תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

טיפולים אסתטיים: מהי המגמה השלטת בעולם היופי?

הבשורה המובילה בתחום האסתטיקה היא נטישת המלאכותי והמלוטש והתמקדות במראה הטבעי שמתכתב עם הגיל הביולוגי ■ כיצד היא באה לידי ביטוי בטיפולים השונים

טיפול בטכנולוגיית גלי רדיו (RF). להצעיר את העור למראה טבעי / צילום:Shutterstock :א.ס.א.פ קרייטיב
טיפול בטכנולוגיית גלי רדיו (RF). להצעיר את העור למראה טבעי / צילום:Shutterstock :א.ס.א.פ קרייטיב

*** הכתבה בשיתוף ד"ר להבית אקרמן

אחרי ששלטו כאן הפנים הפלסטיות העשויות היטב והמראה מלאכותי, שניתן לזהות ממרחקים, וכל קמט טופל בצורה ממוקדת מבלי להתייחס למסגרת של הפנים, הגיע העידן ההרמוני ותורם של הטיפולים ההוליסטיים.

כיום שולט בעולם היופי המראה הטבעי, שמחובר לקווי המתאר הייחודיים של כל אחד ואחת, גב הידיים והצוואר שעד כה נשכחו מאחור, זוכים בטיפול משמעותי. בנוסף, פלאי הטכנולוגיה הובילו לכך שניתן להצר היקפים ולחטב את הגזרה בדרכים אפקטיביות יותר מאי פעם.

זירת הטיפולים האסתטיים לא עוצרת לרגע וכדי להבין את הפוטנציאל לתוצאות שטרם נראו בעבר, כדאי להכיר את הבשורות המובילות בתחום. ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור אסתטית, סוקרת את החידושים והטרנדים הבולטים.

הוליזם - סודות האפקט המצטבר

בין כל חלקי הפנים קיים קשר הדדי וברגע שמטפלים ברכיב אחד, אף, שפתיים, לחיים, קמטים או סנטר, חשוב לבחון את ההשפעה של הטיפול על יתר החלקים. זהו בסיס האסתטיקה ההוליסטית, תפיסת העולם הרווחת היום ששמה דגש על טיפולים סינרגטיים המשלימים זה את זה. כמו שגוף ונפש הולכים יד ביד, כך גם פתרונות אסתטיים. "הגישה הזו שינתה לחלוטין את צורת ההסתכלות המקובלת בתחום האסתטיקה הרפואית. המחשבה כיום היא לא לבחון כל קמט וקמט בנפרד, אלא לראות את הפנים והצוואר כמכלול אחד. "לא כל קמט מבגר ומצד שני - לעיתים יש פגם כזה או אחר בפנים שאינו קמט, אך הוא מבגר הרבה יותר". ד"ר אקרמן מסבירה, שבהתאם לכך, בונים תוכנית טיפולית ייחודית, הכוללת לרוב החזרת נפח לפנים, שיפור ומיצוק מראה של עור רפוי ושיפור איכות העור שהתוצאה תהיה הרמונית והומוגנית ככל שאפשר".

ד״ר להבית אקרמן/ צילום: דרור איתן

בחזרה לטבע

תשכחו משפתיים מנופחות יתר על המידה והזרקות בוטוקס דרסטיות שמבטלות כל הבעה חיננית בפנים, ד"ר אקרמן אומרת שבשנים האחרונות עולה המודעות למראה הטבעי, הלא מוגזם והלא מתאמץ, ללא שינויים שכולם מבחינים בקיומם. "הטכנולוגיה מאפשרת לייצר שינוי מרענן מבלי לחטוא במראה פוחלצי. ניתן לראות זאת גם בענף הפלסטיקה, כיום, למשל, כבר לא נוטים להמליץ על חזה גדול, אלא על חזה פרופורציונלי ביחס לגוף. וכך גם לגבי טיפולים אסתטיים שמתכתבים עם הגיל הביולוגי. לא צריך להראות צעירים משמעותית, אלא פשוט להיראות טוב. לכן, יש ביקוש רב לטיפול כמו סקינבוסטרס עבור מראה טבעי. מדובר בחומר המכיל חומצה היאלורונית המיוצבת בטכנולוגיה ייחודית ומאפשרת ספיחה אדירה של מים (שתורמת ללחות העור - ק.ד.) ושימורם לתקופה של מספר חודשים. את החומר מזריקים לעור בעזרת מחט דקיקה - בפנים, בצוואר, בגב כף היד ובמחשוף. זהו טיפול קצר אבל האפקט שלו נבנה באופן הדרגתי ומכאן גם התוצאה הטבעית של שיפור מרקם העור וריענונו מבלי לבצע שינוי דרסטי ומרחיק לכת".

הצוואר והידיים יוצאים לאור

הפנים תמיד תפסו את רוב תשומת הלב, אבל עם העלאת המודעות למראה הכולל שלנו, גם איברים כמו הגב כפות הידיים והצוואר, אינם נזנחים. הצוואר הוא "הגוף" המייצב את הפנים ולכן הוא בעל השפעה על הקונטקסט הכללי, וגב כפות הידיים הוא בין האזורים הרגישים המזדקנים בטרם עת ועשוי לפגום במראה כולו.

"באזורים אלה", מסבירה ד"ר אקרמן, "משתמשים גם בסקינבוסטרס כדי להזין את המקום בלחות על ידי המרצת הקולגן, או בטיקסל - טכנולוגיה שמאפשרת לחמם את שכבות העור העליונות באמצעות הולכה חשמלית וכך לחדש את המרקם. בצוואר ובמחשוף מקומטים נוהגים גם לטפל בחומר מילוי בשם רדיאס, מעין ג'ל סמיך המיועד למלא קפלים ולייצר מתיחה וכן לעודד ייצור קולגן חדש".

לחטב את הגוף בלי ניתוח

אומנם היא עדיין אינה תחליף לתזונה נכונה או להתעמלות, אבל כיום רבים פונים לאסתטיקה על מנת לעצב ולחטב את הגוף. התהליך הנקרא - body contouring ונועד לצמצם היקפים ולאבד שומן מאזורים "בעייתיים", בהם יש לרוב מצבורי שומן כמו בטן, ירכיים וזרועות.

"מדובר בשיטות לא פולשניות, שמטפלות בעיקר במצבורי שומן או בעור רפוי בלי קשר למשקל הגוף. ניתן לעשות זאת באמצעות פעולות קירור או חימום", אומרת ד"ר אקרמן, "פעולת החימום הפופולרית היא תרמי 250, המתבצעת עם מכשיר המבוסס על טכנולוגיית גלי רדיו (RF) למיצוק והצערת העור, הצרת היקפים וטיפול בצלוליט ללא כאב או זמן החלמה. גלי הרדיו, למעשה, פוגעים ומפרקים את השומן התת עורי, כשניתן לטפל באופן סלקטיבי בשכבות השונות לעומק העור.

כאמור, אפשר גם לעצב את הגוף באמצעות קור, הטכנולוגיה הבולטת לשם כך היא קולטק. למעשה, מבצעים בה תהליך קירור מבוקר, המשלב וואקום להגברת זרימת הדם. בעקבות הטיפול, מפורקים תאי השומן ובהמשך מסולקים מהגוף בתהליך פיזיולוגי טבעי. הקפאה בקור ייעודית למצבורי שומן ואילו טיפול בחום אפקטיבי יותר לעור רפוי או לצלוליט. במקרים רבים, יתבצע שילוב בין הטכנולוגיות להשגת תוצאה אופטימלית".

ד"ר אקרמן מציינת לסיכום שנראה כי הטכנולוגיה, יחד עם המודעות למראה הטבעי, יוצרת שינוי משמעותי. "אנשים מבינים את החשיבות שיש לראייה הוליסטית ולשימוש בטיפולים שעובדים בהדרגתיות באזורים ממוקדים תוך התייחסות למראה הכולל. טרנדים שונים באסתטיקה מתארים מה שמבוקש ומה שהשוק מציע, אך יש לזכור שהתאמה אישית היא החשובה ביותר. צריך שרופא העור יבצע את ההתאמה של הטיפולים על סמך ההבנה המקצועית והמעמיקה של סוג העור, מבנה העור, רגישויות, אופן הטיפול והחלמה ממנו. כל זאת על מנת לשפר את העור לאורך הזמן בדרך הטובה ביותר ובמינימום תופעות לוואי".

ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור.

לכניסה לאתר  הקליקו כאן

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988