תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

מכירות באתרים בינלאומיים - איך לפעול מול הרשויות?

עשה זאת בעצמך: אם פתחת עסק מהמחשב הפרטי שלך והצטרפת לסצנת המסחר האינטרנטי חשוב לנהוג לפי הכללים

יורם שיפר/ צילום: יח"צ
יורם שיפר/ צילום: יח"צ

הכתבה בשיתוף זיו, שיפר ושות' 

מכירות באינטרנט - לעשות את זה נכון
תחום המכירות באינטרנט - איביי, אמזון וכדומה, מושך רבים שרוצים להקים עסק חדש; בעלי עסק קיים שמבקשים להתרחב; או אפילו כאלה המעוניינים לעסוק בו "מהצד". כיום, יכול כל אחד לפתוח חנות אינטרנטית ולמכור מוצרים בכל העולם מבלי לצאת מהבית ופשוט - להרוויח כסף. מכירות באינטרנט הינן עסק לכל דבר וחשוב לעשות זאת נכון. רבים עוסקים בתחום זה ללא דיווח לרשויות, או שעושים טעויות בניהול - מה חושף אותם אל מול רשות המיסים.

מכירת מוצרים או שירותים באתר בינלאומי הינה עסק לכל דבר
כל מי שפותח ומנהל עסק של מכירות מוצרים או שירותים באתרים בינלאומיים חייב לפתוח תיקים ברשויות: מס הכנסה, ביטוח לאומי ומע"מ. חשוב לדעת מתי המכירה או השירותים הניתנים אונליין חייבים במע"מ, ומתי הם פטורים. כדאי להכיר את ההתנהלות כאשר אמורים להפיק אלפי חשבוניות, ולהכיר את ההקלות שניתן לקבל מהרשויות בעבודה עם פייפאל, למשל. חשוב להגדיר נכון את המעמד מול הביטוח הלאומי ובכך לחסוך תשלומים והוצאות מיותרות. חשוב להתנהל נכון מבחינת העמלות אשר משולמות בגין סליקה והמרות מטבע וההוצאות המוכרות לצרכי מס.

מסחר אינטרנטי מחויב בהגשת מיסים ותשלום מס כמו כל עסק
מסחר אינטרנטי הוא מסחר ועסק לכל דבר, גם כשהוא נעשה מהמחשב הפרטי ומהבית. העוסק בכך - חובתו להתנהל כעצמאי לכל דבר, להגיש דוחות, לשלם מיסים ולעמוד בכל דרישות החוק. לכן, חשוב לשים לב לכל הפרטים המיוחדים לענף זה כדי לשמור על הזכויות שלכם ולהימנע מעשיית טעויות.

למידע נוסף לחצו כאן

צרו איתנו קשר *5988