תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

קמיל טרשנסקי שרותי נדל״ן : מוביל בהתחדשות עירונית / מדד גלובס מדלן 2016

המדד, שיתוף פעולה בין "גלובס" ואתר מדלן, מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית 2016
המדד להתחדשות עירונית 2016

עבודת השמאי בעולם הנדל"ן מורכבת ממספר רב של אלמנטים הנלקחים בחשבון במהלך עבודתו. בעולם ההתחדשות העירונית, שלא במקרה, העבודה מסובכת אף יותר, שכן לצד השיקולים והאיזונים הכלכליים הטהורים, על השמאי לקחת בחשבון גם שיקולים חברתיים, שהם למעשה הבסיס למפעל ההתחדשות העירונית. במשרד השמאים קמיל טרשנסקי שירותי נדל"ן שמים דגש על הפן החברתי ושוזרים אותו כאלמנט מכריע בעבדות השמאות.

על מנת להבטיח היתכנות כלכלית בפרויקטים של פינוי בינוי, נדרש לרוב לעבות את הצפיפות במתחם, וזה נעשה לרוב על ידי תכנון מגדלים רבי קומות. במתחמים רבים של פינוי בינוי, מעמדם הסוציו אקונומי של תושבי המתחם יחסית נמוך, ולכן הם מתקשים לעמוד בתשלומי התחזוקה, המסים והארנונה עבור המבנים החדשים. אריה קמיל, אחד משלושת השותפים במשרד, מנפק דוגמה לאלמנט החברתי שבעבודת השמאי. "גורמי מקצוע מדברים על הצורך למנוע דחיקה של אוכלוסייה חלשה החוצה ממתחמים של פינוי בינוי, קרי לשמר את האוכלוסייה המקורית לאחר הקמת הפרויקט החדש", הוא אומר.

יצרנו יחד עם מתכנן הפרויקט, יורם אסידון ומשרד עורכי דין אגמון 'קרן תחזוקה' שנועד להבטיח שהדיירים הקיימים יוכלו להמשיך להתגורר בדירות החדשות מבלי לחשוש מגובה דמי הניהול במתחם החדש, הנאמדים במאות רבות של שקלים לחודש, לעומת תשלומי אחזקה של עשרות שקלים בודדים אותם שילמו טרום הפרויקט.

"משרדנו בחן וקבע מספר יחידות דיור לתוספת בגין ישימות קרן התחזוקה לתקופה ראויה, מתוך הרציונל כי יחידות אלו יוסבו לצרכי השכרה, כאשר דמי השכירות ינותבו לכיסוי חלק מעלויות התחזוקה של הדיירים הקיימים, ובכך יופחת באופן משמעותי התשלום החודשי הכולל. במתחם 'שלם' בו שימשנו כשמאי התוכנית, נתקבל המנגנון בברכה על ידי הוועדה המחוזית", מספר קמיל.

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית>>

צרו איתנו קשר *5988