תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

הדרך לחברה צומחת: ההטבות שמדרבנות את העובדים

שביעות רצון של עובדים בחברה יכולה להוביל אותה קדימה ולעשות את ההבדל מול המתחרות ■ מהן הדרכים בהם ניתן לדאוג לרווחת העובדים ואילו הטבות הופכות אותם לפוריים יותר

שביעות רצון של עובדים בחברה / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב
שביעות רצון של עובדים בחברה / צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

  *** הכתבה בשיתוף WOBI 

בעידן בו חברות הופכות להיות דומות זו לזו בכל רחבי העולם, הכלי המוביל לבידול החברה שלכם הוא העובדים. המשפט "העובד הוא המשאב החשוב ביותר בחברה" אולי כבר נשמע כמו קלישאה, אבל היום הוא נכון יותר מתמיד.

עובדים מרוצים הם עובדים פוריים יותר, ומנהלים טוענים כי שביעות הרצון של העובדים בחברה יכולה להוביל אותה לצמיחה משמעותית. בתחומים מסוימים, בהם הביקוש לעובדים עולה על ההיצע ויש מלחמה של ממש על כל עובד, הדרך לשמר את העובדים היא הטבות ופינוקים שונים.

עובדים בתחומים האלה זוכים לחיזורים מחברות אחרות, המנסות לפתות אותם לעבור אליהן בעזרת שכר גבוה וגם בעזרת פינוקים ואקסטרות שונות. במצבים שכאלה קברניטי הארגון צריכים להיות עם האצבע על הדופק ולדאוג לכך שהעובדים שלהם יהיו מרוצים לאורך זמן. אז איך עושים את זה? קודם כל שואלים את העובדים. במחקרים שונים שנעשו, ציינו הנחקרים אילו הטבות הופכות אותם לעובדים מרוצים. הנה כמה מהן:

לימודים או הכשרה מקצועית

בשוק העבודה המודרני אי אפשר להפסיק ללמוד אף פעם, ומימון מלא או חלקי ללימודים או הכשרה מקצועית מועילים מאוד לעובד וגם לארגון. במקום להכשיר עובדים חדשים, תוכלו להשתמש בהטבה הזו להכשרה קצרה וממוקדת של עובד קיים. ההטבה הזו גם מחזקת את העתיד התעסקותי של העובדים, מכניסה עניין נוסף בעבודה ומקטינה את השחיקה.

השקעה בסביבת העבודה

עובדים ציינו כי הם מרוצים יותר כאשר הם מגיעים בכל בוקר לסביבת עבודה נעימה ומושקעת. זה יכול להיות מכונת קפה, מקרר עם מוצרי מזון בסיסיים או אפילו סלסלת פירות בקבלה. העובדים מבלים שעות רבות במקום העבודה שלהם, כך שזה רק הגיוני שהם יהיו מרוצים יותר במקום נעים.

עבודה מהבית

מנכ"ל חברת טים וויואר (Team Viewer) שערכה מחקר בנושא עבודה מהבית טוען כי עובדים רבים יעדיפו לוותר על פינוקים שונים ואפילו על סמארטפון חדש תמורת האפשרות לעבוד מהבית. הכבישים העמוסים בישראל רק הופכים את ההטבה הזו אטרקטיבית יותר. זה לא אומר שאתם חייבים לשנות לגמרי את הרגלי ההעסקה, אתם יכולים להחליט על יום בשבוע בו העובדים יוכלו לעבוד מהבית. בעצם, ההטבה הזו לא תעלה לכם שקל ומצד שני תגביר משמעותית את שביעות הרצון של רוב עובדי החברה.

חלוקת בונוסים

בגזרה הזו לא השתנה הרבה, תגמול כספי לעובדים יכול להעלות משמעותית את שביעות הרצון שלהם. בסקר שנערך ב-2012 בארה"ב, 60% מהעובדים דיווחו שגם בונוס בגובה 25 דולר היה מספק אותם כיוון שמה שחשוב להם זו התחושה שמעריכים את מאמציהם. חשוב לקבוע מראש את הקריטריונים לקבלת הבונוס, כך שהעובדים ידעו שהבונוסים לא נקבעו שרירותית ומה נדרש מהם לשפר בהמשך.

חיסכון משמעותי לפנסיה

אחד הגורמים המדאיגים ביותר את ציבור העובדים בישראל הוא החיסכון הפנסיוני. העובדים רוצים שכספי הפנסיה שהם חוסכים מידי חודש יבטיחו את עתידם הכלכלי, אבל מעסיקים רבים מרגישים כי אינם אמורים להיות מעורבים בעניין. זו כמובן טעות, כי עובדים שהמעסיק שלהם דואג לעתידם הכלכלי הם עובדים מרוצים ובטוחים יותר.

לפי תקנה חדשה של משרד האוצר, מעסיקים היום חייבים לפתוח מכרז מסודר ולפנות לכל הגופים הרלוונטיים כדי לבחור את קרן הפנסיה שתשמש כברירת המחדל עבור העובדים שלהם.

אם כמעסיקים אינכם יודעים איך לעשות זאת, אתם יכולים להיעזר במערכת ניהול המכרזים של wobi. המערכת היא מנוע חכם, קל מאוד לתפעול, חינמי, ובעיקר מסייע לעמוד בדרישות החוק בדרך היעילה ביותר.

המערכת של wobi מתאימה לעסקים קטנים וגדולים, והיא נבנתה על פי הדרישות שנקבעו ע"י משרד האוצר.

בסוף תהליך, שאורך כמה דקות, המערכת מפיצה את המכרז לכל הגופים המוסדיים ולאחר בחינת המכרז, מגישים הגופים הצעות למערכת. ביום סיום המכרז בוחרת המערכת את הגוף הזוכה, בהתאם לתנאים המפורטים בחוזר משרד האוצר, ושולחת אליכם הודעה מסודרת עם פרטי המכרז, הגוף הזוכה ופרטי יצירת הקשר. בחירה של חיסכון פנסיוני בעזרת המערכת החכמה של wobi תוכל לחסוך לעובדים שלכם עשרות אלפי שקלים, ולכם זמן יקר והתלבטויות מיותרות.

לפרטים נוספים לחץ כאן >>

צרו איתנו קשר *5988