מחיר למשתכן: איך שינוי שיטת המכרזים הפך את ענף הנדל"ן?

מרכז גלובס לנדל"ן והאוניברסיטה העברית יקיימו השתלמות ייחודית בנושא מחיר למשתכן, במסגרתה יוקנה למשתתפים כל המידע הדרוש באשר למכרזי מדינה והיבטי המימון, המיסוי והמשפט הנלווים אליהם

מחיר למשתכן/ צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב
מחיר למשתכן/ צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

לפני כשנה וחצי התרחש אירוע מכונן בעולם הנדל"ן המקומי, כזה ששינה את כללי המשחק מקצה אל הקצה. מדובר בשיטת מחיר למשתכן, אשר הפכה במאה ושמונים מעלות את עולם מכרזי המדינה, שכן אם עד אז הזוכה היה זה שהציע את ההצעה הגבוהה ביותר עבור הקרקע, הרי שכיום הזוכה הוא זה שמציע את המחיר הזול ביותר בעבור דירה. סביר כי הדיונים והוויכוחים באשר לטיבה של השיטה החדשה יימשכו עוד זמן רב, אך תוכנית מחיר למשתכן היא עובדה מוגמרת. מכאן שיש להכירה ולהבינה לעומק - הן מבחינת השלכות המאקרו, ובעיקר מבחינת המיקרו - קרי כיצד היא משפיעה על הארגון בו אנו פועלים ואיך להיערך על מנת להתאימו למציאות החדשה.

בדיוק לצורך זה יזם מרכז גלובס לנדל"ן בשיתוף האוניברסיטה העברית השתלמות ייחודית בנושא מכרזי המדינה. ההשתלמות בת חמישה מפגשים שבועיים, שתחל ביום ב' ה-8.5 ב"הקמפוס"בבני ברק, תכלול את מלוא האינפורמציה האקדמית והמעשית הנדרשת לעוסקים בתחום ותועבר על ידי בכירי השוק - הן מהמגזר הציבורי והן מהמגזר הפרטי.

אביגדור יצחקי ראש מטה הדיור/ צילום: תמר מצפי
 אביגדור יצחקי ראש מטה הדיור/ צילום: תמר מצפי

בין המרצים ניתן למצוא את אביגדור יצחקי, ראש מטה הדיור הלאומי; את ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת; את אייל מידן סגן השמאי הממשלתי ובכירים במשרד הבינוי והשיכון. עוד בסגל המרצים: איילת רוסק, ראש סקטור נדל"ן בנק ירושלים; בני ביטון, ראש עיריית דימונה; עו"ד איתי טולנדנו; ומייק סקה, מהנדס עיריית הרצליה. ההשתלמות הייחודית תעמיק הן בפרוצדורות ההגשה למכרזי מדינה והן באשר לשיקולים העסקיים והמסחריים של היזם - ותיגע בהיבטי המימון, המיסוי והמשפט הנלווים.

לפרטים והרשמה הקליקו כאן

צרו איתנו קשר *5988