תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

ניתוחים פלסטיים: במה שונה האישה הישראלית מנשים בעולם?

ככל שרמת החיים עולה, גוברת גם המודעות לאפקט שיש לטיפולים אסתטיים ולניתוחים פלסטיים לשיפור המראה ▪ מהם הפערים בתפיסה האסתטית בין נשים ישראליות לנשים בחו"ל? ומדוע כדאי להתחיל ליישם אותה בגיל צעיר?

 

 

ד"ר אבי וינברג / צילום: ערן עפרוני
ד"ר אבי וינברג / צילום: ערן עפרוני

*** הכתבה בשיתוף ד"ר אבי וינברג

ככל שנשים תופסות מקום חשוב יותר בפעילות הכלכלית, גם המודעות והחשיבות של הניתוחים הפלסטיים והאסתטיים במגמת עלייה וישראל בהחלט מדביקה את הפער ביחס לעולם. עם זאת, לדברי ד"ר אבי וינברג, מומחה לכירורגיה פלסטית, קיימים הבדלים רבים בין האישה הישראלית לנשים באירופה וארה"ב. מלבד השינויים בתרבות ובטעם אישי, ישנם פערים בתפיסה האסתטית ויישומה.

ניתוחים לעיצוב הגוף

ניתוחים לעיצוב הגוף מספקים מענה לכל מי שחושקת בגוף נשי, חושני וחטוב יותר. יש סוגים רבים של ניתוחים להשגת המראה הנחשק: הקטנה, הרמה והגדלת חזה, שאיבות שמן למיניהן, מתיחות בטן רגילות והיקפיות, מתיחות ירכיים ומתיחות. ד"ר וינברג מציין שבארץ נשים פונות לניתוחים לעיצוב הגוף כדי ליהנות מגוף רזה יותר אך לא בהכרח מוכנות לשנות את סגנון החיים והרגלי התזונה כדי לשפר ולשמר את התוצאות.

"באירופה נשים יותר מודעות לגופן. בארץ רק לאחרונה חלה עלייה במודעות לחשיבות של פעילות גופנית ותזונה מאוזנת. אני מניח שבעוד מספר שנים יהיו פחות תופעות של השמנת יתר, אבל נכון לעכשיו בעולם המערבי הגישה ההוליסטית יותר מפותחת מאשר אצלנו. נשים בחו"ל מבינות שלא מספיק לעשות רק ניתוח לעיצוב הגוף, אלא צריך בנוסף לדאוג לתזונה בריאה ואורח חיים המשלב פעילות גופנית", אומר ד"ר וינברג.

ד"ר וינברג מדגים את ההבדל התפיסתי בביקוש הרב שיש בארץ לניתוחים בריאטריים, שמובילים נשים רבות לניתוחים לעיצוב הגוף. "הרבה מנותחות נותרות עם עור דליל, תלוש ונפול ונאלצות לפנות לניתוחים לעיצוב מחדש של הגוף, מהרמת חזה דרך מתיחת בטן ומתיחת זרועות, ירכיים ועד הרמת עכוזים. יתכן שחלק מהניתוחים האלה היה אפשר למנוע, או לשפר את תוצאותיהם באמצעות דיאטה וספורט".

ניתוח נוסף שד"ר וינברג סבור שמבצעים בתדירות גבוהה למדי בארץ ביחס לעולם, הוא ניתוח הגדלת חזה. "נשים בישראל בוחרות בניתוח הגדלת חזה בעיקר מסיבה של לחץ חברתי, לבוש חושפני, בילוי ממושך בים ובבריכה, והתפיסה הפופולרית כאן היא שחזה גדול אטרקטיבי יותר מחזה קטן. אבל זה לא בהכרח נכון, ונשים רבות לעיתים מתחרטות לאחר מעשה ומעוניינות להשיב את השד לקדמותו או להשיג מראה טבעי יותר".

בארה"ב מתחילים בטיפולי הזרקות כבר בשנות ה-30 /  צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

טיפולים להצערת הפנים

הכמיהה להשבת המראה לצעירותו היא תשוקתן של נשים רבות מסביב לעולם, אבל ד"ר וינברג טוען שבישראל המודעות לאנטי אייג'ינג אינה גבוהה כמו בחו"ל. "בעולם המערבי נשים מתחילות בהזרקות של בוטוקס וחומצה היאלורונית בגילאים צעירים יחסית, מתוך ידיעה שמי שמתמידה מגיל צעיר בהזרקות תיהנה משיפור בקולגן העורי, ותצליח לדחות את הצורך בניתוח פנים לגיל מבוגר יותר. בארץ הזרקות פנים מבוצעות בגילאים מתקדמים, כאשר מצב הפנים כבר דורש מתיחת פנים והתוצאות של המתיחה פחות טובות". במקרים אלה, מרחיב ד"ר וינברג, חלק מהנשים בוחרות מתיחת צוואר שהיא חלק ממתיחת פנים מלאה ומעדיפות לבצע הזרקות בלבד באזור הפנים, פעולה שלא תמיד מקנה את המראה הצעיר המבוקש ולעיתים יוצר דיספרופורציה בין הצוואר לפנים.

ד"ר וינברג מוסיף שבארה"ב במיוחד מתחילים בטיפולי הזרקות בגיל מאוד צעיר, כבר בשנות ה-30, ולכן גם התוצאות של הניתוחים טובות. "ברגע שמשתמשים בהזרקות שומן, ניתן לדחות את הניתוחים ולשפר את התוצאות של הניתוחים, לחסוך כסף וכדומה. באופן כללי, בחו"ל, אנטי אייג'ינג הוא דרך חיים הכוללת גם טיפולים אבל גם תזונה נכונה ושגרה ספורטיבית. בארץ לפעמים מחפשים קיצורי דרך בטיפולים וניתוחים, מבלי לבצע שינויים מהותיים נוספים שמגבירים את הסיכוי להצלחה".

לפי ד"ר וינברג, רפואת האנטי אייג'ינג בארה"ב מפותחת יותר, בעיקר משום שהיא מבוססת על הגישה ההוליסטית. "האמריקאיות יודעות שלא מספיק לעבור מתיחות פנים והזרקות למיניהן, אלא יש צורך בטיפולים נוספים כמו תזונה נכונה, ויטמינים ופעילות גופנית, כדי להרגיש ולהיראות צעירות יותר".

מהפך בכירורגיה הפלסטית - השומן העצמוני עושה עלייה

בשורה מהפכנית מחו"ל בכירורגיה פלסטית, שמתחילה לצבור אוהדות בישראל היא השימוש בשומן עצמוני. ד"ר וינברג מסביר: "בשומן יש תאי גזע, כך שבנוסף לזה שאנחנו מחזירים את הנפח לפנים בעקבות השומן שהידלדל עם השנים (אחד מתהליכי ההזדקנות), תאי הגזע השומניים משפרים את איכות הרקמות מסביב. היום השימוש בעולם בשומן עצמוני למטרות אסתטיות בעלייה, כולל הגדלת חזה, שחזורי שד, הגדלת עכוזים וכולי. בנוסף, משתמשים בשומן לטיפול בפצעים קשיי ריפוי, כמו עור שנפגע מהקרנות. שומן משפר את הריפוי של שברים בעצמות ארוכות, והזרקת תאי גזע מסייעת לאוטם שריר לב פגוע להתאושש מהר יותר".

ד"ר וינברג מסכם בכך, שלענף הפלסטיקה המקומי יש עוד מה ללמוד מהענף הבינלאומי מבחינת פתיחות להזרקות שומן עצמוני, ושינוי בסדרי עדיפויות של ניתוחים פלסטיים וטיפולים משלימים. "ככל שרמת החיים עולה, גוברת גם המודעות לאפקט שיש לטיפולים אסתטיים ולניתוחים פלסטיים לשיפור המראה בשילוב שינוי חיובי באורח החיים".

ד"ר אבי וינברג , מומחה לכירורגיה פלסטית. לאתר של ד"ר אבי וינברג

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988