תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

אלמקס הנדסה ח-11: מוביל בהתחדשות עירונית / מדד גלובס מדלן 2016

המדד, שיתוף פעולה בין "גלובס" ואתר מדלן, מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית 2016
המדד להתחדשות עירונית 2016

נדמה כי מבין חברות התמ"א ‭ 38‬ הפועלות ברחבי ישראל, יש לחברת אלמקס ח- ‭ 11‬ בע"מ, מעבר לתוכנית עסקית סדורה, גם חזון סוציאלי-חברתי ייחודי: החברה הבונה כיום בפתח תקווה ובחולון (עם דגש על חולון) החליטה להתמקד לאחרונה בבניינים בהם ניתן לשלב דירות בנות 3 ו-‭3.5‬ חדרים, במטרה לתת פתרון לזוגות צעירים המעוניינים להישאר או לחזור לעיר, אך ידם אינם משגת רכישת דירה חדשה.

"בפרויקטים החדשים הנבנים במרכז הארץ, הקבלנים בוחרים לבנות דירות יקרות בנות ‭ 4-5‬ חדרים, וכל שנותר לזוגות הצעירים הוא להביט על הדירות האלו בעיניים כלות, להבין כי אין להם את התקציב המתאים, ולשים פעמיהם לכיוון הפריפריה", מסביר איציק שמש, מנכ"ל חברת אלמקס הנדסה.

אלמקס הנדסה ח- ‭ 11‬ הוקמה בשנת ‭ 2011‬ על ידי איציק ותומר שמש, בנים למשפחת יזמי נדל"ן ותיקה, שלאחר שנות הפסקה מעיסוק בתחום החליטה לחזור אליו בכל הכוח ולהתמקד בטרנד הלוהט של ההתחדשות העירונית. אביו של שמש משמש כיועץ החברה, הודות לניסיונו הרב. במשך הזמן, חבר שמש לליאור פנסו, הבעלים של ל.ח פנסו השקעות בע"מ, וביחד הם מיישמים את חזונם החברתי בביצוע שני פרויקטי תמ"א חדשים - ברחוב זלמן ארן ‭ 40‬בחולון וברחוב אחד-העם ‭ 61‬בפתח תקווה, בהם הם נמצאים בהליכי הוצאת היתרים.

לדברי השניים, "אנחנו באים ואומרים שאם יש לנו היכולת לסייע לאותם זוגות, זו סוג של שליחות עבורנו. כך, מצד אחד יוכלו הצעירים לקנות דירות קטנות יותר במחירים הזולים ב-%‭15%-20‬ ממחיריהן של הדירות בפרויקטים החדשים, ומצד שני אנו לא מזניחים את הקהל הרחב יותר, ומוסיפים בכל בניין גם דירות חמישה חדרים, דופלקסים ופנטהאוזים המתאימות למשפחות מבוגרות יותר. זהו התמהיל הנכון והראוי ביותר, ולשם אנחנו הולכים כעת". פנסו ושמש יוזמים ומבצעים את הפרויקטים באמצעות חברת הביצוע שבבעלות פנסו, "ליאב יזמות וניהול פרוייקטים בע"מ", וכך לדבריהם "הדיירים אינם נופלים בין הכיסאות כמו שקורה לעיתים בפרויקטים אחרים".

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית>>

צרו איתנו קשר *5988