תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

צפו: מהם החידושים האחרונים בעולם רפואת השיניים?

בתהליך שיקום הפה משתמשים כיום באמצעים טכנולוגיים ודיגיטליים המשדרגים את הפרוצדורה לרופא ולמטופל • "הטכנולוגיה מאפשרת לנו לעשות את הדברים הרבה יותר טוב"

אורמינר מרפאה/צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב
אורמינר מרפאה/צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

*** מטעם ד"ר זאב אורמינר

כמו כל עולם הרפואה, גם תחום טיפולי והשתלות השיניים עובר התחדשות טכנולוגית מתמדת. העזרים הטכנולוגיים מקלים על כל הצדדים - מטופל ורופא - ומסייעים לקבלת תוצאות אופטימליות. לדוגמה הסורק הדיגיטלי, שתפקידו לבצע הדמיות ולשמש ככלי בקרה ותכנון לרופאי השיניים. לדברי ד"ר זאב אורמינר, מומחה לשיקום הפה וראש המחלקה לשיקום הפה באוניברסיטת ת"א, "הסורק הוא כלי טכני שמאפשר לנו לראות את המצב בחלל הפה בניחותא ולהבין מהו הטיפול הנכון". חידוש נוסף הוא השימוש בכתרי זירקוניה, חומר הדומה יותר לשן ועמיד כמותה.

תוכן שווקי אורמינר מרפאה

כיום, המטופל בתהליך שיקום הפה - אסתטי או דנטלי - נהנה מאלמנטים דיגיטליים שמסייעים לתהליך הטיפול בו. אלה מאפשרים לתכנן כתרים ולעצב אותם אישית עבור המטופל. "הטכנולוגיה היא מאד מתקדמת, הדיוק מדהים", אומר תמיר הקר, טכנאי שיניים בדרגת אמן, ממעבדת שיניים תמיר דנט, "בעבודה שנעשית במגע יד אדם עשויות ליפול טעויות, אבל כאן הכל ממוחשב על אלפית המילימטר, והסטייה של הטעויות קטנה מאד".

אז האם הטכנולוגיה תחליף לבסוף את המגע האנושי בתחום רפואת השיניים? על כך עונה ד"ר אורמינר: "כל פציינט עומד בפני עצמו, לכל אחד מתאים הכתר שלו, אי אפשר להתאים לשניים שלושה אנשים את אותו הדבר, צריך לזכור שמדובר ברפואה אינדיווידואלית, והטכנולוגיה מאפשרת לנו לעשות את הדברים הרבה יותר טוב".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988