תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

בראש שקט: האם ביטחתם את כל מה שחשוב לכם?

עולם הביטוח הוא רחב ומציע סוגים רבים ומגוונים של כיסויים כנגד תרחישים שונים. מה כוללים הפופולריים שבהם?

בראש שקט האם ביטחתם את כל מה שחשוב לכם / צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב
בראש שקט האם ביטחתם את כל מה שחשוב לכם / צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

*** הכתבה בשיתוף Wobi 

על כל צרה שלא תבוא, כיום אפשר לעשות ביטוח כמעט בכל תחום. גם אם אתם שייכים לקבוצה של מי שאינם חוששים מסיכונים, יש כאלה שפשוט לא שווה לקחת. קחו לדוגמה נזקי רכב, או פגיעה בדירה וברכוש. הרי זו סיטואציה שיכולה לקרות חס וחלילה לכל אחד מאיתנו: הרכב מקבל מכה בחניה או בעיה בתשתית הבית כגון צינור שהתפוצץ והציף את כולו.

אולם ישנם עוד מספר ביטוחים חשובים נוספים כמו: ביטוח נסיעות, שמכסה, לצד פגיעה פיזית וטיפול רפואי, גם במקרה של אובדן רכוש. וביטוח בריאות שעבר בשנים האחרונות רפורמה של ממש. כחלק מהרפורמה הוגדר מחדש מהו ביטוח בריאות בישראל, השתנה מבנה הפוליסות ושונה תמחורן.

בכתבה זו נעסוק בסוגי הביטוחים הנפוצים בישראל אותם כדאי לכם להכיר ומה הם כוללים?

ביטוח רכב

קניתם רכב חדש מהניילונים? או אפילו רכב יד שניה במצב טוב? מזל טוב! עכשיו, חוץ מלנהוג עליו בזהירות, כדאי מאוד שתכירו את הביטוחים הרלוונטיים. במסגרת החוק, אתם מחויבים לבטח את עצמכם ב"ביטוח חובה". ביטוח זה כולל בתוכו ביטוח נזקי גוף של הנהג (אתם), הנוסעים האחרים ברכב והולכי רגל, ורק אותם. כלומר, הוא אינו מכסה נזקים שנגרמים לרכבכם, לרכב שפגעתם בו ולא את נזקי גוף שנגרמו לנהג ונוסעי הרכב האחר בו פגעתם.

על מנת לקבל רובד ביטוחי נוסף, קיים "ביטוח צד ג'", המכסה נזקי רכוש שנגרמו לצד שלישי. כמו למשל נזק לרכב אחר שנפגע, או אפילו לחלון ראווה של חנות, או מעקה בטיחות בהם התנגש הרכב.

הרובד הביטוחי השלם של ביטוח הרכב הוא ה"ביטוח המקיף", הכולל בתוכו גם את ביטוח צד ג', אבל גם כל נזק שנגרם לרכב שלכם, לרבות גניבה, חלילה. מרבית פוליסות ביטוח הרכב דומות בהיקפן והן נבדלות בעיקר בגובה ההשתתפות העצמית במקרה של תביעה ובכיסויים נוספים המוענקים למבוטח כגון: רכב חלופי, שירותי דרך ועוד.

באתר Wobi תוכלו להשוות בין מספר חברות את מחירי הביטוח, מקיף וצד ג', הייעודיים לרכבכם ולבחור בקפידה את מרכיבי הביטוח שתרצו להוסיף לביטוח החובה.

ביטוח דירה - מבנה ותכולתה

גם ביטוח הדירה מתחלק למעשה לשני חלקים. חלק ראשון הוא ביטוח מבנה. ביטוח זה מכסה נזקים שיכולים להיגרם למבנה הדירה - קירות, רצפה, תקרה ובעצם כל המסגרת של הדירה. כל מה שאינו חלק מהמבנה, כמו למשל הדוד או תכולת הדירה, לא מכוסה במסגרת זו.

רובד ביטוחי נוסף שניתן להוסיף נקרא ביטוח תכולה והוא כולל בתוכו את כל מה שנמצא בדירה: מוצרי חשמל יקרים, רהיטים, תכשיטים ועוד. כחלק מביטוח התכולה, יש להצהיר בצורה מדויקת ככל האפשר מהי תכולת הדירה ומה שווי המוצרים השונים (ניתן ואף רצוי להיעזר לשם כך בשירותיו של שמאי מקצועי). ביטוח זה יכסה אתכם במקרה של גניבה או נזק, למשל, כתוצאה משריפה.

ביטוח נסיעות לחו"ל

מתכננים לצאת לחו"ל לחופשה משפחתית? עסקים? סקי או כל נופש אתגרי אחר? כדאי שתדעו כי הביטוח הרפואי שלכם בישראל, אפילו אם מדובר בביטוח פרטי, לא מכסה את הגיחה לחו"ל. כדי להיות מכוסים גם בחו"ל, עליכם לרכוש כיסוי ביטוחי נוסף. ביטוח נסיעות לחו"ל יכול להיות שונה מאוד מחברה לחברה בגובה הכיסוי המקסימלי.

כדאי לדעת,אפילו ביקור קצר ושגרתי אצל רופא בחו"ל, באופן פרטי, יכול להגיע למאות דולרים. אשפוז, חס וחלילה, או מקרים גרועים יותר, יכולים להאמיר להוצאות נוספות של אלפי ואפילו עשרות אלפי דולרים או יותר. לכן, יש לבדוק את גובה הכיסוי בכל אחד מהפרמטרים השונים של הביטוח. כך, למשל, ביטוחי נסיעות יכולים לכסות טיפולי שיניים, הטסה רפואית, אובדן כבודה ועוד. חשוב כי במועד עריכת ביטוח הנסיעות תצהירו על מצבכם הרפואי האמיתי.

סוגי הביטוחים הנפוצים בישראל / צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב
 סוגי הביטוחים הנפוצים בישראל / צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

ביטוח בריאות פרטי

ביטוח הבריאות, הוא ככל הנראה המוצר המבלבל ביותר עבורנו. ראשית נבהיר, ביטוח תאונות אישיות אינו ביטוח בריאות. וגם שירותי בריאות נוספים (שב"ן) שנרכשים מקופות החולים ומעניקים כיסוי נוסף על השירות הבסיסי, אינם ביטוחי בריאות פרטיים.

ביטוח בריאות הוא ביטוח שנרכש מחברות הביטוח ומעניק כיסוי ביטוחי בעיקר למצבי בריאות קשים כדוגמת: ניתוחים, השתלות, תרופות ושירותי רפואה בחו"ל. יש לציין כי ביטוח הבריאות אינו קשור לביטוח הבריאות הממלכתי ולשב"ן. ניתן לרכוש אותו מבלי לרכוש שב"ן בקופת החולים.

כיום, לאחר רפורמת הביטוח הרפואי, הוזלו באופן ניכר פוליסות הביטוח השונות, כך ששווה לערוך השוואה ביניהן. במסגרת הרפורמה, נקבע מודל אחיד לכל החברות המציעות פוליסת ביטוח רפואי המכסה ניתוחים וטיפולים מחליפי ניתוח. בנוסף, נקבעו מדרגות אחידות, לפי גיל, לתשלום על הפרמיה. עוד קבעה הרפורמה כי כיסויים שונים כגון: תרופות, מחלות קשות, השתלות וטיפולים אמבולטוריים, שנמכרו למבוטח כמקשה אחת על ידי חברות הביטוח, יימכרו בנפרד, באופן שיקל על הצרכנים להשוות את המחירים שמציעות החברות השונות.

ביטוחים נוספים שאולי תצטרכו

כמובן שעולם הביטוח כולל שלל ביטוחים נוספים. למשל, ביטוח חיים שמאפשר ליקיריכם לקבל סכום כסף משמעותי אם, חלילה וחס, תלכו לעולמכם בטרם עת. ביטוח זה נכלל לעיתים בביטוח המשכנתא, שנועד להבטיח שבני משפחתכם לא יצטרכו להחזיר במקומכם את המשכנתא, במקרה של פטירה או נזק שייגרם לדירה. גם ביטוח סיעודי, שמעניק לכם קצבה חודשית במצב שבו תהפכו חלילה לסיעודיים הוא ביטוח יחסית פופולארי וכמובן, ביטוח אובדן כושר עבודה שמעניק לכם קצבה במקרה של נכות חלילה.

ענף הביטוח הוא רחב וכולל סוגים רבים של ביטוחים למצבים ותרחישים שונים. עליכם רק להחליט מהם הכיסויים הדרושים לכם, להשוות בין הפוליסות השונות ומחיריהן ולבחור את זו שהכי מתאימה לכם ולבני משפחתכם.

צרו איתנו קשר *5988