תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

איך להגיע לטמפרטורה הנכונה בבית בלי חשבון חשמל מנופח?

התנהלות אנרגטית חכמה בבית אינה רק להתלבש בהתאם לעונה, או להשתמש באמצעי מיזוג חסכניים ■ הכל מתחיל בבנייה ובידוד מפני חום וקור

רענן פטל מנהל מכירות מרכז ואחראי מוצר פוליאש/ צילום: יח"צ
רענן פטל מנהל מכירות מרכז ואחראי מוצר פוליאש/ צילום: יח"צ

בידוד תרמי במבנה חיוני לתפקוד יעיל בתוכו ולחיסכון אנרגטי וכספי
בעת החיים במבנה אנו צריכים לחוש נוחות תרמית, כלומר, טווח טמפרטורה בו ניתן להרגיש נעים ולתפקד בצורה יעילה. בשנים האחרונות הטמפרטורות בעולם מקצינות: בחורף קר יותר ובקיץ חם יותר. מנגד הולכים ואוזלים מאגרי האנרגיה על פני כדור הארץ, ומחיריהם לצורך חימום וקירור המבנה עולים. השפעת ייצור אנרגיה על הסביבה הוכחה מזמן כגורם שלילי, וקיימת מגמה כלל עולמית ברורה של מאמץ להפוך לחברה ירוקה יותר שמנסה להקטין תהליכים מזהמים ויקרים, גם בבנייה.

לוחות משולבי בטון ופוליסטירן מוקצף על הקירות החיצוניים יאפשרו ניהול טמפ' נכון במבנה
ניהול נכון של טמפ' במבנה משלב שימוש בחומרי בידוד מפני קור וחום ומסה תרמית נוחה בפנים המבנה. ניהול הטמפרטורה מפחית בהוצאות הקירור והחימום של הבית. פתרון אידיאלי מהשנים האחרונות הינו הפוליאש - לוחות בטון קל עם גרגירי פוליסטירן מוקצף. לפוליאש בידוד תרמי גבוה, בשילוב עם עמידות בפני אש. הלוחות משמשים בעיקר לבידוד תרמי של בניינים גבוהים ורבי קומות, שקירותיהם עשויים בטון. הם מיושמים מצידם הפנימי או החיצוני של קירות החוץ. בזכות ערכי הבידוד הגבוהים של הלוחות, עוביים נמוך לעומת שיטות בידוד אחרות. כך, שטח הדירות המתקבל גדול יותר.

בידוד באמצעות פוליאש מפני קור וחום חוסך בעלויות ומפחית את זיהום הסביבה
חשוב לבודד את הבית מפני קור וחום. כך אפשר לחסוך בעלויות, לזכות בתחושה נעימה יותר בבית, תוך הפחתת השימוש באמצעי קירור או חימום, וגם לסייע לאיכות הסביבה בכדור הארץ.

למידע נוסף על פוליאש לחצו כאן

צרו איתנו קשר *5988