תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

קרדן נדל"ן: מתמחה בפינוי בינוי / מדד גלובס מדלן 2016

המדד, שיתוף פעולה בין "גלובס" ואתר מדלן, מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית 2016
המדד להתחדשות עירונית 2016

את עיקר הכותרות בתחום ההתחדשות העירונית תופסת בימינו תמ"א ‭ ,38‬ אך בל נשכח שאת הבכורה יש לייחס לתחום הפינוי בינוי. בשונה מתמ"א ‭ 38 ‬ אשר מהווה פתרון נקודתי ומעורר מחלוקות בשאלה האם ניתן להגדירה כהתחדשות עירונית של ממש, באשר לפינוי בינוי יש קונצנזוס רחב באשר לנכונות הפתרון. "התחום מהווה מנוע צמיחה משמעותי עבור קרדן נדל"ן, ואנו שוקדים על הרחבת פעילותנו בו", אומר דני מור, סמנכ"ל הפיתוח העסקי של קרדן, אשר סיימה לשווק פרויקט של פינוי בינוי המונה ‭ 90‬יחידות דיור ברמת גן, ובצבר ישנן תוכניות לפרויקטים נוספים בהיקפים של מאות יח"ד נוספות.

"היתרונות שלנו כחברה גדולה בעלת מוניטין הם ברורים. אין הרבה שחקנים בשוק שיכולים ליזום ולבצע פרויקטים של פינוי בינוי, שהינם פרויקטים מורכבים המחייבים מקצועיות רבה, הן בפן המקצועי והן בפן הבינאישי", מציין מור. "זהו תחום לשחקנים לטווח ארוך, בעלי אורך נשימה עסקי, גב כלכלי איתן ומחויבות מלאה עבור הדיירים".

מור מספר כי מצב שוק הנדל"ן של היום חייב את החברות הגדולות, וקרדן נדל"ן ביניהן, להיערך ולנתב משאבים לעבר פרויקטים של יזמות אקטיבית. "קיים מחסור בקרקעות זמינות בשוק, בעיקר באזור המרכז, כך שישנו קושי להשיג כיום קרקע במחיר המהווה נקודת כניסה כלכלית", הוא אומר. "ניסיונות הממשלה לייצר פתרונות למחוסרי הדיור בלבד, רק מקשים על ההליך, ומעלים עוד יותר את מחירי הקרקעות הפרטיות, כך שמאתגר מאוד לייצר עסקאות".

מור מספר כי החל את הפעילות בתחום הפינוי בינוי עוד בטרם החלה הממשלה בניסיונותיה, וכיום פניה של קרדן נשואות גם לתחום התמ"א ‭ 38‬ במסלול "הריסה ובנייה מחדש", והחברה נמצאת בשלבים מתקדמים מול הדיירים והרשויות.

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית>>

צרו איתנו קשר *5988