תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

הרובוטים באים? 5 משרות ניהול שימלאו את מדורי הדרושים בקרוב

מחקר שערך הפורום הכלכלי העולמי מצא כי עד שנת 2020 ייעלמו כ-5 מיליון משרות משוק העבודה לטובת תחליפים טכנולוגיים ■ איך להיערך לכך, ומהן ההזדמנויות לתפקידי ניהול העומדות בפתח?

5 משרות ניהול שימלאו את מדורי הדרושים בעתיד הקרוב/ צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב
5 משרות ניהול שימלאו את מדורי הדרושים בעתיד הקרוב/ צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

הכתבה בשיתוף הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב 

הנה עובדה שגם הטכנופוב הגדול ביותר יתקשה להשלים עמה: העולם שכולנו מכירים לא רק הופך מקוון יותר אלא ממש מחליף את עורו, תרתי משמע דוגמה נהדרת לכך הוא Hospi - הרובוט האנושי, שהחל באחרונה לשרת כפקיד קבלה של ממש בבית מלון יפני. זוהי רק הסנונית הראשונה, שוק העבודה משנה את פניו וכבר לא יהיה אותו הדבר.

אבל כל זה לא אומר שלא נפתחות הזדמנויות חדשות ויותר מכך. לפי לא מעט מחקרים שנועדו לצפות את העתיד בטווח של עשור מהיום, גל שלם של משרות חדשות בתחום הניהול עומד בפתח, כאלו שיעניק למי שלומד ומתמקצע בהן את ארגז הכלים המתאים למנהלים בעולם החדש, בכתבה זו נסקור כמה מהן:

מנהלי דאטה ואנליסטים - אולי המקצוע המבוקש ביותר. הטכנולוגיה אמנם תמשיך לכבוש את העולם ולחסוך בעלויות תפעול אנושיות, אבל מישהו יצטרך לפקח על רמות הביצוע ולנהל את מערכי המידע בארגון. המשמעות היא ששעתם היפה של מנתחי אבטחת מידע, מתכנתים ושאר מקצועות המתמטיקה הגיעה, והגיע הזמן לגזור את הקופון.

ניהול מערכות מידע. לפקח על רמות הביצוע/ צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב
 ניהול מערכות מידע. לפקח על רמות הביצוע/ צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב


מנהלי שיווק ומכירות ופיתוח עסקי - רובוטים ומחשבים ניחנים בכושר ייצור גבוה מזה של בני האדם. בעולם של אפליקציות, תוכנות חכמות ומערכות של בינה מלאכותית, גם רף היעילות נמצא בעלייה מתמדת. לפיכך, כל ארגון המספק מוצרים או שירותים יוכל להגדיל באופן משמעותי את קווי האספקה, אבל בהכרח יזדקק למי שימכור אותם. כן, אנשי המכירות והשיווק מעולם לא יהיו מבוקשים יותר. במיוחד אלה שרכשו התמחות של ממש בעולם הדיגיטלי ויודעים כבר לצפות את הצעד הבא.

מנהלי מוצר ומותג - תתפלאו, אבל היצירתיות עדיין נחשבת לתכונה האנושית הנעלה ביותר. מחשבים אינם יודעים לייצר קריאייטיב נבון ולחשוב מחוץ לקופסה. בעוד אלה עסוקים בהחלת תהליכי אוטומציה ובקרה על הארגון, יגבר הצורך באנשים שיסייעו לפרמט את התוצרת לאלמנטים רגשיים וחושיים.

מנהלי משאבי אנוש - כמו בכל מהפכה, גם בזו הטכנולוגית יהיה מי שיתקשה לשרוד את השינויים. אבל מי שכן יישאר על המגרש יוכל להתמקצע ולרכוש כישורים נוספים. תפקידם החדש של מנהלי משאבי אנוש הוא לדאוג להכשיר עובדים קיימים בארגון (בניגוד לגיוס חדשים) באמצעות תוכניות הכשרה יזומות וקידום מקצועי לשדרוג הקריירה. כמו כן, הכרה מושלמת של השוק וניתוב מערך ההון האנושי של הארגון הוא צורך השעה, וחשוב שיהיה בידיים הנכונות.

פיתוח עסקי. מחשבים לא יודעים לחשוב מחוץ לקופסה / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב
 פיתוח עסקי. מחשבים לא יודעים לחשוב מחוץ לקופסה / צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

מנהלי קשרי ממשל ורגולציה - לא מדובר בעוד יועץ משפטי, אלא במשרה שתפקידה לנווט את הארגון למקומות בטוחים. הטכנולוגיה בדרך להחליף את הנהגים על הכביש? רעיון מצוין, אבל לפני כן כדאי לברר מה אומר החוק וכיצד ניתן לפרש אותו כדי למנף את הכנסות הארגון.

לסיכום, פתגם ידוע מעולם העסקים טוען כי מי שיודע "איך" לא יישאר מובטל. אבל מי שיודע "למה", נמצא על הנתיב הנכון להיות המנהל החדש. בעולם העסקים של היום לא מספיק רק לדעת יותר מכולם, אלא חשוב להבין היכן נמצא ארגז הכלים האופטימלי שייתן את הפתרון המדויק ביותר, גם אם מדובר בעולם משתנה.

*** רוצים ללמוד כיצד להיות המנהלים של המחר? הפקולטה לניהול ע"ש קולר באוניברסיטת תל-אביב היא המקום האולטימטיבי לרכוש את הכלים שיהפכו אתכם למנהלים החדשים. הפקולטה היחידה בישראל שמדורגת ברשימת בתי הספר למנהל עסקים הטובים בעולם של EDUNIVERSAL , ובמקום התשיעי בעולם במספר היזמים בוגרי תואר ראשון שגייסו הון, על פי דירוג חברת המחקר PitchBook Data לפרטים הקליקו כאן

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988