצלחת ההתנהלות היומיומית שלהם, גורמת לי להתמקד בכל פרט ולחשוב לעומק על כל צעד - גם כיום כשאני כבר מנוסה". כמובן שלחלום יש גם מגבלות. בית הוא לא מוזיאון והוא צריך להיות פרקטי, עם מקומות אחסון, בחינה ארגונומית והבנה מעמיקה בפסיכולוגיה של החלל, הפרמטרים והמשתנים בהתאם לשטח שעליו ממוקם הבית.

"אני מקפידה שכל אחד מהבתים יקבלו נופך אישי ופרקטי. עיצוב הוא הרבה מעבר ליופי. הוא הבנה מעמיקה בהתנהלות אמיתית של בני אדם בתרחישים שונים". לדבריה, התפקיד של העושים במלאכת התכנון והעיצוב הוא לאזן בין החלומות של הלקוחות להתמודדויות הקיימות בשטח. "אם זה תקציב, תנאי השטח עצמו, אילוצי בנייה ותב"ע (תכנית בניין עיר), התפקיד שלי הוא ליצור מארג מושלם ולספק ללקוחות את התוצר, שמחד עונה על רצונותיהם ומאידך עומד בכל הדרישות והאילוצים". הנה ארבעה פרויקטים שממחישים היטב את האיזון העדין בין חלומות למציאות.

הבית הלבן - הסלון מתמזג עם החוץ / צילום: גלעד רדט
הבית הלבן - הסלון מתמזג עם החוץ / צילום: גלעד רדט

הבית הלבן - אווירה של חופש בחלל

באחד מיישובי השרון תוכנן בית דו- משפחתי בו מתגוררים זוג עם ילדם הבוגר. "הרעיון היה לבנות בית שייתן תחושה של בית קיץ לבן ומואר, בית שבעליו יוכלו לחיות בחלל התחתון, כאשר הקומה השנייה משמשת כיחידה לבן המתבגר". הבית תוכנן בהתאם לדרישת הדיירים, שאוהבים לארח חברים ובני משפחה. פינת האוכל פתוחה ומתמזגת עם החלל המרכזי. בנוסף, היא פתוחה לגינה, מתוכננת בצורה לא סטנדרטית ובאווירה יותר סלונית. השולחן בפינת האוכל נמוך יחסית ומשולבות בו כורסאות ישיבה, כדי שגם במרחב זה תושג תחושה של רוגע ונועם.

הבית בעל חלונות בלגיים המתוכננים כך שמכל מקום אפשר יהיה לראות ולהרגיש את החוץ. החומרים שמהם בנוי הבית הם עץ ואבן. כל הבית מרוצף בפרקט גושני לבן עם קיר בריקים בסלון לבן, ששקועה בו מערכת קולנוע ביתית. בהמשך הקיר ישנו קמין מעוצב בסגנון אירופאי בהזמנה מיוחדת. הסלון מתמזג עם החוץ וישנה אווירת חופש בחלל. מאחר שכל הבית לבן, הושגה החמימות באמצעות ריהוט משתנה וסטיילינג המשלב שטיח טלאים, כריות נוי ומעט צבעוניות.

טוסקנה בשרון - כל חלל וחלל זכה להתייחסות אישית / צילום: גלעד רדט
טוסקנה בשרון - כל חלל וחלל זכה להתייחסות אישית / צילום: גלעד רדט


טוסקנה בשרון - תחושה של בית קיט

זוג עם 4 ילדים בנו על מגרש בן 650 מ"ר במושב בשרון. הלקוחות הגיעו כאשר הכל היה במצב שלד. כל חלל וחלל זכה להתייחסות ועוצב כך שיהיה חיבור אישי עם בעל החדר - הילדים וההורים כאחד. בתוך כך, הילדה שהיא נסיכה בפני עצמה זכתה לחדר נסיכותי במיוחד, ההורים האלגנטיים נהנים מחדר שינה מלכותי וקלאסי בכיכובו של הצבע הלבן. הבית עוצב בסגנון טוסקני שכל התכנון והעיצוב שלו הוא תחושה של בית קיט, כפי שרצתה המשפחה, עם שימוש בחומרים טבעיים, בו הגינה היא חלק בלתי נפרד מהבית.

הבית האירופאי - קלאסיקה מעודנת משולבת באיבזור מודרני / צילום: גלעד רדט
הבית האירופאי - קלאסיקה מעודנת משולבת באיבזור מודרני / צילום: גלעד רדט

הבית האירופאי - משתלב עם הסביבה הטבעית

בית בהרצליה פיתוח שעוצב לפי חלום על בית אירופאי, המשתלב עם הסביבה הטבעית ומעניק תחושה של אופן ספייס. הבית מתאפיין בסגנון אירופאי ושולטים בו הצבעים לבן, שחור ואפור, עם שילובים רבים של עץ אלון שמחמם את האווירה. רוב הבית עשוי מעץ אלון עתיק בשילוב טפטים שיוצרים אווירה אירופאית קלאסית. הבית מצויד בכל אמצעי החשמל והטכנולוגיה החכמים. כחלק מהעיצוב האירופאי יש לו מרפסות נוי בחזית וגם בחלק האחורי, קרניזים ודקורים בעבודת אומן.

פרובאנס מודרני - כאן גרים בכיף המעצבת ובני משפחתה / צילום: גלעד רדט
פרובאנס מודרני - כאן גרים בכיף המעצבת ובני משפחתה / צילום: גלעד רדט

בית בסגנון פרובאנס מודרני

דן הגשימה חלום כשעיצבה את הבית שלה במושב הפסטורלי עין ורד שבשרון. תחום הבנייה והאדריכלות זורם גם בעורקיו של בעלה גבי, המתמחה בניהול ופיקוח בנייה והשותף המקצועי של דן, ויחד הם גיבשו קונספט שהוא שילוב בין פרובאנס המודרנית המשדרת תחושה כפרית אירופאית לבין ישראל של שנות האלפיים. הבית עצמו משתרע על פני 400 מ"ר בנויים על שטח של חצי דונם. בקומת הכניסה נמצא חדר משפחה גדול ולצדו מטבח עם יציאה לגינה. בצידה השני של המבואה ממוקם האזור הציבורי של הבית, הכולל פינת אוכל וסלון פתוח לבריכה. בקומה הראשונה, בעלת תקרת העץ הגלויה ורצפת עץ אלון עתיק מפירוקים, ניצב גשר שמפריד בין אגף ההורים לאגף הילדים. סוויטת ההורים כוללת חדר ארונות, שדרכו גם נכנסים למקלחת זוגית בעלת מערכת סטריאו עמידה במים ורצפה מעץ טיק. מעברו השני של אותו הגשר, נמצאות הסוויטות של הילדים, שכוללות גם מקלחת משותפת לכולם ונגיעות אישיות בכל חדר.


האדריכלית שירלי דן / צילום: גלעד רדט
האדריכלית שירלי דן / צילום: גלעד רדט


בבית שולבו אלמנטים עיצוביים המותאמים לסביבה הטבעית של הבית. הבית עצמו מתוכנן בצורת האות ח' המאפשרת קיומו של פטיו שקוף הנשקף היטב מכל מקום, בקומת הכניסה ובקומת המגורים כאחד. דן בחרה לעבוד עם חומרים מותאמים מבחינת האקלים והעמידות למציאות הישראלית ועם זאת יתכתבו עם העיצוב הכפרי. עץ הוא חומר דומיננטי בבית ויחד עם הבריקים האופיינים לסגנון האירופאי הקלאסי, נוצר טוויסט מתוחכם המשלב ריהוט ואיבזור מודרני לצד ריהוט קלאסי הנאמן לקונספט של הבית. דן מספרת שהחלום שלה הוא להמשיך להגשים ללקוחות חלומות. "מבחינתי אין דבר יותר מספק מלחוות איתם את התהליך, עד השלב בו הם מקבלים בהתרגשות את התוצר הסופי וממשיכים להתקשר ולהתייעץ גם שנים אחרי".

לאתר של האדריכלית שירלי דן >>

האם מס על דירה שלישית:
סה"כ השתתפו בסקר: 951
11% 5%
19% 5%
68% 5%
2% 5%

בגובה העיניים לטורי דעה נוספים

המובחרים

NEXT-URBAN -לוגו / צילום: יח"צ
מול ים - לוגו / צילום: יח"צ