תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

אאורה ישראל: מובילה בפינוי בינוי / מדד גלובס מדלן 2016

המדד, שיתוף פעולה בין "גלובס" ואתר מדלן, מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית 2016
המדד להתחדשות עירונית 2016

קבוצת אאורה המתמקדת בפרויקטים של הריסה ובנייה מחדש, במסגרת התחדשות עירונית (פינוי-בינוי ותמ"א), הציבה לעצמה מטרה - פרויקטים של 200 דירות לפחות. החברה סבורה, שרק בהיקף כזה של פרויקט ניתן לתת מענה להקמת שכונות חדשות, ברמה גבוהה, עם שטחים ירוקים, מבני ציבור מודרניים, בניינים איכותיים עם לובים מפוארים, חניה תת-קרקעית ודירות ברמה גבוהה. אאורה-ישראל היא חברה יזמית מובילה בתחום ייזום פרויקטים למגורים בכל רחבי הארץ. החברה מקדמת פרויקטים למגורים בישראל בלבד, ובחמש השנים האחרונות היא מתמקדת בפינוי-ובינוי. החברה היא חברה ציבורית, הנמצאת בשליטת חברת ס.י. אבן יזמות בע"מ, שבבעלות עו"ד יעקב אטרקצ'י, והיא נסחרת בבורסה לניירות-ערך בת"א.

הפרויקטים שבנתה החברה במסגרת תוכניות פינוי-בינוי ותמ"א 38/2 (הריסה ובנייה) כוללים 700-200 יחידות-דיור בכל פרויקט, וכיום מקדמת החברה פרויקטים של התחדשות עירונית, הנמצאים בשלבים שונים, בהיקף של כ-5,000 יחידות-דיור. כל הפרויקטים נמצאים באזור גוש דן, במסגרת תכניות ההתחדשות העירונית.

לא לתמ"א 38/1 (חיזוק ועיבוי)

לתוכנית תמ"א 38/1 (חיזוק ועיבוי) קורא עו"ד יעקב אטרקצ'י, בעל-השליטה ומנכ"ל אאורה "תקלה תכנונית". לדברי אטרקצ'י, "מדובר במוצר נחות, שהורס את האפשרות של העיר להתחדש; אסור לאפשר תמ"א לחיזוק ולעיבוי, אלא במקומות שחייבים בהם - כי זה מנציח עוני ושכונות מוזנחות. לכן אנחנו מתמקדים רק בתמ"א 38/2, קרי, הריסה ובנייה, שבה אנחנו עולים על קרקע ריקה, יכולים לשקם את התשתיות, להקים מבני ציבור חדשים, ולהציע חוויית מגורים ואיכות מגורים ברמה גבוהה".אטרקצ'י מוסיף, כי החברה התמקדה תמיד בבנייה באזור המרכז, בגלל שיקולים של כדאיות כלכלית. הפרויקטים שלה נבנים ברמת השרון, הוד השרון, הרצליה, רמת-גן, גבעתיים, תל-אביב, יהוד, אור יהודה ובקריית אונו.

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית>>

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988