תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

איך לשמור על מראה רענן במינימום השקעה וזמן?

לא חייבים להיכנע לפולחן יופי יומיומי, חשוב לדעת מראש באילו טיפולים ותכשירים שווה להשקיע ■ כמה טיפים מועילים לטיפוח המראה

טיפוח העור. לא חייבים להשתעבד/ צילום:Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב
טיפוח העור. לא חייבים להשתעבד/ צילום:Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

*** הכתבה בשיתוף Biofor

מחקרים רבים מוכיחים שוב ושוב כי הופעה חיצונית פותחת דלתות בכל תחום מהצלחה חברתית ועד הצלחה מקצועית. כתוצאה מכך, ההשקעה בטיפוח הפכה לחלק בלתי נפרד מהשגרה היומיומית של האישה המודרנית וענף הקוסמטיקה מיישר קו עם הביקוש, מתפתח בקצב מסחרר ונהנה מגידול משמעותי במכירות וברווחים.

הרושם שנוצר הוא שצריך לשלם הרבה ולהקדיש זמן יקר כדי להשיג תוצאות. רונית שגב, ביולוגית וחוקרת עור, מפתחת תכשירים לעור ומייסדת חברת הקוסמטיקה Biofor, מסבירה כי זו תפיסה מוטעית. "לא חייבים להיכנע לפולחן יופי יומיומי, חשוב לדעת מראש באילו טיפולים ותכשירים שווה להשקיע. לשגב מספר טיפים מעשיים ומועילים, אשר יחסכו לכן זמן וכסף מבלי להתפשר על מראה חיוני ורענן:

תכשיר עוצמתי מדויק מחליף מגוון מוצרי טיפוח

נשים רבות סבורות שכדי לשמור על עור קורן ומטופח, יש צורך בשימוש במגוון תכשירים שונים לעיניים, לצוואר, ליום, לילה וכדומה. שגב מסבירה שאפשר להחליף מוצרי טיפוח רבים בתכשיר טיפוח אחד עוצמתי ומדויק, המכיל את כל הרכיבים להם העור זקוק.

בבחירת תכשיר יש להתייחס לפרמטרים חשובים מלבד סוג העור (יבש, נורמלי, שמן או מעורב). חשוב לקחת בחשבון גם את גוון העור, מרקם העור, מאפייני העור (נקבוביות פעורות, חטטים וכו'), רגישות, דרגת החשיפה לשמש ועוד.

ניתן להסתפק בתכשיר אחד, המותאם בדיוק לצרכי העור, שבכוחו לגרום לשינוי בהרכב ובתפקוד העור - וכתוצאה מכך גם במראהו. שינוי משמעותי מורגש בשימוש בתכשירים אלה כעבור תקופה קצרה".

שגב מבהירה שרבים מהתכשירים המכילים רכיבים פעילים עוצמתיים מיועדים לשימוש בעיקר בשעות הלילה. זאת כיוון שהם הופכים את העור לרגיש יותר לחשיפה ממושכת לשמש.

לא לשכוח את הצוואר והמחשוף

נזקי הגיל נותנים אותותיהם באזורים רבים בפנים, אך אלה בעיקר הצוואר והמחשוף המסגירים את הגיל הביולוגי. רוב הנשים, מספרת שגב, לא מורחות קרם הגנה על הצוואר והמחשוף ולא מטפחות את האזורים האלה. כתוצאה מכך, בגילאי 40 פלוס, מופיעים בהם סימני גיל כגון קמטוטים, רפיון, אבדן במוצקות וירידה באיכות העור, כתמים ועוד. "חשוב מאוד למרוח קרם הגנה על המחשוף והצוואר וכן להשתמש באותו תכשיר פעיל ועוצמתי לחידוש עור הפנים - גם על הצוואר והמחשוף כדי למנוע נזקים עתידיים וליהנות ממראה רענן יותר".

רונית שגב, מייסדת חב' ביופור קוסמטיקה פרא רפואית / צילום: באדיבות מנכלית ביופור קוסמטיקה

ניקוי יעיל עושה הבדל גדול

אפשר להחליף את השימוש במי פנים ובחלב פנים באל-סבון המכיל חומצות הידרוקסי. זה קצר יותר, חסכוני ויעיל מאד. לאל-סבון המכיל חומצות הידרוקסי יש כושר ניקוי גבוה, והוא יספיק לבדו ברוב רובם של המקרים ללא מסיר איפור או אמצעי ניקוי נוספים. כאשר משתמשים באיפור כבד בעיניים (צלליות, רימל) יש לנקות אזור זה בלבד עם מסיר איפור עדין, ולאחר מכן לשטוף את כל הפנים באל סבון.

אמצעי מניעה - הגנה מפני השמש

ניתן להבדיל בין קמטי גיל (Chronological Aging) לקמטים שנוצרו באנשים שנחשפו רבות לשמש (Photo Aging). בישראל שטופת השמש, חשוב במיוחד להתגונן כבר מגיל צעיר מפני חשיפה כזו וכך למזער נזקים חמורים, כיוון שעור שנפגע מהשמש מאבד מגמישותו ומאופיין במראה דהוי, קמטים עמוקים, כתמים ומרקם מחוספס.

שגב ממליצה בחום להשתמש בתכשירי הגנה בעלי SPF 30 לפחות, פחות מכך זו אינה הגנה מספקת במדינה שמשית כמו ישראל. יש להשתמש בקרם הגנה גם בחורף, כיוון שקרני UV חודרות מבעד לעננים. המלצה נוספת של שגב היא להשתמש בקרם הגנה נפרד מקרם הלחות. כשהוא משולב בקרם לחות אין למעשה רכיבים שגורמים לאחיזה והיצמדות לעור, לקרם הגנה נפרד יש הישרדות גבוהה על העור בשל ההרכב הייחודי של בסיס הקרם, השונה מהרכב של קרם לחות.

להיפרד ממסכות הזנה

מחפשות כיצד לחסוך כסף על מוצרי טיפוח? לפי שגב אין יעילות למסכות הזנה, לא מתוצרת ביתית ולא של חברות הקוסמטיקה. "המרכיבים להם זקוק העור, התורמים לתפקוד ולמראה שלו, נחוצים לו על בסיס יומי ולא אחת לשבוע, בתכשיר שנשטף כעבור 20 דקות. הקהל הרחב מאד אוהב מסכות, אבל חשוב להבין שלחלקן יש תרומה למראה העור לזמן קצר וחלקן האחר לא עושה גם את זה".

לכל גיל יש את הטיפוח שלו

חשוב מאוד להתאים את שגרת הטיפוח לגיל הכרונולוגי, כיוון שעם השנים צרכי העור משתנים בהתאם לתכונותיו ולסימני הגיל האופייניים. בדרך זו, נוכל לשפר את מראה העור בטווח הרחוק ולהאט את הופעת סימני הגיל. לפי שגב, סביב גיל 30 כדאי לשלב חומצות הידרוקסיות המאפשרות לתאים מתים לעזוב את העור ובכך לחשוף עור יפה ובריא יותר. זהו למעשה תהליך הקילוף - פילינג. הסרת התאים גם מסייעת לתפקודי עור חיוניים ובריאים יותר. שימוש בחומצות אלה מחליק את מרקם העור, תורם לגוון אחיד, מאט את סימני הגיל ומעדן קמטוטים.

לקראת גיל 40, ממליצה שגב להוסיף לשגרת הטיפוח הממוקדת את המרכיב רטינול. רטינול ממצק את העור כיוון שהוא מעודד יצור קולגן, הוא מעלה את רמת הלחות, מגביר את הברק והחיוניות, מעדן קמטוטים ומשפיע לטובה על מגוון תפקודי עור. מרכיב נוסף שכדאי לשלב בגילאי 40 ואילך הוא פפטידים ביומימטיים. אלה הם מרכיבים חדשים יחסית בעולם הקוסמטיקה, אפקטיביים בחידוש העור ומשפיעים לטובה על מגוון תפקודי עור ועל מראהו. בכל מקרה, יש לעקוב אחר צרכי העור המשתנים עם הגיל ולהתאים תכשירי טיפוח באופן אישי וכרונולוגי לכל אחת.

ביקור קבוע אצל קוסמטיקאית

הדרך הטובה ביותר להתאים את הטיפוח הנכון היא להסתייע בקוסמטיקאית. "לא צריך לחכות שתהיה בעיה בעור כדי לבקר אצל הקוסמטיקאית" אומרת שגב, "יש לטפח את העור בעקביות על מנת להעניק לו טיפול עדכני ומדויק לפי צרכי העור המשתנים לאורך השנה". לדבריה, ניתן להגיע לקוסמטיקאית רק לצורך אבחון מקצועי והתאמת תכשירים, ללא קבלת טיפול. אם כי ישנם מגוון של טיפולים קוסמטיים שמעניקים לעור שדרוג אמיתי במראה, ושלעיתים הכרחי לבצע אותם אם רוצים לטפל במצבי עור מסוימים.

הקוסמטיקאית תדע לצייד אותך בתכשירי טיפוח המותאמים ספציפית לעורך, עם המרכיבים המדוייקים עבורו, בכל נקודת זמן. כמו כן, מדגישה שגב, התכשירים שהקוסמטיקאית מוכרת הינם שונים מאלה שנמכרים בפארמים. התכשירים לחידוש העור, למשל, המכילים חומצות הידרוקסי ורטינול, הינם בריכוז גבוה יותר, פעילים יותר ומעניקים תוצאות מהירות ונראות לעין. מחירם לא בהכרח גבוה יותר מזה של מוצרי-מדף והם אינם זמינים על מדפים או ברשתות, כיוון שהם מחייבים ידע מקצועי הנחוץ להתאמה שלהם לעור, אבחון מקצועי מקדים ומעקב.

בסופו של דבר, יש לזכור שקל יותר למנוע מאשר לתקן. טיפול קוסמטי מקצועי המבוסס על תכשיר טיפוח עוצמתי ומדויק תוך ההגנה הנכונה מפני השמש הוא התחזוקה הדרושה לעור במינימום זמן, כסף ומאמץ.

רונית שגב, ביולוגית (BSC ,MA) וחוקרת העור והינה מנכ"לית ביופור וממובילות הקוסמטיקה הפרא רפואית בארץ.

 לכניסה לאתר לחץ כאן

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988