תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

עשת סורין ייזום ובניה: מתמחה בתמ"א 38 בחיפה / מדד גלובס מדלן 2016

המדד, שיתוף פעולה בין "גלובס" ואתר מדלן, מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית 2016
המדד להתחדשות עירונית 2016

תחום היזמות האקטיבית בוער בקרבה של האדריכלית סימונה סורין, מבעלי חברת עשת סורין. עוד הרבה בטרם נחשפה להתחדשות העירונית, תחום בו היא פועלת בימים אלו יחד עם שותפה עוזר עשת, פעלה סורין בשנות השמונים העליזות בתחומי הבנייה הקולקטיבית - שם המהווה למעשה את הכינוי בצפון הארץ לקבוצות הרכישה של היום.

במסגרת זו פעלה סורין שנים רבות ואף השלימה את הקמתן של כ-30 קבוצות, אך התערבות שלטונות המס בתחום הובילה את סורין למסקנה כי עליה למצוא מיקוד פעילות חדש בתחום הנדל"ן, ומכאן הדרך לתחום ההתחדשות העירונית היתה יחסית קצרה.

לכל אורך הדרך, אם בתחום קבוצות הרכישה ואם בתחום העיסוק הנוכחי, שומרת סורין על נאמנות מוחלטת לעיר חיפה, שם היא ממקדת את עסקיה, הכוללים נכון להיום שלושה פרויקטים של תמ"א 38 מאוכלסים, שלושה פרויקטים בשלבי ביצוע ועוד עשרות בהליכי רישוי ומו"מ שונים. הרשות המוניציפאלית אינה עושה חיים קלים ליזמים המעוניינים לפעול בשטחה, ולדברי סורין, "עיריית חיפה מנסה לצמצם בזכויות התמ"א 38 בעיר, לעומת הזכויות המובנות של התמ"א ולכן לוקח זמן רב ומאמצים כבדים להוציא כל פרויקט לפועל. מאחר שאין לעיר תוכנית מתאר קיימת, הרי שישנם הרבה נושאים אפורים שבהם למהנדס העיר יש יותר שיקול דעת, וזה לעיתים עלול להכביד. אך למרות המדיניות, אני מצליחה להתמודד עם המצב לאור היכרותי רבת השנים עם העירייה".

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית>>

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988