מהו האתגר הניצב בפני מערכת הבריאות?

הביקוש לשירותים של מערכת הבריאות הולך ועולה, אולם כמות המשאבים נותרת קבועה והשאלה היא כיצד ניתן לגשר על פער זה?

אתגר בריאות בת- קיימא /  צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב
אתגר בריאות בת- קיימא / צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

*** הכתבה בשיתוף פורום Reboot 

פורום Reboot נוסד בשנת 2014 והוא מונה קהילה של כ-600 איש הפועלת במטרה לקדם את נושא הבריאות אל ראש סדר העדיפויות הלאומי. הוא משמש כפלטפורמה למפגש חוצה-ארגונים ותעשיות ולשיתופי פעולה בתחום, וכן מפעיל חממת בריאות להתנעה של רעיונות, תוכניות ופרויקטים, היכולים לתרום למערכת הבריאות. בין החברים בו בכירים ממערכת הבריאות, האקדמיה התעשייה ועמותות החולים בישראל.

לקראת כנס קיימות ובריאות הקרוב שייערך ביום ג' ה-13.6.17, התכנסו כמה בכירי הפורום לדיון באתגרים הבוערים העומדים בפני מערכת הבריאות.

לדבריהם האתגר המרכזי העומד בפני מערכת הבריאות נובע מצירוף של הזדקנות מהירה והתפתחות טכנולוגית מואצת. כדי להתמודד עם מצב שכזה נדרש לחשוב על מקורות מימון ושיתופי פעולה בין הפרטי לציבורי.

עוד נאמר כי רוב האוכלוסייה מעל גיל 45 סובלת משתי מחלות כרוניות או יותר והדבר מחייב התמודדות. המפתח לכך הוא המעבר מרפואה מגיבה ומטפלת לרפואה יוזמת ומונעת.

כאן מגיע אתגר הקיימות של מערכת הבריאות: הביקוש לשירותים הולך ועולה אולם כמות המשאבים נותרת קבועה והשאלה היא כיצד ניתן לגשר על פער זה. כיצד להפוך את מערכת הבריאות בישראל לזמינה במהירות (זמן ומרחק) לכל אחד ובנוסף לדאוג לאלה שידם אינה משגת באוכלוסיות המוחלשות. כיצד יכולה המערכת להתאים עצמה ולשים את המטופל במרכז.

כאמור, כנס קיימות ובריאות של פורום Reboot שייערך ביום ג', ה-13.6, יעסוק בשאלות אלה. בנוסף, יוכרזו באירוע הזוכים בתחרות יוזמת הבריאות המובילה, להם תוענק תמיכה מחממת הפורום.

צרו איתנו קשר *5988