גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הזמנתם משלוח מטארגט ולא קיבלתם? זה הפיצוי שתקבלו

(עדכון) - בתוך כך, לצד מבול ההזמנות שהרשת האמריקאית לא נערכה אליו ועל כן ביטלה אלפי הזמנות, מסתבר שהבלגן חגג גם מכיוון אחר: חבילות רבות לא נשלחו עקב תקלות ביורוקרטיות הנובעות מחוסר היכרות של טארגט עם תקנות המכס הישראליות

רשת Target?(טארגט) האמריקאית /  צילום: עינת לברון
רשת Target?(טארגט) האמריקאית / צילום: עינת לברון

אחרי שאלפי לקוחות מאוכזבים שרכשו במסגרת מבצע משלוחים חינם שקיימה הרשת האמרקאית טארגט לא יקבלו את המוצרים שרכשו עקב עומס הזמנות - הרשת מציעה פיצוי: 80 שקל הנחה (25 דולר) לקונים ב-400 שקל ויותר (100 דולר).

הודעה בדבר הפיצוי מופיע בכניסת לאתר ממחשבים "ישראלים". בהודעת החברה מצוין כי את ההטבה מעניקה חברת בורדר פרי, האמונה על השילוח הבינלאומי של טארגט.

 טארגט ; צילום מסך

לאחרונה ערכה הרשת מבצע כניסה לשוק הישראלי, במסגרתו הציעה משלוחים חינם על כל קנייה. כ-30 אלף הזמנות בוצעו בפרק זמן של סוף שבוע, מספר עצום בכל קנה-מידה, ופחות מחמישית מההזמנות אכן הגיע. החברה שיגרה הודעות התנצלות, לפיה עקב העומסים להם לא נערכה, הזמנות רבות לא יישלחו ליעדן. 

לצד מבול ההזמנות שהרשת האמריקאית טארגט לא נערכה אליו ועל כן ביטלה אלפי הזמנות, מסתבר שהבלגן חגג גם מכיוון אחר: חבילות רבות לא נשלחו עקב תקלות ביורוקרטיות הנובעות מחוסר היכרות של החברה עם תקנות המכס הישראליות.

הכוונה היא, למשל, לתקנות הקובעות תוספת מכסים ואישורים ממשלתיים הכרוכים בתשלום, לדוגמה עבור משלוח של יותר מ-5 ק"ג מזון יבש (הדורשות אישור יבוא מיוחד ממשרד הבריאות) או מס יבוא על כמות גדולה של מוצרי טואלטיקה (למשל יותר מ-10 שפופרות של משחות שיניים).

שירות השילוח הבינלאומי שטארגט משתמשת בו כולל כמה ידיים: היד הראשונה היא של חברת בורדר פרי; לאחר מכן עוברות החבילות יד נוספת של חברת שילוח אמריקאית, וחלקן גם מגיעות ל-DHL לפני שיצאו לישראל (או היו אמורות לצאת).

חברת בורדר פרי היא זו ששיגרה מייל לצרכנים רבים של טארגט, בטענה כי "בשל הביקוש הרב אנו לא יכולים לספק את הפריט שהוזמן, ולכן נאלצים לבטל אותו. אנו מתנצלים בכנות על אי-הנוחות. לא חויבת על משלוח זה, מאחר שהוא לא הגיע אליך. אם החיוב התבצע - אנו נחזיר לך את הכסף". כאמור, לא רק הביקוש אלא גם נבכי הביורוקרטיה שהחברה לא מצויה בהם הובילו לאכזבה של הצרכנים.

יניב קוטר, מנכ"ל אתר DealTas.com המבצע שילוחים מארה"ב לישראל, סיפר ל"גלובס" כי הוא קיבל עשרות פניות של לקוחות שביקשו עזרה בכדי לקבל את החבילה שרכשו - גם בתמורה לתשלום על המשלוח.

לדבריו, "טארגט שלחו חבילות בלי לבדוק מה קובע החוק הישראלי, ונוצרה בעיה ביורוקרטית מביכה. הרבה מהחבילות כללו מוצרי מזון יבש המחייבות אישור יבוא ממשרד הבריאות, לדוגמה חבילות שהכילו חטיפי בריאות עתירי חלבון שאנשים הזמינו בכמויות. מקרה אחר בו נתקלנו הוא של הזמנת מודם (ראוטר), כאשר בשום שלב לא נאמר לקונה שהוא יידרש באישור משרד התקשורת. אישור כזה מוסיף 150-200 שקל לקנייה. חבילות אחרות נדרשו לאישור אגף הרוקחות".

לדברי קוטר, "אנחנו מכירים וחיים את הרגולציה הזו כל יום, וכשחברה אמריקאית עושה את השילוח מבלי להכיר את רזי המכס - התוצאה פוגעת בצרכנים, בעיקר כשכל חבילה עוברת דרך מספר ספקים אמריקאים. למעשה, עד שהחבילה מגיעה ל-DHL, זה בבחינת אל אחזור, ומי שיצטרך לשאת בנטל הוא הקונה - סביר להניח ש-DHL כבר לא תעצור את חבילה שמכילה 50 חטיפי אנרגיה, והצרכן יקבל דרישה לשלם תוספת לפי החוק".

חברת DealTas (דיל טס) פועלת מזה 7 שנים ומשלחת עשרות אלפי חבילות בחודש לישראל. "כשאנחנו נתקלים בחבילה שנדרשת עליה תוספת לאור חוקיות היבוא", אומר קוטר, "לפי שהיא תישלח לישראל, נבדוק עם הקונה האם הוא מודע לתוספת. במקרה שלא, היות ורוב שירותי השילוח בארה"ב הם חינמיים, ואנחנו עובדים עם כתובת מקומית - נחזיר את החבילה לחנות ללא תשלום, והעסקה תבוטל. אם הלקוח מאשר את התוספת, הוא משלם אותה מראש".

האתר המרכזי ממנו רוכשים הישראלים השולחים דרך דיל טס או דרך חברות אחרות דוגמת USHOPS המציעות שירותי שילוח מארה"ב לישראל הוא אמזון. רבים מהסוחרים באמזון, גם הגדולים שבהם, לא מציעים שילוח לישראל, ודרך אתר המציע את הפרוצדורה באמצעות כתובת מקומית, יכולים הקונים הישראלים ליהנות ממוצרי אמזון בתוספת שמתחילה ב-20 דולר לחבילה. אתרים נוספים כוללים את וולמארט, ניו אייג' למוצרי אלקטרוניקה, בגדי ילדים של קארטרס ועוד.

בסוף השבוע האחרון (כולל היום ומחר) מציעים שורה של אתרים אמריקאים הנחות ומבצעים לרגל הלייבור דיי, כשההנחות יגיעו עד 50%: באתר גאפ, אברקומבי ובננה רפאבליק, למשל, מוצעות הנחות של 40%; באתר קארטס ההנחות יאמירו ל-50%; ובאמריקן איגל שיעור ההנחות עומד על 20%-60%. אם לא תספיקו - חודש נובמבר הקרב הוא חודש טרפת ההנחות והקניות במסגרת יום הרווקים הסיני, בלאק פרידיי וסייבר מאנדי.

גם ב-ushops, חברה המבצעת שילוח מארה"ב לישראל באמצעות כתובת אמריקאית, תקבלו מאות פניות של קוני טארגט מאוכזבים. לדברי ירון בן-אלי, מנכ"ל החברה, "בטארגט יצאו עם מהלך שיווקי מדהים. יחד עם זאת, בכדי לעבוד מול ישראל, צריך להכיר טוב יותר את הרגולציה המקומית. זו לא פעם ראשונה שאנחנו נתקלים בלקוחות שביצעו רכישה באופן עצמאי ונתקלו בקשיים ביורוקרטיים בהבאת המוצר ארצה.

"הקשיים ביבוא מתבטאים לרוב בעולם הוויטמינים, תוספי התזונה ובמוצרים עם סוללות שיש מגבלות על הטסתם ומוצרים המצריכים אישורים מקדימים כגון חלקי חילוף ומוצרי תקשורת. קיבלנו בימים האחרונים מאות פניות של לקוחות בבקשה שנסייע להם בתהליך להביא את המוצרים ארצה. אנחנו בהחלט מתורגלים בנושא ומפעילים עמילות מכס בכדי להתמודד עם מצבים שכאלה".

לדברי בן-אלי, המקרה של טארגט מצביע על הכשלים בעולם הרגולציה בישראל, עולם שנדרש בו שינוי מהיר והתאמת הביורוקרטיה הישראלית לעידן האינטרנט, שמזמן הפך להיות אחד מערוצי הצמיחה של מדינת ישראל. "בימים אלה אני שותף לוועדה להסרת חסמים ביבוא במשרד האוצר ומשרד הכלכלה. בממשלה מבינים שצריך לעשות שינוי, וברגעים אלה ממש נעשית חשיבה עמוקה איך להקל על הצרכן בישראל ולהסיר חלק נכבד מהביורוקרטיות. אני מאמין שבקרוב יהיו גם בשורות טובות".

עוד כתבות

גלנורקי קמפ בניו זילנד / צילום: שאטרסטוק

תיירות ומשבר האקלים: ניו זילנד מדגימה איך הקפדה על תקן סביבתי מחמיר לא חייב לבוא על חשבון נוחות ופינוק

קמפ גלנורקי: הקמפגראונד האקולוגי הראשון בניו זילנד ● אפס בזבוז אנרגיה, מינימום התפשרות על נוחות ומקסימום מותרות ופינוק

דרור פויר / צילום: יונתן בלום

למה יושבים בסוכה, והקשר בין נייר העיתון לעיתונות חזקה

אנחנו יושבים בסוכה לא כדי להיזכר כמה כיף היה להיות במדבר, אלא כמה גרוע זה היה ● לא כדי להעלות על נס את הארעי והטבעי, אלא לחגוג את הבטון והמזגן

סוחרים בוול סטריט / צילום: רויטרס

נעילה שלילית בארה"ב; טראמפ הקפיץ את המכס על יבוא פלדה מטורקיה

הנפט נופל מעל ל-2% ● המסחר באירופה ננעל בירידות ● מזכיר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין ציין כי הייתה התקדמות משמעותית במשא ומתן בשבוע האחרון, אך סין מקררת מעט את האופטימיות ● בורסת יפן בחופש

אי הפלסטיק/ צילום:  Shutterstock | א.ס.א.פ קריאייטיב

כתם מוסרי: אי הפלסטיק באוקיינוס השקט זורע הרס וגדל לממדים בלתי נתפסים

הוא זכה לכינוי אי הפלסטיק, אבל למעשה מדובר בכתם עצום בגודלו – משהו בין מדינת טקסס לרוסיה כולה - שהולך ומתפשט באוקיינוס השקט, זורע הרס, ובעיקר לא הולך להיעלם לשום מקום ● האשמים: כולנו

צב ים עם קשית תקועה בפיו/ צילום:  Shutterstock א.ס.א.פ קריאייטיב

הגיליון הירוק: פרויקט מיוחד על משבר האקלים

הגיע הזמן להודות בכך: למשבר האקלים יש השלכות כלכליות מובהקות והאחריות מוטלת על כולנו ● למה לא באמת מדובר בסוגייה פוליטית, מה ההשלכות של עוד כמה מעלות ואיך עסקים בעולם כבר נערכים עם פתרונות ● מגזין G של "גלובס" הוקדש השבוע כולו לסיקור משבר האקלים. קבלו הצצה

שיחת עבודה בין הרמטכ"ל יצחק רבין (משמאל) לשמעון פרס / צילום: לע"מ

האם השמאל הציוני הגיע לסוף דרכו? ואיך ניתן לשקם אותו?

כיצד הגיע מחנה השמאל לעבר פי סכנת הכחדה מוחלטת בשתי מערכות הבחירות האחרונות? ● שמונה דמויות מפתח בשמאל הפוליטי מנסות להבין לאן ממשיכים מכאן ● פרויקט מיוחד

ההפצצות הטורקיות בסוריה./ צילום: רויטרס

גרמניה וצרפת משעות מכירת נשק לטורקיה בשל המתקפה בסוריה

עם זאת, ההודעות מתייחסות רק ל"נשק שעלול להיות בשימוש בסוריה", מה שמאפשר את המשך עסקאות הצוללות וכלי השיט בין גרמניה לטורקיה ● מחר יתכנסו בבריסל שרי החוץ של האיחוד לדון בתגובה למתקפה

מרכז העיצוב דיזיין סיטי, מעלה אדומים / הדמיה: יח"צ

בכמה שכרה רשת פנדור 600 מ"ר בדיזיין סיטי במעלה אדומים?

ועוד דירות וחללים שנמכרו והושכרו לאחרונה

נאום מלכת בריטניה אליזבת השנייה בפרלמנט / צילום: REUTERS/Toby Melville

"להבטיח את היציאה מהאיחוד האירופי ב-31 באוקטובר": שבוע ה"ברקזיט" המכריע של ג'ונסון נפתח בנאום המלכה בפרלמנט

מלכת בריטניה אליזבת השנייה הציגה היום את עיקרי המדיניות של הממשלה הבריטית ● "העדיפות העליונה של ממשלתי הייתה תמיד להבטיח את היציאה מהאיחוד האירופי ב-31 באוקטובר"

הכלכלנית זוכת פרס הנובל אסתר דופלו / צילום: Eloy Alonso, רויטרס

המחקר פורץ הדרך שהפך היום את אסתר דופלו לאישה השנייה אי פעם עם נובל בכלכלה

איך גורמים לילדים להתחסן יותר ומעודדים חקלאים להשתמש בשיטות חדשניות? דופלו, באנרג'י וקרמר יצאו לענות על השאלות האלה בניסויים מבוקרים בשטח, וחוללו מהפכה ● דופלו היא האישה השנייה בהיסטוריה שזכתה בנובל לכלכלה: "מקווה שההדגמה שנשים יכולות להצליח, תיתן השראה לאחרות"

ניצול מרבי של חומרי גלם / צילום: סן פלגרינו - יח"צ חו"ל

עד הפירור האחרון: קולניריה ירוקה שבה אוכלים הכל, כולל הכל

אחד הביטויים הקולינריים של המגמה הסביבתית "אפס פסולת" הוא "אפס פחת", שימוש בכל החלקים של חומר הגלם, שלרוב היו נזרקים מיד לאשפה ● כך מוצאים חלקים לא פוטוגניים כמו אשכי עגל, עיני דגים או קליפות וגבעולים את דרכם אל הצלחות במיטב מסעדות תבל

סינגפור מראה כללי/צילום:shutterstock אס איי פי קריאייטיב

תיירות ומשבר האקלים: סינגפור מדגימה איך אפשר להפוך לימון סביבתי ללימונדה תיירותית

סינגפור היא אחת המדינות המוטרדות מאוד כבר עכשיו מנזקי האקלים, בעיקר מעליית פני הים ● את הדאגה המוצדקת ניתבה לשורה של פרויקטים סביבתיים, שהפכו גם לאתרי פנאי ולאטרקציות תיירותיות

מה אפשר לקנות ב-1.2 מיליון שקל בדרום הארץ / צילום: טלי בוגדנובסקי

איזו דירה תוכלו לקנות ב-1.2 מיליון שקל בדרום הארץ

דירת 3 חדרים באילת, קוטג' דו משפחתי במצפה רמון, דירת 4 חדרים בבאר שבע או וילה בת 6 חדרים בדימונה

טראמפ מחמם את שוק הנדל"ן בגרינלנד / צילומים: רויטרס, shutterstock, עיבוד: טלי בוגדנובסקי

טראמפ מחמם את שוק הנדל"ן בגרינלנד (והוא עדיין יותר זול מאשר בתל אביב)

התושבים בגרינלנד לא שמחו לשמוע שנשיא ארצות הברית מעוניין לקנות את האי שלהם ● אבל, המתווכים מספרים שתשומת הלב שהופנתה לעיר מזניקה עוד יותר את המחירים הגבוהים מלכתחילה

עדי סופר תאני / צילום: יונתן בלום

"לא הבנתי כלום. תתחילו מההתחלה": עדי סופר תאני מספרת על ניהול הצד הישראלי של הרשת החברתית הגדולה בעולם

מה עושה מנכ"לית פייסבוק ישראל, עדי סופר תאני, כדי להיות אפקטיבית בניהול ● "האמירה שאם אתה האדם הכי חכם בחדר אז אתה לא בחדר הנכון, נכונה גם למנכ"לים. ואם זה באמת ככה, אז או שצריך לפטר את המנכ"ל או שצריך לפטר את החדר" ●"50 המשפיעות של ליידי גלובס"

רהט / צילום: גיא נרדי

נסיון לרצח מהנדס העיר רהט על רקע נדל"ני

העיריה הציעה שינוי יעוד שטח מריבה ממגורים לציבורי, וכפי הניראה, זו הסיבה לירי

 

 

השחקנית ג'יין פונדה / צילום: רויטרס

השחקנית והאקטיביסטית ג'יין פונדה נעצרה בוושינגטון בעקבות הפגנות משבר האקלים

השחקנית נעצרה יחד 15 אקטיביסטים נוספים, כך דווח ממשטרת גבעת הקפיטול בוושינגטון ● לעצורים צפוי עונש של עד 90 יום בכלא

אלימות במשפחה / צילום: שאטרסטוק

אלימות במשפחה: היכן ההחלטות האמיצות של בתי המשפט?

רצח אישה צעירה ע"י בעלה הוא קצה סקלת האלימות במשפחה - זאת שרואים, שומעים, מסקרים ומדברים עליה ● לצדו דרים סוגים שונים ואחרים של אלימות במשפחה – כאלה שסמויים מהתקשורת ומהעין הציבורית, כאלה שלא מדברים עליהם ולא רואים ● דעה

יאיר דוכין, ויצמן נגר, אביחי שניר ואפרת טולקובסקי / צילום: שלומי יוסף

"אנחנו לקראת הסופה התחבורתית המושלמת בגוש דן. פקק של יממה"

המחירים בשמים? המשקיעים אשמים במשבר הדיור? הממשלה מגזימה בהתערבות בשוק? חסרות דירות? ● בפאנל "גלובס" כינסנו הפעם 4 חוקרים: ד"ר אפרת טולקובסקי, ד"ר ויצמן נגר, ד"ר יאיר דוכין וד"ר אביחי שניר, שמסכימים כי הדרך לפתור את משבר הדיור חייבת לעבור דרך תשתיות התחבורה

הדור שמגיע לו הכול פוגש בשוק פיננסי שאין לו לתת / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק

מה קורה כשהדור שמגיע לו הכל פוגש עולם פיננסי שאין לו מה לתת

ילידי שנות ה-70 המאוחרות ואילך נולדו לתקופה של צמיחה כלכלית ושינויים תעשייתיים וטכנולוגיים מרחיקי לכת ●  קל לזנוח את ההתייחסות למה עלול לקרות אם הצמיחה הזו תיעצר או אפילו רק תואט באופן משמעותי