Ggroup מקבוצת בלושינסקי אחזקות – מגזין הנדל"ן
לוגו ג'גרופ לוגו גלובס
לכתבה הקודמתכיצד הצליחה מנהלת דיירים לייעל פרויקטים של התחדשות עירונית? לכתבה הבאהאיך משווקים פרויקטים של התחדשות עירונית?

"מדובר בפרויקט שישדרג את רמת חייהם של אנשים רבים"

העיר נתניה נהנית מתנופת פיתוח והתחדשות ענקית ▪ בימים אלה נמצא בתהליך של חתימות דיירים, מדידות ובדיקת תכניות מול עיריית נתניה, אחד הפרויקטים הגדולים שיבוצעו בישראל בתחום ההתחדשות העירונית
יובל גמליאל - 23.03.2017, 15:44
"אנו
"אנו מאמינים בפוטנציאל של נתניה כעיר חוף יפה". צילום: רן אליהו

הכתבה בשיתוף אגמים יזמות ובנייה

אחד הפרויקטים הבולטים והמעניינים ביותר בישראל בתחום ההתחדשות העירונית קורה בימים אלו בנתניה. במתחם הרחובות בן צבי, שמחה ארליך ושמורק בעיר, צפוי להיבנות פרויקט התחדשות על פני שטח ענק בגודל 40 דונם. החברות היזמיות בפרויקט הן אגמים יזמות ובנייה וחברת אשדן יזמות ובנייה. שמואל נעמן, מבעלי חברת אגמים, מספר כי היקפו של הפרויקט הנמצא כעת בתהליך של חתימות הדיירים, כנסים בשטח, מדידות ובדיקת התכניות מול עיריית נתניה, הופך אותו לאחד מפרויקטי ההתחדשות העירונית הגדולים שיבוצעו בישראל.

 

"אנו שמחים מאד להיות שותפים לפרויקט עצום, שהולך וקורם עור וגידים ואשר ישדרג את רמת חייהן של משפחות רבות מאד באזור", אומר נעמן. חברת אגמים יזמות ובנייה היא חברה פרטית לביצוע פרויקטים שונים בתחום הבנייה, כולל תמ"א 38, תוספות בנייה, שימור וחידוש מבנים ועוד. לדברי נעמן, "האזור בו צפוי להיבנות הפרויקט החדש בנתניה הוא מתחם בן 17 בנייני מגורים, משלושה סוגי טיפוסי בניינים שונים ומדובר בבניינים בני 4 קומות מעל קומת עמודים מפולשת".

האזור בו ייבנה הפרויקט החדש הוא מתחם בן 17 בנייני מגורים. צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב
האזור בו ייבנה הפרויקט החדש הוא מתחם בן 17 בנייני מגורים. צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

מהם היתרונות בהתחדשות עירונית דווקא באזור זה?

היתרון הוא בכך שהאזור המדובר נבנה בשנות הארבעים. כך שאיכות הבנייה בו ירודה, הבניינים בנויים מבלוקים ומבטון מזוין והגג השטוח עשוי מבטון. מצבם הפיזי ורמת התחזוקה של הבניינים ירודה והם תואמים את גילם הרב. בחלק מהבניינים ישנם סדקים לאורך הקירות, הטיח מתקלף, המרצפות שבורות וגלויות ועוד. באופן כללי המתחם מתאפיין בהזנחה רבה בעורף, בחזית הבניינים ובחצרות הדשא שאינן מתוחזקות.

בנוסף, בין הבניינים קיימת רחבת אספלט פתוחה המשמשת את הדיירים לחנייה, כך שאין עצים וצמחים המשווים למקום מראה מטופח שנעים לחיות בו. במצב הדברים הנוכחי, האופציה היחידה לבצע שדרוג ולהעלות את רמת החיים של הדיירים במתחם היא באמצעות פרויקט התחדשות עירונית שכזה.

מה גרם לכם ליזום את הפרויקט הגדול דווקא בעיר נתניה?

הדבר נבע ממספר סיבות. ראשית, אנחנו מאמינים בפוטנציאל של נתניה כעיר חוף יפה המהווה יעד הן לתיירים והן למשקיעים. שנית, בעירייה יש מחלקת הנדסה שמודעת לחשיבות של הפרויקטים לעיר ומקדמת אותם מול היזמים, וזה מאוד חשוב לנו. כמו כן, מדובר בפרויקט שישפר את איכות חייהם של אנשים רבים ורצינו לקחת חלק בכך.

פרויקט התחדשות עירונית יעלה את רמת החיים של הדיירים. צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב
פרויקט התחדשות עירונית יעלה את רמת החיים של הדיירים. צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

למה בחרתם להיכנס לתחום ההתחדשות העירונית הרווי ממילא ביזמים וקבלנים?

אנו מאמינים שפינוי בינוי ותמ"א 38 עומדים להפוך למנוע הצמיחה העיקרי של ענף הנדל"ן בארץ. עתודות הקרקע באזורי הביקוש אוזלות והמדינה משווקת קרקעות בעיקר לתוכניות מחיר למשתכן, שלא מצויות באזורי הביקוש. תוכניות ההתחדשות העירונית מספקות למדינה פיתרון משולש: הקלה במצוקת הדירות באזורי הביקוש, חיזוק הבניינים מפני רעידות אדמה וטילים והתחדשות מרכזי הערים המתיישנים. המגמה הזו רק תלך ותתחזק וכחברת נדל"ן ותיקה אנו רוצים להוביל גם בתחום זה.

רמת הידע של אגמים יזמות ובנייה בכל הקשור ליזמות, תכנון, בנייה, ביצוע ותשתיות היא מהגבוהות בתחום, וההבנה המצטברת של החברה בכל הקשור לצרכי הרשויות בהן אנחנו עובדים היא גדולה מאד. אלו הן גם הסיבות שבגללן אנו מצליחים לזכות בפרויקטים יזומים רבים בנתניה ובאזורי הביקוש במרכז הארץ.

לפגישת ייעוץ ללא עלות עם המומחים של אגמים >>>

בגובה העיניים לטורי דעה נוספים

המובחרים

NEXT-URBAN -לוגו / צילום: יח"צ
מול ים - לוגו / צילום: יח"צ