תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

לשפר את המראה: טיפולים אסתטיים בשלבי החיים השונים

את הזמן לא ניתן לעצור והוא ניכר בנו, הטכנולוגיה מאפשרת לנו להצעיר את עור הפנים באמצעות מגוון טיפולים ■ אולם חשוב להתאים את הפרוצדורה לגיל הכרונולוגי, על מנת להימנע ממראה מלאכותי

עור הפנים מושפע מגנטיקה וסגנון חיים / צילום:Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב
עור הפנים מושפע מגנטיקה וסגנון חיים / צילום:Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

*** הכתבה בשיתוף ד"ר להבית אקרמן

עור הפנים משמש כסוג של גלאי לגילוי הגיל הכרונולוגי וסימני הזמן טובעים בו את חותמם. קמטים המעמיקים עם ההתבגרות, שינויים במרקם ושלל תופעות ייחודיות מאפיינות כל שלב בחיים. המירוץ בעקבות הזמן האבוד מתחיל בטיפולים אסתטיים ובשימור נכון. הטכנולוגיה המתקדמת אומנם לא יכולה להזיז את המחוגים לאחור, אבל בהחלט עשויה לשפר את המראה.

ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור, מסבירה כי מהות האנטי אייג'ינג היא התאמה נכונה בין טיפולים אסתטיים לרצף הביולוגי. "קיים הרבה מידע על טיפולים מונעים, אבל ההצפה הזו עשויה לייצר בלבול. טיפול עוצמתי בגיל צעיר או לעור שאינו זקוק לו, עשוי לייצר מראה מלאכותי ופלסטי. ההמלצה היא לבצע טיפולים עם התקדמות השנים. לכל עשור יש טיפולים מותאמים שהם בעלי השפעה מכריעה על מראה העור בעתיד". אילו טיפולים אסתטיים מתאימים לעור הפנים לכל עשור, על כך בכתבה באה:

שנות העשרים - איך למזער נזקים פוטנציאליים

מודעות גבוהה לטיפוח בגיל צעיר מוכיחה את עצמה בטווח הארוך. ד"ר אקרמן מספרת שכבר בגילאי העשרים העור צובר נזקים, 80% מתוכם הם כתוצאה מחשיפה מוגברת לשמש. "יש חשיבות רבה להגנה מפני השמש בכל יציאה החוצה, ויש למרוח קרם הגנה בנוסף לקרם לחות והזנה שמתאימים לעור צעיר. ניתן להתחיל גם טיפולי אנטי אייג'ינג עדינים באמצעות קרמים מתאימים עם מקדם הגנה. למשל, קרמים עם רכיבים כמו חומצה היאלורונית, ויטמינים ונוגדי חמצון.

שנות השלושים - זהירות, הקמטים בדרך אליך

בתחילת שנות ה-30, מציינת ד"ר אקרמן, מופיעים הקמטוטים בעיקר באזור קמטי ההבעה סביב הפה, הגבות והמצח. לדבריה, "ניתן לטפל בהם בשלב זה באמצעות זריקת בוטוקס, כיוון שהקמטים עוד לא עמוקים והטיפול ירכך אותם. האפקטיביות של הטיפול תורגש בעיקר בהמשך, בגילאי 40 ואילך - כאשר קמטי ההבעה יוצרים מראה זעוף ונוקשה. חשוב להבין שקמטים שאינם מטופלים נחרצים בעור. טיפול מקדים בקמטים פירושו שאפשר יהיה להגיע לגיל מבוגר כשהעור במצב טוב יותר".

לדברי ד"ר אקרמן ישנם קמטים מסוימים, שאינם משווים לפנים מראה מבוגר ולא חובה לרוץ ולטפל דווקא בהם מוקדם. מצד שני, לדוגמה, קמט הזעף שבין הגבות הוא מבגר ומומלץ להתחיל לטפל בו לפני שהוא נהיה עמוק ומקובע בעור.

כמו כן, במידה ובגיל 30 מבחינים גם בשינויים כמו פיגמנטציה, ממליצה ד"ר אקרמן על טיפול משולב של תכשירים רפואיים וקוסמטיים, שאותם ניתן למרוח בבית, במקביל לטיפול מיצוק בקליניקה - שנעשה באמצעות מכשירי אנרגיה ולייזר כגון מערכת TIXEL, שמחדשת את העור ומרעננת אותו. היא מסבירה כי "טיקסל היא טכנולוגיה שמאפשרת לחמם את שכבות העור העליונות באמצעות הולכה חשמלית, המייצרת אפקט של עור רענן, בעל מראה מתוח יותר". עוד היא מוסיפה כי "ניתן גם לטפל בשינוי בעור ב"אלמה קיו", מערכת לייזר מתוחכמת, אשר מכווצת נקבוביות, מעלימה פיגמנטציה ותורמת למיצוק העור ללא פציעה, כאב או החלמה".

ד״ר להבית אקרמן/ צילום: דרור איתן

שנות הארבעים - שילובים בין טכנולוגיות להשגת מקסימום אפקט

בגילאי הארבעים מורגשת עייפות העור ונוצרים, לעיתים, שקעים ובליטות מסביב לעין. "פנים רזות סובלות יותר מפנים מלאות וניתן להבחין בהן היטב במשקעים שמעמיקים עם השנים" מסבירה ד"ר אקרמן, "בגילאי ה-40 העור נעשה כבר עייף ומומלץ לעבור טיפול משולב בין טיקסל לסקינבוסטר. האחרון הוא חומר עשיר בלחות, המוחדר באמצעות מחט דקיקה לשכבות התת עוריות, שמשפר עור פגום ויבש ומעדן את הקמטוטים". גם 'אלמה קיו' היא טכנולוגיה אפקטיבית לטיפול בגילאים האלה, ללא כאב ומבלי לפגוע ברקמות סמוכות".

כמו כן, ממליצה ד"ר אקרמן, "להמשיך בהזרקות של בוטוקס ומוסיפה שמבחינת טיפולים קוסמטיים, במידה והאישה אינה בהריון, ההמלצה היא למרוח קרמים הכוללים רטין A - חומר פעיל הניתן לרכישה רק עם מרשם רופא ומשפר משמעותית את נזקי השמש וכן את הקמטים".

שנות החמישים - למלא את החסר

ד"ר אקרמן מדמה את העור בעשור זה למזרן ששקע ויש להעניק לו מעט נפח. "הכוונה היא להתחיל עם טיפולים לשם מילוי העור כמו חומצה היאלורונית ורדיאס, במיוחד באזור קו הלסת והצוואר, בהם בולט הרפיון שלו. רדיאס הוא ג'ל סמיך, המיועד למלא קפלים ולייצר מתיחה והוא גם מעודד ייצור קולגן חדש". כמו כן, לדבריה, בגיל זה יש צורך לעקוב אחרי הצוואר ולשמור על מרקם אחיד בין הפנים, קו הלסת והצוואר.

שנות השישים ואילך- רגע לפני הניתוח

בשנים אלה, העור רפוי מאוד ולעיתים רק התערבות כירורגית תוכל לסייע בהצערתו. ד"ר אקרמן מסבירה שהבחירה בניתוח היא אישית ותלויה אם קיימת נפילה משמעותית של העור שרק ניתוח פלסטי יוכל למתוח. "אם אין נפילה דרמטית, אפשר לבצע טיפולים דוגמת תרמי טייט. זהו טיפול שמטרתו להדק ולמצק עור רפוי במיוחד בפנים ובצוואר. למעשה, אנו משתמשים בקנולה (מחט דקיקה - ק.ד.) המחדירה גלי רדיו לשכבות העור העמוקות על מנת לעצב מחדש את הרקמה התת עורית. בטכנולוגיה זו מחממים בעדינות ותחת בקרה רקמות ספציפיות מתחת לעור, כדי לבצע את ההידוק המבוקש. התוצאות הן מיידיות, ומשתפרות עם הזמן וללא כאבים".

כמובן שהטיפולים האסתטיים אינם מסתיימים בגיל ספציפי", אומרת ד"ר אקרמן, "העור שלנו מושפע מגנטיקה ומסגנון חיים. עישון, חוסר שינה ומתח מאיצים את הזדקנותו".

לסיכום, היא מציינת כי רצוי להתחיל לטפל בעור עם הופעת הסימנים הראשוניים להזדקנות ולתחזק אותו באופן שוטף, על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר בגיל מתקדם. "כמו כן, יש לזכור שלא מדובר במדע מדויק. לכל אדם יש את מבנה הפנים הייחודי לו ואת הצרכים האינדיווידואליים שלו ולכן, חשוב לגשת לרופא עור שיאבחן אותו ויתאים את הטיפול הנכון".

ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור.

לכניסה לאתר הקליקו כאן

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988