תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

עו"ד רוית סיני: מוביל בהתחדשות עירונית/ מדד גלובס מדלן 2016

המדד, שיתוף פעולה בין "גלובס" ואתר מדלן, מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית 2016
המדד להתחדשות עירונית 2016

הגעתי לתחום התמ"א ‭ 38‬לגמרי במקרה. בתחילת דרכי המקצועית עסקתי בכלל בדיני משפחה וגישור, אך מפגש עם לקוחה שינה את דרכי המקצועית. בעברי למדתי פסיכולוגיה ושימשתי כעו"ד של גירושין ועסקתי אף בגישור, כשאחת הלקוחות שלי בקשה שאטפל לה בפרויקט תמ"א ‭ .38 ‬לאורך הדרך הבנתי שלימודי הפסיכולוגיה והניסיון בגישור מקנים לי את הכלים להתעסק ולהתעמק בתחום ההתחדשות העירונית, שכן לדעתי עו"ד בתחום זה צריך להיות בראש ובראשונה מנהל, דמות מרכזית שיודעת לנהל צוות, שיודעת לזהות את הצרכים של כל אדם, של כל דייר, ולשמש כדמות סמכותית ואמינה שיודעת להנהיג אותם לסוף הפרויקט.

לאורך השנים סיגלתי לעצמי צורת עבודה ייחודית, השונה מהנהוג כיום בתחום. לדעתי, אסור לדיירים לתת ליזם להוביל את תהליך המו"מ להסכם, כי אם להוליך ולקבוע בעצמם את כללי המשחק. מוכר דירה לא מחכה לשמוע את הצעת הקונה בטרם נקבע המחיר, אלא בודק מול מתווכים ומול השוק, ולכן התהליך הנכון הוא לא לנהל מו"מ מול יזם כל עוד לא בחנת בעצמך, בעזרת עו"ד המרכז סביבו צוות מקצועי, מה אתה, הדייר, יכול לקבל. התהליך שבו היזם הוא זה שפונה ראשון לדיירים פסול מיסודו. לעיתים קרובות אנו מתקלים ביזמים שמגיעים לדיירים עם הצעות לא ריאליות ומפריחים הבטחות, בלי שבעצם נכנסים לעובי הקורה, השיטה צריכה להיות הפוכה.

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית>>

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988