תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

טיפולי אנטי אייג'ינג: "אסור להסתנוור מהבטחות"

כדי להצליח בטיפולי אנטי אייג'ינג, חשוב לקבל החלטות באופן רציונלי ■ רופא עור המתמחה ברפואה אסתטית יידע לתת ייעוץ מקצועי ולהתאים את הטיפול הנכון

ד``ר מוניקה אלמן / צילום : נועם פריסמן
ד``ר מוניקה אלמן / צילום : נועם פריסמן

בשיתוף ד"ר מוניקה אלמן

מי לא היה רוצה להזיז את מחוגי השעון לאחור וליהנות מעור צעיר וקורן? רבים פונים לטיפולי אנטי אייג'ינג שנועדו לטשטש קמטים, ולהשיב לעור את המרקם הגמיש והזוהר הטבעי. היום עומדות בפני מי שמעוניין לגמוע ממעיין הנעורים אינספור שיטות שמבטיחות את האטת תהליך ההזדקנות של העור: קרמים למריחה, החדרת חמצן, הזרקות של חומרי מילוי והליכים כירורגיים כמו מתיחת פנים. הפיתוי הוא עצום, אבל חשוב לדעת אצל מי מפקידים את היקר מכל - הפנים.

לדברי ד"ר מוניקה אלמן, רופאת עור המתמחה גם באסתטיקה רפואית, טיפולי אנטי אייג'ינג פופולריים מאוד אך לרוב אינם נעשים על ידי מומחים. "החברה לכירורגיה פלסטית הוסיפה להתמחות בכירורגיה פלסטית גם אסתטיקה. האיגוד לרפואת עור לא עשה זאת ובאין דרישות או חקיקה של משרד הבריאות, הזרקות נעשות על ידי גורמים שאין להם שום זיקה או ידע בעור. התפיסה באסתטיקה היא שהכל מותר, שהלקוח תמיד צודק והמטפלים יעשו הכל להשביע את רצונו. חמורים מכך המקרים בהם מתגלחים לראשונה על מטופלים".

ד"ר אלמן מדגישה שרופאי עור הם בעלי ראייה אינטגרטיבית. החל מאבחון מדויק של סוג העור לרבות פענוח הכתמים ועד התייחסות לנזקי קרינה, שמש וגיל, נקודות חן ושומות. בנוסף, הם מעניקים הכוונה מקצועית לשיפור העור, תוך התאמת סוג הטיפול הנכון מבין האופציות הקיימות או השילוב המיטבי ביניהם (לייזר, כלי רדיו, טיפולי חום ממוקדים, שילוב של הזרקות מסוגים שונים), וכן מסייעים בתחזוקה נכונה לשמירה אפקטיבית על התוצאות. "עם כניסתם לשוק לפני 25 שנה של הזרקות חומרי מילוי, בוטוקס וסיליקון, תחום האסתטיקה בישראל נותר פרוץ לחלוטין", אומרת ד"ר אלמן.

אם כך, מהם היתרונות של טיפולי אנטי אייג'ינג אצל רופא עור?

"כל מטופל מגיע עם רקע שונה וייחודי לו, שהוא תולדה של נתונים גנטיים ואורח חיים. יש להתאים לכל מטופל תוכנית טיפולים אישית להשגת תהליך אמיתי של אנטי אייג'ינג. רופאי עור מעניקים למטופל התייחסות הוליסטית מכל הבחינות. בשלב האבחון, לרופאי עור יש את הידע הנדרש לאבחן את מראה העור על מנת להתאים עבורו את הטיפול הנכון ביותר. לדוגמה, אבחנה בין סוגי אדמומיות ופצעונים. כמו כן, רופא עור יכול לתת מענה במציאת פתרונות רפואיים מדויקים שאינם אסתטיים. למשל, טיפול מקדים בפצעים פעילים שאינם מתאימים לקילופים עמוקים. אנו כרופאי עור גם מבינים את ההשפעה ארוכת הטווח של הטיפולים בעור, ולכן לא נטפל במי שאינו מתאים לטיפולי הצערת העור. בנוסף, לרופאי עור יש ארגז כלים הכולל בין השאר היכרות עם האנטומיה של הפנים. כך שבמידה ונוצרת בעיה כלשהי בטיפול, הפרת איזון וכו', ניתן לטפל באופן מיידי כדי למנוע או למזער נזקים".

טיפול אנטי אייג'ינג עושים אצל רופא עור /צילום:Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

חוסר מיומנות בטיפולים לחידוש העור, מסבירה ד"ר אלמן, עשויי להסב נזק למראה הפנים ולבריאות העור, מנזקים קצרי טווח ועד נזקים כמו צלקות וסיבוכים.

מדוע בישראל פועלים מעט רופאי עור שמציעים טיפולי אנטי אייג'ינג?

"יש יותר ויותר מודעות בעולם הרפואה לחשיבות של כניסת רופאי עור לתחום, אך כיוון שהתחום כה פרוץ, לא פשוט עבור רופא עור מקצועי לעמוד מול דרישות של אנשים שהתרגלו לקבל תמורת כסף כל דבר שיבקשו, ללא אבחנה מקצועית. כרופאה מומחית עליי להתאים את הציפיות של פציינטים למצב העור ולתת פתרון כולל, שייתן תוצאה מושלמת ולא טיפול מקומי שעלול לעוות את המראה. אנחנו לא מוכרים אשליות או חלומות, ואף מזרק לא יכול לתקן עור פגום. אם כבר, הוא עלול להזיק. אנו מציעים שיפור ניכר במראה העור יחד עם האחריות שלנו כרופאים לא לערוך ניסויים על המטופל, ולהשתמש בידע הכולל שלנו לתוצאות האופטימליות בדגש על המראה הטבעי והאיכותי ביותר של העור".

כיצד לבחור רופא עור לטיפולי אנטי אייג'ינג?

"חשוב להקפיד על הנושאים הבאים: האם הרופא המטפל בעל ניסיון ברפואה אסתטית? מה הניסיון והוותק של המרפאה? האם הרופא נמצא באופן קבוע במרפאה או שהוא נמצא באופן שרירותי? האם יש המלצות על המרפאה? מה התמחות הרופא המטפל, האם הוא נותן את השירותים "על הדרך" או מומחה בתחום? תהליך אנטי אייג'ינג אצל מומחה מבוסס על חשיבה אמיתית של תיאום ציפיות, ולא דרך הדמיה ממנה מקבלים תמונת מצב שאינה בהכרח תואמת את המציאות".

אין קיצורי דרך להשגת מראה צעיר

היום אנחנו חיים בעידן של סיפוקים מידיים, ורבים מעוניינים לראות תוצאות בטווח הקצר, ולחזור לשגרה בהקדם רצוי עם פנים צעירות יותר. ד"ר אלמן מסבירה שבטיפולי אנטי אייג'ינג יש חשיבות להדרגתיות ולא למיידיות, כדי שהחומר הפעיל יהיה אפקטיבי יותר וגם כדי למזער תופעות לוואי. "טיפולי אנטי אייג'ינג הניתנים כחלק מתוכנית ארוכת טווח מיועדים להשתלב באופן אורגני ככל האפשר בחיי השגרה של המטופלים. לאחר רוב הטיפולים ניתן לחזור לשגרה באופן מיידי ללא צורך בהתאוששות וללא סימני לוואי, אבל בתנאי שנבחרו טיפולים המתאימים לעור של המטופל ורק טיפולים נכונים. לרוב בשילוב נכון יראו את התוצאות המבוקשות, חלקן במהירות יחסית ואחרות לאחר שהאדמומיות עוברת. בכל מקרה יש להמשיך ולתחזק את התוצאות".

החשוב ביותר בטיפולי אנטי אייג'ינג הוא לא להתפשר על איכות ולקבל ייעוץ רפואי מקצועי להתאמת הטיפול לעור הפנים. "על מנת שטיפול אנטי אייג'ינג יצליח, יישאר לאורך זמן ולא יגרום לנזקים, יש לקבל החלטות באופן רציונלי ולא להסתנוור מהבטחות כאלו ואחרות. החשיבות של בחירת רופא עור המתמחה ברפואה קוסמטית הוא פרמטר קריטי להצלחת הטיפול, על מנת להשיג את התוצאות המיטביות המותאמות לפציינט".

ד"ר מוניקה אלמן, מנהלת רשת מרפאות האסתטיקה, מומחית ברפואת עור אסתטית. לכניסה לאתר לחץ כאן>>

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988