תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

הרטבי, בורנשטיין, בסון, משרד עו"ד: מוביל בהתחדשות עירונית/ מדד גלובס מדלן 2016

המדד, שיתוף פעולה בין "גלובס" ואתר מדלן, מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית 2016
המדד להתחדשות עירונית 2016

משרד עורכי הדין ‭ HBB‬ הרטביבורנשטיין-בסון ושות' הוא בין הראשונים שנכנסו לתחום ההתחדשות העירונית. המשרד שהוקם לפני יותר מ-‭20‬ שנה במתכונתו הקיימת, הינו משרד בוטיק העוסק בנדל"ן בלבד, על כל נגזרותיו, ונחשב לבין הגדולים בתחומו. את נושא ההתחדשות העירונית הביאה למשרד השותפה עו"ד מירה בורנשטיין כבר בשנת ‭,2000 ‬ כשהנושא היה חדשני ובלתי מוכר.

הפרויקט הראשון של המשרד בתחום זה הוא של פינוי בינוי להקמת כ-‭200‬ יחידות דיור ברחוב רקנאטי ברמת אביב ג' בת"א, שבקרוב תחל בנייתו - "מה שמעיד על המורכבות הגדולה של פרויקטים מסוג זה ועל התהליך הארוך של מימושם", אומרת עו"ד בורנשטיין, שמרכזת את נושא ההתחדשות העירונית במשרד ‭ HBB‬ שבטיפולו עשרות פרויקטים. "אנחנו עוסקים בפרויקטים של פינוי בינוי או תמ"א ‭ 38‬הריסה ובנייה, ובפרויקטים בודדים מסוג תמ"א ‭ 38‬של חיזוק ותוספות בנייה - כי אנחנו לא מאמינים בפרויקטים של תוספות אלא אם אין ברירה", מפתיעה עו"ד בורנשטיין.

מה הסיבה?

"לדעתנו פרויקטים של תוספות לא נכונים בבסיסם, הן מההיבט הפרטי של בעלי הדירות והן מההיבט הציבורי. מדובר בבנייה של טלאי על טלאי על בניין ישן ודירות ישנות, בלי חניה ותכנון סביבתי, כשהתוצר הסופי הוא לא זה שהדייר היה יכול לקבל בפינוי בינוי. בניינים שיחוזקו מכוח תמ"א ‭ ,38‬ לא ייכנסו לתהליך נוסף של פינוי-בינוי, וכך תונצח הבעיה של ניצול לא יעיל של קרקעות מרכזי הערים ושל מחסור חמור בדירות".

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית>>

צרו איתנו קשר *5988