תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

רון רודיטי- שמאי מקרקעין ומשפטן : מוביל בהתחדשות עירונית / מדד גלובס מדלן 2016

המדד, שיתוף פעולה בין "גלובס" ואתר מדלן, מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית 2016
המדד להתחדשות עירונית 2016

הוצאתה של עסקת נדל"ן לפועל תלויה בהרבה גורמים, אך בסופו של דבר כדאיותה משתקפת בדוח כלכלי, עליו אמון השמאי. בעולם ההתחדשות העירונית, עבודתו של שמאי המקרקעין אף מורכבת יותר, זאת בשל מאפייניה הייחודיים, והמספר הגדול של מרכיבים ושחקנים אותם יש לשקלל למודל עסקי כלכלי.

רון רודיטי, בעל משרד שמאות מקרקעין הקיים למעלה מ-‭20‬ שנים, מלווה יזמים, גופים ציבוריים, רשויות ופרטיים. רודיטי טוען כי על מנת לבצע את מלאכת השמאות כהלכתה, במיוחד בתחום ההתחדשות העירונית, על השמאי לשלוט גם בתחומים הנלווים. "עבודת השמאות אינה מתרכזת אך ורק במספרים", הוא אומר. "על מנת להגיע לתוצר נכון ומאוזן, על השמאי להבין הן בפן התכנוני-אדריכלי, הן בפן המשפטי והן בפן ההנדסי".

רודיטי החל את דרכו בעולם האדריכלות וההנדסה, ולאורך השנים אף קיבל תואר משפטן, כך שהיכרותו המקצועית עם התחומים הנלווים מאפשרת לו לדבריו לראות את התמונה המלאה. למרות חשיבות הראייה הרחבה, ראוי ששמאי יתרכז בערכי השווי ובמודל הכלכלי הנגזר מהם, ויימנע מהכרעה בתחומים אחרים, כפי שמדגים רודיטי: "ישנם מקרים בהם דיירי הבניין מבקשים את עזרתי בבחירת היזם. אני משתדל להתמקד בתחום התמחותי, ולכן אני יכול לייעץ להם איזו הצעה הכי אטרקטיבית עבורם מבחינת התמורות, אך מאחר שאין זה הקריטריון היחיד שמכריע את הכף, אני מדגיש בפניהם שעליהם לבחון גם נושאים אחרים באשר ליזם, שאינם פחות חשובים. וכן, להתייעץ על כך עם גורמי מקצוע נוספים".

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית>>

צרו איתנו קשר *5988