תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

כל אדריכל חייב להכיר את האופציות השונות לחימום הבית

היכרות עם צרכיה הטכניים של המערכת, חשובה למציאת ותכנון הפתרון המתאים ללקוח

עודד זידל / צילום: יח"צ
עודד זידל / צילום: יח"צ

*** בשיתוף אורן ציוד חימום

מהנדסים ואדריכלים חייבים לקחת בתהליך את תכנון מערכת החימום של הבית
איך להמנע מטעויות שיעלו לכם ביוקר בבנייה או בתכנון הבית שלכם? גם מהנדסים ואדריכלים יכולים לטעות - למשל כשהם לא לוקחים בחשבון את מערכת החימום כחלק מהתכנון הכולל. מידע חסר אודות מערכות חימום עלול ליצור מצב מתסכל של הריסת שלבי בנייה שכבר הושלמו, אי עמידה בזמנים, הוצאות מיותרות, יצירת רושם לא מקצועי והכי גרוע: שימוש בפתרון שאינו מתאים לחימום הבית או הדירה.

למערכות חימום שונות ישנם יתרונות אבל גם צרכים תכנוניים
כאשר בוחרים להשתמש בחימום תת רצפתי למשל, חשוב לזכור שאי אפשר להשתמש בפרקט טבעי מאחר והעץ מבודד ולא מעביר חום. הריצוף יכול להיות מרצפות טרצו רגילות, אבן, שיש, קרמיקה או חומר פלסטי דמוי פרקט שמוליך חום. חשוב לוודא שעובי הריצוף יהיה דק כדי שאפקט החימום יהיה יעיל, ועל האדריכל לקחת בחשבון מרווח מתאים מתחת לריצוף לטובת צנרת תת רצפתית ובידוד.

התייעצות עם מתכנן מערכות אנרגיה חשובה גם לאדריכל
לאדריכל ולמי שבונה או משפץ חשוב להתייעץ ולבדוק עם מתכנן מערכות אנרגיה על מנת לברר מהי המערכת המתאימה לפרויקט ואז לשלב את המערכת בתכנון עוד בטרם החלה העבודה בשטח.
ברכישת הציוד ובהתקנתו חשוב לא פחות ליצור קשר עם חברה מקצועית ואמינה בעלת נסיון ומודעות לפן האסתטי כדי שהתוצאה הסופית תהיה אפקטיבית, מעוצבת, נאה ונעימה.

לפרטים נוספים לחץ כאן

צרו איתנו קשר *5988