תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

קצר ולעניין: טיפולים אסתטיים שלא מפרים את השגרה

רבים מעוניינים לעבור טיפולים אסתטיים, אולם הזמן הכרוך בהם מהווה מכשול עבורם • כיום מוצעות כמה וכמה פרוצדורות, המאפשרות את שדרוג המראה עם חזרה מהירה לשגרה

הקשר בין מצוקות נפש לעור/צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב
הקשר בין מצוקות נפש לעור/צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

*** הכתבה בשיתוף ד"ר להבית אקרמן

בקצב החיים התובעני לא תמיד ניתן לקחת פסק זמן מהשגרה ולהתמסר לטיפולים אסתטיים שדורשים התאוששות והחלמה. למרבה השמחה, הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת ליהנות מאפקט אסתטי מרשים בזמן קצר יחסית. ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור, מספרת כי היום ניתן לייצר שינוי משמעותי בגופנו ולחזור במהרה לשגרה במראה רענן יותר.

לדבריה, "אנשים רוצים לעבור טיפול ולחזור לחייהם במהירות האפשרית. הביקוש לטיפולים הללו נובע גם מלו"ז צפוף, אבל גם כי רבים אינם מעוניינים שידעו כי הם עברו פרוצדורה רפואית אסתטית. טיפולים מינימליסטיים-עדינים, שמבוצעים מעת לעת, מיישרים קו גם אם המראה הטבעי, כך שהתוצאה המתקבלת הרמונית אך לא מורגשת באופן דרמטי. מעבר לכך, יש לזכור כי טיפולים עדינים כרוכים בפחות תופעות לוואי מטיפולים אגרסיביים וגם זה יתרון שנכנס למערך השיקולים של מטופל".

ד"ר אקרמן מונה מספר טיפולים שמאפשרים חזרה מהירה לשגרה ומבוססים על מכשור עדכני:
טיפולים אסתטיים עדינים. גורמים לפחות תופעות לוואי/קרדיט : דרור איתן

מקסימום תוצאות במינימום זמן

עם הגיל, הקמטים מעמיקים, הרפיון גובר, העפעפיים צונחות, הידיים יבשות ויש צורך להשיב לעור את אשר איבד. לדברי ד"ר אקרמן, מקורו של עור צעיר ורענן טמון בשכבות העמוקות של העור ולכן, יש צורך להחדיר לחות אל תוך השכבות התת עוריות, היכן שהעור הכי זקוק לה. "סקינבוסטרס הוא חומר המכיל חומצה היאלורונית המיוצבת בטכנולוגיה ייחודית שמאפשרת ספיחה אדירה של מים (שתורמת ללחות העור) ושימורם לתקופה של מספר חודשים. הטיפול נעשה באמצעות החדרה של החומר לעור בעזרת מחט דקיקה. הוא נמשך זמן קצר בין 15-25 דקות בלבד, אך יש לקחת בחשבון שהאפקט נבנה באופן הדרגתי מטיפול לטיפול ועל מנת להשיג חידוש וריענון משמעותיים יש לעבור סדרה של 2 טיפולים עוקבים במרווחים של בין שבועיים לארבעה שבועות זה מזה. בתום הסדרה העור מקבל מראה אלסטי ורך למגע שיכול להישאר גם לתקופה של בין שישה עד עשרה חודשים, זמן רב בהתחשב בכך שמדובר בטיפולים כה קצרים. אם מבצעים טיפול חד פעמי נוסף אחרי שישה חודשים אפשר גם לשמור את האפקט לזמן רב יותר".

ד"ר אקרמן מציינת חומר מילוי נוסף בשם רדיאס שגם הוא ניתן בהזרקה. "זהו ג'ל סמיך המוסיף נפח באופן מיידי לעור ולכן מתאים לאזורים בהם העור רפוי כמו לחיים, קו הלסת, הסנטר, גב כף היד והצוואר. בנוסף, כאשר מזריקים אותו לשטח נרחב הוא עובד בהדרגתיות כמו הסקינבוסטרס, הרכיבים שלו מעודדים את הקולגן הטבעי של הגוף (הסיבים האלסטיים שמעניקים תמיכה לעור - ק.ד.) להתחדש והעור נראה מוצק ורענן במיוחד".

יצאתי להראות טוב, תכף אשוב

טכנולוגיית גלי הקול השפיעה משמעותית על עולם האסתטיקה. Ulterapy הוא טיפול המבוסס על אנרגיית גלי אולטרסאונד שמתמקד בעומק העור. "אנרגיה זו מעוררת את התגובה הטבעית של הגוף לייצר קולגן חדש ובריא בעומק התת עורי ומחזקת את הקולגן המוחלש. זהו הטיפול הבלתי-פולשני היחיד המאושר על-ידי ה-FDA האמריקאי, להרמה ומתיחת העור באזור הפנים, הגבות, הצוואר, הסנטר וכן טשטוש הקמטים באזור המחשוף. היתרון הוא שלא נדרש זמן החלמה, טיפול אחד בלבד מעניק תוצאות ארוכות טווח. חלק מהמטופלות רואות אפקט ראשוני מיד בתום הטיפול, אבל התוצאות המשמעותיות מופיעות כעבור שלושה חודשים לערך, כאשר הקולגן החדש שנבנה מותח וממצק בהדרגה את עור הפנים והצוואר, וכן מחדש ומחליק את העור באזור החזה והמחשוף. בניגוד ללייזר, גלי רדיו וטכנולוגיות אחרות, טכנולוגיית Ultherapy אינה פוגעת בשטח העור, אלא מחדירה את אנרגיית גלי האולטרסאונד לעומק האופטימלי תוך שמירה על טמפרטורה מיטבית ודיוק, הנדרשים לבניית הקולגן".

אלטרנטיבה ראויה לפרוצדורה כירורגית

רבים מעוניינים לחטב את גופם ואומנם אין אלטרנטיבה טובה יותר מתזונה נכונה ופעילות גופנית, אבל הטכנולוגיה מספקת פתרונות מהירים יחסית שיכולים להתמודד עם מצבורי שומן ואף מהווים חלופה ראויה לפרוצדורה כירורגית פולשנית. ד"ר אקרמן מספרת על Cooltech , שנחשבת לטכנולוגיה המתקדמת בעולם להצרת היקפים ללא ניתוח. "מאחר שרקמת השומן אינה עמידה לשינויי טמפרטורה, הטיפול מתבצע באמצעות תהליך קירור מבוקר המשלב וואקום. בעקבות הטיפול, מפורקים תאי השומן ובהמשך מסולקים מהגוף, באופן טבעי. הטיפול נחשב למהיר יחסית (אורך 70 דקות) ותוך 2-3 טיפולים הגוף נראה מוצק יותר. הטיפול מתאים לאזורים בהם יש מצבורי שומן כמו זרועות, ירכיים, בטן וישבן".

טכנולוגיה יעילה נוספת למיצוק העור ומהירה יחסית הן מבחינת ביצוע והן מבחינת תוצאות היא תרמי RF. לדברי ד"ר אקרמן, "מדובר בטיפול שנעשה על ידי פלטפורמה רב מערכתית המבוססת על RF - גלי רדיו. הטיפול כולל העברת אלקטרודה דקה על הגוף, שמעניקה אנרגיית חום לאזור היעודי כמו למשל, צוואר, סנטר, זרועות או בטן. האנרגיה המדוברת גורמת לגירוי התאים ברקמה ולייצור קולגן ואלסטין (סיבי חלבון אשר מעניקים לעור את התמיכה מפני נפילה). ברגע שאלו משתחררים, מתקבל אפקט של מתיחה ומיצוק העור. היתרון הבולט הוא שמדובר בטיפול חד פעמי בהרדמה מקומית בלבד בו ניתן לטפל באזורים שונים בגוף במקביל. כמו כן, ההתאוששות מהירה ואפשר לחוש בהבדל משמעותי כעבור חודש כשהשיפור נבנה בהדרגה במהלך 4 חודשים לאחר הטיפול והתוצאה נשמרת כמה שנים".

כוחו של הלייזר

טיפול זריז נוסף לחידוש העור ללא פציעה, כאב או החלמה הוא באמצעות אלמה קיו, מערכת לייזר מתוחכמת שמשלבת מספר טכנולוגיות, כשהמטפל יכול לקבוע את אורך הקרן והעוצמה. כך ניתן להתאים את הטיפול הטוב ביותר למטופל, לסוג העור ולסוג הטיפול. "בפועל, קרן לייזר נשלחת בצורה של אנרגיה עדינה לעור וגורמת לחימום שמצד אחד מעודד ייצור קולגן חדש ומצד שני, הקרן נבלעת בפיגמנט החום ומפרקת אותו וכך נוצרת התבהרות - ולכן הטיפול משפר גם קמטים וגם כתמים. מדובר בטיפול במינימום סיכון לפגיעה ברקמות סמוכות, למשל בפיגמנטציה המיקוד יהיה בכתם עצמו ולא בעור מסביב. התוצאה מתקבלת לאחר 2-4 טיפולים, תלוי במצב העור".

ד"ר אקרמן מסכמת ואומרת כי "היום כבר לא נדרש לצאת מהשגרה על מנת לשפר את המראה. יש טיפולים רבים שמתאימים לאנשים עסוקים, או למי שמעוניין להשיג תוצאות איכותיות במינימום זמן, לפני אירוע או פשוט כחלק משגרת הטיפוח. חשוב לבחור ברופא עור מיומן המכיר את כל הטכניקות ויוכל להתאים את הטיפול הנכון למטופל".

ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור ובעלת מספר מרפאות לטיפולי לייזר ואסתטיקה.

לכניסה לאתר הקליקו כאן

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988