תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

לימור ארבל: מוביל בהתחדשות עירונית / מדד גלובס מדלן 2016

המדד, שיתוף פעולה בין "גלובס" ואתר מדלן, מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית 2016
המדד להתחדשות עירונית 2016

תמ"א ‭ 38‬ מהווה את הפתרון המהיר והאידיאלי לבעיית הדיור בישראל, בשל חוסר מתמיד בקרקעות באזורים המבוקשים. בכל סוג של תמ"א יש יתרונות וחסרונות, אך אם נופל בחלקכם לבצע תמ"א - חבקו את ההזדמנות בשתי ידיים, כי היתרונות עולים על החסרונות. כיצד לפעול ומה תפקיד העו"ד המייצג? כדי שאתם, הדיירים בעלי הקרקע - המרכיב החשוב ביותר בעסקה, תצאו מרוצים ואף נשכרים, עליכם: ראשית, לבחור ועד מייצג של בעלי הדירות; לאחר מכן לשכור את שירותיו של משרד עו"ד שייצג את בעלי הדירות, רצוי מאוד משרד המתמחה במקרקעין.

חשוב לציין שהעו"ד אמון על הגנת זכויות בעלי הדירות, כולל השגת בטוחות מטעם היזם, ניהול משא ומתן מול קבלני הביצוע, יזמים, רשות מקומית, וכן על רישום הדירות, הן החדשות והן הישנות לאחר גמר הבנייה במשרדי הטאבו/פנקסי הרישום. עלות השכר של עורך הדין המייצג את בעלי הדירות משולם ע"י היזם/הקבלן הנבחר לביצוע עבודות חיזוק המבנה, עד לגובה מקסימלי שהיזם קובע; סכום זה משתנה מיזם ליזם ולרוב מוסכם על כולם. אלמנטים רבים עומדים בפני עוה"ד המלווה פרויקט מורכב שכזה, החל מטיפול בדיירים סרבניים ועד חוזים שאמורים להגן על בעלי הדירות מול קבלני הביצוע, עמידה בלוח זמנים ובנייה עפ"י התקן שנקבע מראש עם הדיירים.

בנוסף - לבחון האם הדיירים יוכלו לשהות בדירה בעת החיזוק והוספת השטחים לדירות? שכן מדובר באתר בנייה לכל דבר ועניין, ואז נכנס נושא בטיחות וביטחון הדיירים. אלו דברים שלרוב לא מודעים להם בעת הכנת חוזים, והם יצופו למעשה רק בתחילת הבנייה. חשוב - בשלב המשא ומתן עו"ד מקצועי יכול למקסם זכויות לבעלי דירות, שכן הוא מודע לערכה ושווייה של הקרקע עליה מבוצעת התמ"א ‭ 38‬ בעת התהליך.

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית>>

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988