תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

הקרקע זזה! מה עושים כדי שהבית לא ינוע יחד איתה?

חשוב לבנות בשיטה נכונה, שמפרידה את הרצפה מהקרקע, אחרת הבית שלנו עשוי לנטות הצידה

מהנדסת הדס וסרמן, סמנכ"ל שיווק/ צילום: יח"צ
מהנדסת הדס וסרמן, סמנכ"ל שיווק/ צילום: יח"צ

בנייה על קרקע לא יציבה תגרום לאורך השנים לסדקים במבנה והתרוממות רצפות
הבתים והבניינים שלנו נמצאים על הקרקע, אבל מה קורה כשהקרקע אינה יציבה? במרבית פני השטח בארץ ההרכב העיקרי של הקרקע הוא חרסית. מי הגשמים גורמים לחרסית לתפוח ובתוך כך גם לקרקע. תפיחה של הקרקע עשוייה להביא לתזוזה של רכיבי המבנה הקשורים לקרקע - כגון, קורות היסוד והרצפה הראשונה. עד כדי סדיקתם ואף התרוממות רצפות.

הפרדות רצפות מהקרקע באמצעות תעלות וארגזים מפוליסטירן מוקצף מתמודדים עם קרקע תופחת
הפרדת רצפות מהקרקע היא פתרון לאיום של קרקע תופחת. היא מייצרת הפרדה בין קורות היסוד של המבנה והרצפה הראשונה לבין הקרקע. הפתרונות הטכנולוגיים המובילים בתחום זה הינם ארגזים ותעלות הפרדה העשויים מפוליסטירן מוקצף (קלקר), דוגמת פוליפלור של פוליביד. בטרם יציקת קורות היסוד והרצפה, מניחים את תעלות וארגזי ההפרדה על הקרקע. רכיבים אלו הם בעלי יכולת עמידה בעומס יציקת הבטון שמעליהם, של עד 700 קילוגרם למטר רבוע, כדרישת התקן. לאחר הנחת התעלות והארגזים יוצקים את הרצפה וממתינים להתקשות הבטון. אם במהלך חיי המבנה האדמה תופחת, עדיין נשאר חלל אוויר בין הרצפה לבין הקרקע. כך נוצר מצב אופטימלי מבחינה מבנית.

רכיבי פוליפלור של פוליביד יבטיחו את עמידות המבנה לאורך שנים ויהוו גורם מבודד
חשוב לזכור שתכנון וביצוע נכונים של המבנה המבטיחים את עמידותו לאורך השנים, במיוחד כאשר מדובר בחיבור המבנה לקרקע - הבסיס עליו הוא נסמך. בנוסף, רכיבי פוליפלור תורמים לבידוד התרמי של המבנה ועמידים בפני דליקה.

למידע נוסף על פוליפלור לחצו כאן

צרו איתנו קשר *5988