תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

מהו הצעד שחייבים לעשות לפני שממשיכים בפיתוח טכנולוגי?

בדרך לפיתוח טכנולוגיה חדשה? רגע לפני שמחליטים אם להמשיך בפיתוח או להיכנס להליך ממושך של רישום פטנט חשוב לעשות סקר. מאיפה מתחילים?

כפיר לוצאטו / צילום: יח"צ
כפיר לוצאטו / צילום: יח"צ

השקעה בפיתוח טכנולוגיה שלא ניתנת לרישום כפטנט אינה כדאית
יזמים אשר עובדים על טכנולוגיה חדשה ועומדים בפני החלטה על המשך ההשקעה של זמן וכסף חייבים לוודא שthbo עובדים לחינם. במידה ומישהו אחר כבר המציא טכנולוגיה זהה או דומה, כל ההשקעה עלולה לרדת לטמיון.

סקר פטנטים יאתר פרסומים העלולים למנוע מהממציא קבלת פטנט
סקר פטנטים נועד לאתר פרסומים אפשריים קודמים העלולים למנוע מהממציא לקבל פטנט על אמצאתו. על מנת לקבל פטנט על אמצאה החוק קובע שהיא חייבת להיות חדשה. אמצאה נחשבת חדשה אם לא התפרסמה בפומבי, בישראל או בחו"ל, לפני הגשת הבקשה לפטנט.
הסקר הנו שלב ראשוני ואפשר לערוך אותו באופן עצמי, בעזרת מאגרי מידע מקוונים הכוללים בקשות פטנט ופטנטים ממקורות שונים בעולם, כגון משרד הפטנטים האמריקאי, רשות הפטנטים האירופאית וכן רשויות פטנטים נוספות כמו הארגון הבין-לאומי לקניין רוחני. המאגרים החינמיים כגון אלה או Google Patents, הקיימים באינטרנט, הם מצומצמים, אבל עדיין יכולים לתת אינדיקציה מסוימת לגבי האמצאה. יש לקחת בחשבון ששום חיפוש לא יגלה את כל מה שיש, אך עורך פטנטים מנוסה יידע להעלות מאד את האמינות של התוצאות המתקבלות מהחיפוש, ולהשתמש בתוצאות החיפוש כדי לחדד את האמצאה וגבולותיה.

כדאי לבצע בדיקה ראשונית טרם כניסה לפרויקט פיתוח
עוד לפני הפנייה לעורך פטנטים כדאי לבצע בעצמנו בדיקה ראשונית ולהגיע לפגישה איתו רק אם הבדיקה העצמית לא פסלה את הרעיון על הסף.

לפרטים נוספים לחץ כאן

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988