צפו: מהם האתגרים בפניהם ניצבת תעשיית ההייטק המקומית?

ישראל זוכה למעמד גבוה ולכינוי אומת הסטארט-אפ בעולם ההייטק • אולם התחרות מול סין ובריחת הכסף של קרנות ההון סיכון, צריכות להדליק נורה אדומה אצל השחקנים בענף

מהם האתגרים בפניהם ניצבת תעשיית ההייטק המקומית?/צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב
מהם האתגרים בפניהם ניצבת תעשיית ההייטק המקומית?/צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

*** הכתבה בשיתוף קבוצת לוצאטו

ישראל חוגגת 70 ואיתה גם תעשיית ההייטק, שתמיד נמצאת עם הפנים קדימה ולפניה אתגרים חדשים. ד"ר אסתר לוצאטו, עורכת פטנטים מקבוצת לוצאטו, מונה שני אתגרים מרכזיים לאומת הסטארט-אפ המקומית, שעשויים להדליק נורות אדומות אצל השחקנים בענף. האחד: התחרות מול כל העולם ובעיקר סין, שנכנסה חזק לתחום ומשקיעה בו; השני הוא בריחת הכסף של קרנות ההון סיכון. הללו לדבריה, "השקיעו בעבר בשלבים המוקדמים של חברות הסטארט-אפ ואילו היום הן לא שם והכסף הזה עדיין חיוני לחברות. מכאן שהמדינה היא זו שצריכה להיכנס לואקום ולהשקיע בסטארט-אפים".

בנוגע להצלחות העבר, אומרת ד"ר לוצאטו כי ישנן דוגמאות בולטות כגון מובילאיי, שנמכרה ב-2017 לאינטל תמורת 15.3 מיליארד דולר ואסור לשכוח, למשל, את אם סיסטמס שנרכשה על ידי סנדיסק ב-2006 תמורת 1.55 מיליארד דולר. לדבריה, חשוב לזכור כי מדי שנה נעשות עסקאות בסדר גודל של 20 מיליארד דולר של חברות הייטק ישראליות שנמכרות לחברות בחו"ל. "מדובר בהצלחה פנומנלית ביחס לגודל של המדינה", מסכמת ד"ר לוצאטו.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988