צפו: מצלמות DVR לרכב - לשבת בבית ולהרגיש באוטו

מעבר לתיעוד הנסיעה, מצלמות הרכב החכמות כוללות יישומים טכנולוגיים מתקדמים ■ מהם החידושים בתחום וכיצד הם תורמים לבטיחות הנהג והרכב

מצלמות חכמות לרכב. לפקח מרחוק על האוטו/ צילום:Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב
מצלמות חכמות לרכב. לפקח מרחוק על האוטו/ צילום:Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

*** הכתבה בשיתוף א.ד.י מערכות

מצלמות DVR הן מצלמות דרך המתעדות את מהלך הנסיעה ברכב בו הן מותקנות. מעבר לחוויית תיעוד הדרך, הן יכולות להעניק מימד נוסף של ביטחון בהתנהלות מול הרשויות וחברות הביטוח במקרה של אירוע חריג כגון תאונה. המצלמות מבדילות בין שגרה לאירוע חריג, לדוגמה מכה חזקה שספג הרכב ושומרות את הרגע לשם תיעוד ואף שולחות חיווי לבעל הרכב.

כיום קיימות מצלמות DVR חכמות, המחוברות לרשת ופועלות באמצעות אפליקציה ו-GPS. לדברי אורלי אלימלך, סמנכ"ל השיוויק של חברת א.ד.י מערכות, המצלמות המתקדמות מתעדות את הנסיעה מקדימה ומאחורה; ניתן גם, באמצעות אפליקציה, לראות את כל המתרחש ברכב. כך, למשל, במידה ונוהג בו נהג חדש אפשר לפקח עליו מרחוק.

עוד ישום, הוא התחברות לרשת תקשורת, שעשוי להועיל לציי רכב בחברות. הוא מאפשר מעבר לצפייה ברכבי החברה, גם לשלוט בכל רגע נתון ברדיוס הנסיעה, למשל אזור מסויים, ולקבל התרעה כאשר הרכב יוצא מאזור.

אלימלך מוסיפה כי המצלמות החכמות מהוות פתרון נוח גם לנהגי מוניות, שיכולים לתעד את הנעשה בהן ולהסתייע צילומים במקרה של תלונה כלפיהן מצד הנוסע או אירוע לא שגרתי אחר.

את המערכות החכמות ניתן להתקין בכל סוגי הרכבים.

צרו איתנו קשר *5988