תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

טל בר בנייה ופיקוח- גבעתיים: מתמחה בתמ"א 38 בר"ג וגבעתיים / מדד גלובס מדלן 2016

המדד, שיתוף פעולה בין "גלובס" ואתר מדלן, מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית 2016
המדד להתחדשות עירונית 2016

אחת מנקודות החולשה בתחום התמ"א 38 בישראל היא הרשות המקומית. יזמי התמ"א המובילים טוענים כי הבעיה נעוצה בעיקר בכך שאין תוכנית כלל ארצית לתמ"א 38, כך יוצא שכל רשות מקומית קובעת את הכללים והמדיניות שלה ביחס להתחדשות עירונית באופן עצמאי, דבר המקשה על היזמים. עם זאת, גם בתחום זה יש יוצאי דופן לטובה. לדברי דוד פיטוסי, הבעלים של חברת היזמות והקבלנות טל בר בנייה ופיקוח בע"מ, הנחשבת למובילת תחום התמ"א 38 בערים גבעתיים ורמת-גן, "עיריית גבעתיים היא אחת הערים היותר ידידותיות ומקדמות תמ"א 38 בישראל".

פיטוסי מביא גם דוגמאות לשבחה: "החל מפרק הזמן לקבלת היתר בנייה לביצוע פרויקט התחדשות בעיר שהוא שנה וארבעה חודשים בממוצע, ולעיתים אף פחות מכך, דרך אגף ההנדסה הידידותי מאוד ליזמים ומקדם הליכים ביורוקרטיים במהירות, וכלה במחלקת הרישוי היעילה, שדלתה של מהנדסת העיר פתוחה תמיד,ואפשר להתייעץ עימה בכל דבר ועניין - והכול תמיד בגובה העיניים".

חברת טל בר הוקמה בשנת 2002 כחברה קבלנית, ונכנסה לתחום התמ"א 38 בשנת 2008, תוך שהיא מתמקדת בערים רמת-גן וגבעתיים. כחברה האוחזת בשני הכובעים - יזמות וקבלנות-ביצוע- החברה מבצעת בעצמה את הרוב המכריע של העבודה בפרויקטים השונים. לדברי פיטוסי, "יש לנו הספק מאוד יפה יחסית לתחום. עד היום סיימנו כבר שבעה בניינים וכעת יש לנו מספר פרויקטים של תמ"א 38/2 הנמצאים בתהליכי תכנון".

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית>>

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988