תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

יגנס, גסר, הלר ושות’ עורכי דין ונוטריון: מוביל בהתחדשות עירונית/ מדד גלובס מדלן 2016

המדד, שיתוף פעולה בין "גלובס" ואתר מדלן, מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית 2016
המדד להתחדשות עירונית 2016

פני כשש שנים פוצל משרד עורכי הדין הוותיק יגנס טויסטר בירן, ועוה"ד רן יגנס וחיה גסר, שניהלו במשרד את תחום הנדל"ן, הקימו על בסיס הצוות הקיים משרד חדש בשם יגנס גסר הלר ושות'. זה המשיך את פעילותה של השותפות הקודמת בתחום זה, והרחיב מאז את פעילותו. על אף שבאופן רשמי אושרה תמ"א ‭ 38‬ כבר בשנת ‭ ,2005‬ החל התחום להראות 'אותות חיים' באותה תקופה, וכעבור מספר שנים הפך לאחד ממנועי הצמיחה של המשרד החדש.

עו"ד שלומי הלר, אשר החל כעו"ד שכיר בגלגולו הקודם של המשרד, והפך לאחר השינוי לשותף במשרד החדש, מספר כי "קו הפעילות בתחום ההתחדשות העירונית של המשרד נוסק באופן תלול כלפי מעלה". המשרד מלווה כיום עשרות פרויקטים שנמצאים בשלבים שונים בערי המרכז והשרון, כאשר בחלקם מלווה המשרד את היזמים ובחלקם את הדיירים. על פי הלר, "במשרד צוות עו"ד מנוסה ומיומן אשר מעניק ללקוחותיו פתרון מלא ומקיף בכל הסוגיות הנדרשות בפרויקטים. המשרד מוכר ומוערך כבעל מומחיות רבה בקרב העוסקים בתחום, והמוניטין שרכש מבוסס על מקצועיות, אמינות, הגינות וחשיבה 'מחוץ לקופסא'".

הלר מעריך כי על אף העובדה שתמ"א ‭ 38‬ חיזוק מבנים נתנה את אות הפתיחה למהפכת הנדל"ן של השנים האחרונות, והיוותה את הבסיס לתחום, במקום שזה אפשרי ניתנת עדיפות לתמ"א ‭ 38‬ הריסה ובנייה. לדבריו, בשנים הקרובות נראה פחות פרויקטים של חיזוק מבנים, מאחר ש"לאורך הדרך התוכנית איבדה מעט את דרכה". הלר מסביר כי "תמ"א חיזוק היא סוג של אנדרוגינוס - בנייה חדשה על גבי מבנים ישנים. זה אולי פתרון טוב לחיזוק המבנים, אולם בוודאי שאינו פתרון אידיאלי, כך שאיני מתייחס לפעילות זאת כהתחדשות עירונית אמיתית. זה 'חיזוק עם בונוס'".

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית>>

צרו איתנו קשר *5988