דעה: ערביי ישראל, חלום האחדות הפלסטינית נגמר

באיזה עתיד אתם בוחרים? האם אתם רוצים שילדיכם ירגישו לעד זרים? או פליטים? אנחנו חיים בבית משותף, מדינת ישראל הכירה בכם, במעמדכם, בזכויותיכם, עלינו להמשיך ולהשתפר, אבל עכשיו תורכם

29.05.2017, 16:27

*** הכתבה בשיתוף העיר החדשה

"פאשיסטית, גזענים, גזענות, גזעניות, פאשיסטי, גזענות, פאשיזם". הביטויים הללו כלפי מדינת ישראל ויהודי ישראל נכנסו בשני עמודים קצרים שהם מצע הרשימה הערבית המשותפת.

ערביי ישראל הגיע הזמן לבחור: חשבו רגע, האם הייתם מושיטים יד, למי שזו דרכו לתאר אתכם?
אנחנו חיים בבית משותף אחד, מדינת ישראל הכירה בכם, במעמדכם, בזכויותיכם, עלינו להמשיך להשתפר אבל עכשיו תורכם.

במבט היסטורי חלום האחדות הפלסטינית הגדולה נגמר. תושבי יו"ש, אלו של עזה, הפליטים בלבנון, מי שהשתקעו בירדן ואתם ערביי ישראל כבר לא תהיו ישות אחת. כל קהילה תמצא את מקומה ותבנה בנפרד את חייה. הנושא שהיה עיסוקכם המרכזי זז הצידה, הגיע הזמן להשלמה והפניית המאמץ לבניית החיים כאן.

מצב היהודים הרי דומה, יש קהילות בארה"ב ויש בבריטניה, או ארגנטינה ,יש להן מכנה משותף אבל כל אחד מזדהה ורוצה בשגשוג ובטחון המדינה שלו.

הפליטים שלשיבתם אתם קוראים לא יחזרו. ישראל מבוססת וחזקה מדי והעולם השתנה. המערב מוצף במיליוני מהגרים והמעמד המיוחד שהשתמר לפליטי '48 התפוגג; מדינות ערב והליגה הערבית התפוררו, אין למי לשאת עיניים ועם הכאוס מסביב העניין הפלסטיני אינו מרכזי.

בעיות הביטחון שישראל התמודדה איתן בעבר לבד מול הטרור והאסלאם הקיצוני, הפכו לסוגייה בינלאומית. כמו כן, התחושה שהפלסטינים הם קורבן צודק כבר פחות מושרשת.

גם אונסקו, בית המשפט בהאג ודומיהם לא יועילו. מוסדות אלו פחות משמעותיים מכיוון שהמעצמות עצמן לא מקבלות את מרותם ומשום שהם יוצרים יותר עוינות מפתרון.

דאגתכם לאחיכם מובנת, אבל האם ההתרסה מול ישראל כנה? האם קולכם נשמע מול הזוועות של אסד ודע"ש וחיזבאללה?

לכם יש דרכון וויזות לטייל בעולם ואתם בוחרים שוב ושוב להישאר כאן, החיים בישראל טובים. מנגד, הפליטים ממדינות ערב בורחים כדי לא לשוב אליהן לעולם. ועזה? ויו"ש? אלו קרוביכם אבל לא אתם, הם תמיד יישארו שם ואתם כאן. יש לכם שופטים, רופאים, חוקרים והגנה בחוק ותוחלת חיים.

מתווה הפתרון העקרוני בשטחים ידוע והמאבקים על הפרטים יארכו שנים. יש ותהיה ישות פלסטינית, יהיו הפרדה וסידורי ביטחון.

באיזה עתיד אתם בוחרים? האם אתם רוצים שילדיכם ירגישו לעד זרים? או זמניים? או פליטים?

זכותכם לעמדה בשאלת עתיד ההסדרים בשטחים נשמרת כמו לכל אזרח, אבל יש הבדל אם זו עמדה של מי שחי פה, שותף ליצירה ורוצה ישראל יציבה וחזקה למרות המחלוקות, לבין מי שזו אולי, דרכו להחליש אותה.

לכל הכתבות לחץ כאן >>