תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

"יש לנו מודל השקעה ייחודי, והחלטנו ליישם אותו גם בנדל"ן"

קבוצת בסדנו יוצאת בהנפקה באמצעות תשקיף להשקעה בהקמת מעונות סטודנטים בארה"ב ■ אליעזר גרוס, היזם שמאחוריה, מספר על פעילות הקבוצה, מסביר מדוע לאיש עסקים חרדי יש יתרון על פני האחרים ולמה הוא מאפשר לציבור כניסה להשקעה במחיר לא גבוה

ניו הייבן. בעיר מתגוררים עשרות אלפי סטודנטים /צילום:Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב
ניו הייבן. בעיר מתגוררים עשרות אלפי סטודנטים /צילום:Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

*** הכתבה מטעם קבוצת בסדנו

לא בכל יום קמה לה קבוצת השקעות ייעודית למגזר החרדי, המאופיין בסגירות ושמרנות. מי שעושה זאת, ובהצלחה לאורך השנים היא קבוצת בסדנו של היזם החרדי אליעזר גרוס שחברת הבת שלה, שותפות סקסס ניו הייבן לבל, יוצאת בימים אלו עם הצעת השקעה באמצעות תשקיף, ובכשרות הלכתית.

מדובר בהשקעת נדל"ן בשוק המבוקש של מעונות סטודנטים בארה"ב. היא כוללת רכישת קרקע, שיפוץ והקמת מעונות סטודנטים להשכרה בעיר ניו הייבן שבמדינת קונטיקט, בה שוכנים מספר רב של מוסדות אקדמיים ומתגוררים בה עשרות אלפי סטודנטים. בעיר אף ממוקמת אוניברסיטת ייל היוקרתית.

 

"את קבוצת בסדנו הקמתי לפני כחמש שנים במטרה לאתר השקעות מעניינות ולאפשר לציבור החרדי להשקיע תוך סיכונים מינימליים וסיכויים טובים להצלחה", מספר גרוס בראיון עמו. "השם שנבחר לקבוצה הוא בסדנו - ראשי תיבות של בסיעתא דשמיא נעשה ונצליח. יש לנו בקבוצה קרוב לארבעים עובדים, עורכי דין, רואי חשבון, מהנדסים, מעצבי מוצר, משווקים ועוד".

- באילו ענפים הקבוצה משקיעה?

"אנחנו משקיעים בהרבה מאד חברות סטרט-אפ, אגב, רובן המוחלט אינן בבעלות דתית, וגם בחברות יותר ממוסדות. יש לנו מודל השקעה ייחודי שמצליח מאד, ולאחרונה החלטנו ליישם אותו גם בתחום הנדל"ן. אנו מושקעים כבר בחמש עסקאות נדל"ן, כולן בניו הייבן, ויש לנו גם פעילות נדל"ן בהיקף נמוך בישראל, שתופסת תאוצה. כאמור, לאחד מפרויקטי הנדל"ן בארה"ב, שמנוהל על ידי חברה בת שלנו, שותפות סקסס ניו הייבן לבל, פרסמנו בימים אלה תשקיף ראשון. בעקבות ההצלחה בישראל ובארה"ב, אנו מתחילים לגייס השקעות גם באמצעות תשקיף ומציבור משקיעים רחב יותר".

אליעזר גרוס. "הרבה מאד עסקאות טובות הגיעו אלינו כי אנחנו חרדים"/ צילום: יחצ
 אליעזר גרוס. "הרבה מאד עסקאות טובות הגיעו אלינו כי אנחנו חרדים"/ צילום: יחצ

- היו לכם אקזיטים עד היום?

"בהחלט, כמה וכמה בתחומים שונים. לא בתחום הנדל"ן עדיין אלא רק במיזמי טכנולוגיה, אבל לפי התקדמות הבנייה במיזמי הנדל"ן שלנו וההצעות לשותפות ולרכישה שאנו מקבלים, נראה שעשינו עסקאות טובות".

- אילו מסלולים עומדים לרשות מי שמעוניין להשקיע אצלכם?

"אנחנו מציעים השקעות במספר מסלולים, הן במסלול של השקעה בהון והן במסלול של הלוואה. ניתן לקרוא ולהתרשם מכל מסלולי ההשקעות באתר בסדנו. נכון להיום, כפי שאמרתי, נוסף למגוון המסלולים הזה גם מסלול של השקעה באמצעות תשקיף".

- קיימות חברות ישראליות נוספות שמציעות נדל"ן בארה"ב, מהו הערך המוסף שלכם למשקיעים?

"הערך המוסף שאנו מביאים הוא פעילות הנטוורקינג ההדוקה שלנו בציבור החרדי בארה"ב, שפותחת עבורנו דלתות רבות. אנשים אולי לא יודעים, אבל בניו יורק הקהילה החרדית משפיעה ביותר. יש בקהילות החרדיות הרבה מאד עזרה לזולת, ומחויבות חברתית, כך שלנו הרבה יותר קל להגיע לקידום מיזם או עסקה מאשר למישהו שלא שייך לקהילה.

"יתרה מכך, הרבה מאד עסקאות טובות הגיעו אלינו כי אנחנו חרדים. את עסקת הנדל"ן בניו הייבן קיבלנו דרך קשרים שלנו בקהילת חב"ד המקומית. אם לא הייתי אדם חרדי זה לא היה מגיע אליי. זה לא שמישהו עושה אפליה, אלא שיותר קל לאנשים להתחבר עם מי שמחזיקים באותה השקפת עולם ושפה משותפת".

- מה אתה יכול לספר על התשקיף?

"כרגע לא יותר מדי כי לפי החוק אנחנו מנועים מלתת אינפורמציה רחבה, מלבד להפנות לתשקיף עצמו שהוא פומבי ומפורט, ונמצא באתר מגנ"א וגם באתר בסדנו. מה שאני כן יכול להגיד, זה שכאמור, מדובר בהשקעה בניו הייבן, בבניית מעונות סטודנטים, כשמינימום השקעה ברכישת יחידת השתתפות אחת היא 12,500 אלף דולר".

- נשמע סכום די נמוך בכל הקשור לנדל"ן?

"יש לנו משנה חברתית ולכן הסכומים אינם גבוהים, גם כמות היחידות מוגבלת. כמו שאמרתי, אפשר לפנות אלינו דרך אתר האינטרנט לקבל פרטים ולהתרשם".

צרו איתנו קשר *5988