תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

BFKS&Co: מוביל בהתחדשות עירונית/ מדד גלובס מדלן 2016

המדד, שיתוף פעולה בין "גלובס" ואתר מדלן, מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית 2016
המדד להתחדשות עירונית 2016

תוכנית המתאר הארצית מס' ‭ ,38‬ הינה ללא ספק אחת מהתוכניות בעלות ההשפעה הגדולה ביותר שחוקקו בישראל בשנים האחרונות. התוכנית יצרה עושר יש מאין בשווי פוטנציאלי של עשרות מיליארדי שקלים, על ידי מתן תוספת של זכויות בנייה לכל בניין קיים הנזקק לחיזוק כנגד רעידות אדמה - והעומד בתנאי התוכנית.

אמנם לקח לתמ"א ‭ 38‬ מספר שנים ומספר עדכונים כדי להתקבל בקרב הציבור והעוסקים בתחום, אך לתחושתי כיום, כ-‭11‬ שנים מאז שהותקנה, אנחנו קרובים מאוד לגילוי מלוא השפעתה ועוצמתה. סבורני כי לא אגזים אם אומר כי כיום מצויים אלפי פרויקטים של התחדשות עירונית בשלבי מו"מ, תכנון או ביצוע, בכל רחוב שני בשכונות הוותיקות בערי גוש דן והמרכז, בירושלים, חיפה, באר שבע, ועוד.

כך שמדובר בלא פחות מצונאמי כלל ארצי של התחדשות עירונית. האם אנחנו העוסקים בתחום ערוכים לגל הצונאמי הזה? מסופקני. נכון להיום קיים פער בכל הרמות בין הפוטנציאל ליכולת המימוש. בין היתר, נראה שתחום הביצוע אינו ערוך לביצוע סימולטני בשנים הקרובות של אלפי פרויקטים חתומים ובהתאם להתחייבויות החוזיות מול הבניינים השונים. נושא הביצוע קרוב לליבי, ולכן אבקש להתמקד בקצרה בו ובהזדמנות שנקרתה לדעתי לענף.

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית>>

צרו איתנו קשר *5988