תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

מהן ההוצאות המוכרות למס שלא כולם מכירים?

עצמאים ושכירים יכולים למצוא עצמם זכאים לאלפי שקלים בשנה ■ לשם כך יש להכיר היטב את כל ההוצאות שיכולות להיות מוכרות לטובת הקלות במס

זיו כרסנטי/ צילום: יח"צ
זיו כרסנטי/ צילום: יח"צ

בשיתוף זיו, שיפר ושות'

ישנן הוצאות המוכרות למס שהעוסק העצמאי אינו מודע להן
כל בעל עסק יודע שצריך לשמור ולרשום את ההוצאות העסקיות כגון ציוד משרדי, הוצאות רכב ועוד... אבל ישנן הוצאות רבות אשר מוכרות לצרכי מס שבעלי עסקים רבים אינם מודעים אליהן ועקב כך מפסידים אלפי שקלים בכל שנה. עצמאי אשר מנהל את העסק שלו מבלי להיות מודע לכל זכויותיו להחזרים בגין הוצאות מוכרות יפסיד מדי שנה הון רב ואפילו לא יידע על כך.

עצמאים ושכירים עשויים להיות זכאים להחזרי מס גבוהים
חשוב להכיר גם את ההוצאות המוכרות שלא כל אחד יודע שהן כאלה כגון הוצאות בגין ילדים עם לקות למידה, מגורים בישוב ספר, תשלומי ריבית, קיזוז הפסדים בין בני זוג, הוצאות בניהול עסק מהבית, סיום תואר אקדמי, מתנות לאירועים כגון חתונות, מחלות, נכויות ועוד... עצמאים רבים מגיעים למצב בו הם יכולים להגיש דוחות מתקנים עבור שנים קודמות ולקבל עשרות אלפי שקלים. גם עובדים שכירים רשאים לדרוש החזרים עבור הוצאות כאלה, למרות שאינם מגישים דוחות למס הכנסה.

חשוב להכיר את הזכויות בכדי לקבל את כל הקלות המס
דרשו מרואה החשבון שלכם לוודא שניצלתם את כל המגיע לכם על פי החוק. במידה ואתם מנהלים את החשבונות שלכם בעצמכם, התייעצו עם רואה חשבון או שפשוט תבקשו ממנו לערוך עבורכם את הדוח השנתי כדי שתנצלו את הזכויות שלכם עד תום.

למידע נוסף לחצו כאן

צרו איתנו קשר *5988