הנקראות ביותר

האזינו: גיבור 8200 שהפך את ישראל למפלצת סייבר התקפית

פנחס בוכריס, שהתחיל את דרכו בסיירת מטכ"ל ובאמתחתו 30 מבצעים בעורף האויב, מספר לנבות וולק, ואביב פרנקל על המפגש עם חיילי 8200 ■ בוכריס, שותף היום שותף בקרן הון הסיכון SOMV

פנחס בוכריס / צילום: יוסי צבקר
פנחס בוכריס / צילום: יוסי צבקר

פנחס בוכריס, שהתחיל את דרכו בסיירת מטכ"ל ובאמתחתו 30 מבצעים בעורף האוייב והיום משקיע הון סיכון, מספר על עברו הצבאי ועל איך הפך את 8200 לזרוע הסייבר של צה"ל. בוכריס מתארח אצל נבות וולק, מנכ"ל האקסלרטור של מיקרוסופט בישראל, ואביב פרנקל, בפודקאסט "30 דקות או פחות".

בשיחה מספר בוכריס על חוויות ממבצע אנטבה עם חברו לסיירת יוני נתניהו ז"ל; מה גרם לו להפוך את 8200 לזרוע הסייבר של צה"ל כמפקד היחידה; ומקנח במלחמות שניהל נגד הלוביסטים והיחצ"נים של תעשיית הנשק האמריקנית, שניסו לסכל את פרויקט "כיפת ברזל" שאותו דחף כמנכ"ל משרד הביטחון.

כיום בוכריס הוא משקיע הון סיכון, שותף בקרן הון הסיכון State of Mind Ventures, ומשקיע בחברות צעירות ומשוגעות כמו ספייס פארמה, השולחת מעבדות ניסוי על טילים לחלל; או טוויגל, שמפתחת מנועי חיפוש לאתרי סחר.

באמצעות שיחה עם משקיעים, אנשי טכנולוגיה ו-IT, מנהלים בכירים ויזמים צעירים ינסו וולק ופרנקל לעלות על סוד ההצלחה בעולמות הטכנולוגיים בארץ ובעולם. בין האורחים שהשתתפו בפודקאסט: רון יקותיאל, מנכ"ל קלטורה; רונה שגב, שדיברה על איך זה להיות משקיעת הון סיכון; איתי וונשק, שגייס 20 מליון בקיקסטארטר; ד"ר מיכל וורקט וולקין על בטר פלייס, חומרים חכמים וחלליות; ושי ויניגר, מייסד חברות פייבר ולמונייד.

האזינו לשיחה עם פנחס בוכריס. 

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובס טק?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
הסיפורים הגדולים של השבוע
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות