תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

איך נגן באופן מיטבי על אפליקציה חדשה שיצרנו?

אופי השוק מחייב התקדמות מהירה, אבל ישנם אמצעים רבים להגנה על אפליקציה בפיתוח ■ מה חייבים לדעת לפני שיוצאים לדרך?

מיכל לוצאטו/ יח"צ
מיכל לוצאטו/ יח"צ

*** בשיתוף קבוצת לוצאטו

רצון להצלחה מהירה עלול לפגוע בהגנה על היצירה
זה לא סוד שישראל הפכה בשנים האחרונות למעצמת אפליקציות. אלפי ממציאים ויזמים משיקים כמעט מידי יום אפליקציות חדשות במגוון תחומים. אבל ממציאי אפליקציה רבים יוצאים לדרך כשהם אינם ערוכים מספיק מבחינה משפטית. הרצון לחדירה מהירה לשוק, יצירת "באז" בין-לאומי וכמובן החלום על האקזיט, יכולים לגרום לממציאים לדלג על שלבים חשובים בהגנה על מה שיצרו.

חשוב לסווג את האלמנטים ברי ההגנה
השלב הראשון בהגנה על אפליקציה הוא סיווג האלמנטים ברי ההגנה, כגון שם מסחרי, פטנט וזכות יוצרים. במידה וניתן להגיש פטנט על האפליקציה הדבר יכול להעניק לממציאים יתרון גדול בשוק, ולהעלות משמעותית את ערך המיזם. מעבר לכך, כמובן שכדאי לבחור בשם ייחודי, גם כדי שיהיה קל להגן עליו וגם כדי להפחית את הסיכויים להפרה של סימן מסחר קיים.

דרך נוספת להגן על אפליקציה היא באמצעות זכות יוצרים. האפליקציה יכולה למשל, להיחשב ל"יצירה ספרותית", בהיותה תוכנת מחשב בעלת קוד מקור, שמהווה את טקסט היצירה. בנוסף, אסור לשכוח גם להגן על האפליקציה באופן חוזי, למשל ע"י הסכמי סודיות והתקשרות, שמטרתם להגן על הרעיון ועל היצירה בשלבים מוקדמים בהם היא טרם התגבשה לחלוטין, ולהסדיר את היחסים עם הגורמים השונים המעורבים בפיתוח.

הגנה על אפליקציה חדשה היא אפשרית וחשובה להצלחה
יש מגוון דרכים להגן על אפליקציה חדשה שנמצאת בפיתוח. חשוב להכיר אותן ולהתייעץ עם גורמים מומחים כדי לבחור בדרכים המתאימות ולהיערך מבחינה משפטית.

לפרטים נוספים לחצו כאן

צרו איתנו קשר *5988