גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הפרקליטות דורשת 7-11 שנות מאסר ליד-ימינה של קירשנבאום

דאוד גודובסקי, לשעבר מנהל אגף הארגון של מפלגת ישראל ביתנו, הורשע בהסדר טיעון בשורת עבירות שוחד ● התובע בטיעונים לעונש: "כתב האישום מגולל מעשה שחיתות מהחמורים והמסוכנים שנתקלנו בהם" ● דרישת הפרקליטות מלמדת על הצפוי לפאינה קירשנבאום אם וכאשר תורשע

פאינה קירשנבאום / צילום: שלומי יוסף
פאינה קירשנבאום / צילום: שלומי יוסף

"כתב האישום מגולל מעשה שחיתות מהחמורים והמסוכנים שנתקלנו בהם, הנאשם שימש בתפקיד בכיר במפלגת ישראל ביתנו והיה כפוף ישירות לפאינה קירשנבאום. על-פי עובדות כתב האישום, הנאשם היה אמון על נושאים מהותיים במפלגה, לרבות הקשר בין מטה המפלגה לאנשי השטח" - כך תיאר היום (ד') עו"ד יונתן קרמר מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה את מעשיו של דואד גודובסקי במסגרת שלב הטיעונים לעונש. פרקליטות המדינה מבקשת להשית על גודובסקי עונש של בין 7-11.5 שנות מאסר בפועל בגין הרשעתו בפרשה. 

גודובסקי, מי שהיה מנהל אגף הארגון של מפלגת ישראל ביתנו ונחשב ליד-ימינה של פאינה קירשנבאום, שכיהנה כמזכ"לית המפלגה, כבר הורשע במסגרת הסדר טיעון אליו הגיע עם הפרקליטות, במסגרתו הודה במספר עבירות שוחד והלבנת הון, אך הצדדים השאירו את שאלת העונש לשיקול-דעתו של בית המשפט.

"הנאשם הורשע ב-4 עבירות של לקיחת שוחד, שתי עבירות של בקשת שוחד ו-3 עבירות של הלבנת כספי השוחד. העבירות נעברו במסגרת 3 פרשות שונות", ציין עו"ד קרמר, ובהמשך הוסיף כי "היקף כספי השוחד שביקש והסכומים שקיבל בפועל הנאשם, מגיעים לסכום של יותר מ-1.2 מיליון שקל".  

דאוד גודובסקי / צילום: שלומי יוסף

הפרקליטות ביקשה מהשופט לוי להחמיר בעונשו של גודובסקי, תוך הסתמכות על החמרת הענישה לעברייני שוחד שנקבעה בחוק העונשין לפני מספר שנים וכן במגמה של פסיקות בית המשפט העליון להחמיר עם עבריינים מסוג זה. לשיטת הפרקליטות, "המחוקק ראה לנגד עיניו לוקח שוחד בעל מאפיינים כמו אלה של הנאשם", כאשר החליט להחמיר את העונש למורשעים בעבירה זו.

העונשים שמבקשת הפרקליטות לגזור על גודובסקי הם: 12-28 חודשי מאסר בגין פרשת המופעים, 12-24 חודשי מאסר בגין פרשת התאחדות התעשיינים, 4-7 שנות מאסר בגין פרשת עמותת איילים וכן עונש מאסר נוסף וקנס משמעותי בגין עבירות הלבנת ההון. בסך-הכול, כאמור, מבקשת הפרקליטות להשית על גודובסקי עונש מאסר של בין 7 ל-11.5 שנה, כאשר היא הדגישה שהיא מבקשת שעונשי המאסר בגין הפרשות השונות יוטלו על הנאשם לריצוי במצטבר, ולא באופן חופף.

העונש אותו מבקשת הפרקליטות להשית על גודובסקי מתחשב בשיקולים לטובתו של גודובסקי, לרבות העובדה שהודה במסגרת הסדר טיעון, ולכן חסך זמן רב של ניהול ההליך בעניינו; וכן הסדר הטיעון עצמו, שכלל מחיקה של חלק מהאישומים שיוחסו לו.

מדרישה זו של הפרקליטות, ובמיוחד מגזר הדין שיגזור בסופו של דבר השופט לוי על גודובסקי, ניתן יהיה ללמוד על הצפוי לקירשנבאום אם וכאשר תורשע בעבירות המיוחסות לה. 

קשר הדוק עם קירשנבאום

עו"ד קרמר הדגיש במספר הזדמנויות את הקשר ההדוק בין גודובסקי למזכ"לית המפלגה, פאינה קירשנבאום, בעת ביצוע העבירות המיוחסות לו. זאת, כאמור, על-מנת "להכין את הקרקע" להרשעה העתידית של קירשנבאום, אליה חותרים בתביעה: "חשוב לציין שחברת הכנסת קירשנבאום נהגה להיוועץ בו לעתים תכופות, היו ביניהם יחסי אמון וקשרי עבודה הדוקים. לנאשם הייתה השפעה רבה על הנעשה במפלגה... התפקיד הציבורי של הנאשם במפלגה והקשר הקרוב שלו למזכ"לית המפלגה נתנו לו כוח רב, הוא היה במקרים רבים הפנים של המפלגה מול גורמי השטח של המפלגה, הוא היה שער הכניסה למפלגה". 

עוד ביקשו בפרקליטות להדגיש את השיטתיות ואת ריבוי המעשים המושחתים בהם הודה גודובסקי: "לא מדובר במעידה חד-פעמית או באירועים ספורים, אלא במסכת ארוכה של מעשי עבירה שנפרסה לאורך שנים. מדובר בלמעלה מ-10 הזדמנויות שונות בהן הנאשם ביקש או קיבל שוחד. מאפיין נוסף הוא השיטתיות: כתב האישום מגלה תמונה קשה לפיה הנאשם ניצל, צוותא חדא עם קירשנבאום, באופן שיטתי, את תפקידו הציבורי כדי לבקש ולקבל שוחד".

בנוגע ליחסים של גודובסקי וקירשנבאום עם עמותות שונות, אשר הוצגו במסגרת כתבי האישום כיחסים שוחדיים, ציין עו"ד קרמר כי "אחת התופעות המצערות שהתגלו בפרשה היא שראשי עמותות שרצו לעשות טוב למען החברה, הושחתו על-ידי הנאשם", ובהמשך הוסיף כי הדרישות שהעמיד גודובסקי בפני אותם ראשי עמותות היו "בעלות מאפיינים של סחיטה".

אשתו של גודובסקי: "אני לא יכולה לתאר מצב שהוא יישלח למאסר"

"אני לא יכולה לתאר אפילו מצב שהוא יישלח למאסר, אני צריכה את העזרה שלו, הוא מחזיק את המשפחה" - כך העידה היום ליאורה גודובסקי, אשתו של דאוד גודובסקי, במסגרת שלב עדויות האופי בטיעונים לעונש.

בנו הצעיר של גודובסקי, וולטר, לוחם בנחל, הגיע אף הוא להעיד, סיפר על אביו כאדם "דואג ומשקיע" והוסיף כי גודובסקי "נורא חכם, לקחתי ממנו הרבה מבחינת מוסר עבודה, ושגם כשקשה ממשיכים".

נזכיר כי גודובסקי, המיוצג על-ידי עורכי הדין מאור ברדיצ'בסקי ולירן זילברמן מטעם הסנגוריה הציבורית, נאבק על-מנת שהשופט ירון לוי, השומע את ההוכחות בפרשת ישראל ביתנו, לא יהיה השופט שיגזור את עונשו. לאחר שלוי דחה את בקשת הסנגורים להעביר את שמיעת הטיעונים לעונש לשופט אחר, הגיש גודובסקי בקשה לפסול את לוי מגזירת עונשו, לרבות ערעור שהוגש לבית המשפט העליון ונדחה לאחרונה.

בבקשת הערעור נכתב כי "מאז הודאתו של המערער בכתב האישום המתוקן, ממשיכים להעיד העדים הרלוונטיים לאישומים המיוחסים לו, הם מעידים עובדות, בית המשפט שואל אותם בעצמו שאלות בנוגע למערער, והמערער איננו מיוצג, איננו יכול להתמודד עם הדברים, באופן שלא מאפשר, להשקפת המערער, כי בית המשפט יגזור את עונשו".

לאור זאת, מצא את עצמו גודובסקי מציג את עדי האופי שלו בפני השופט ירון לוי, אותו שופט שסנגוריו של גודובסקי טענו בתוקף כי "לא ניתן לסמוך עליו" שיתעלם מהדברים ששמע מהעדים האחרים בפרשה.

מקסים פייטלסון, עולה חדש, סיפר על העזרה שקיבל מגודובסקי: "עלינו לפני שנה לארץ, עצרו את אשתי והבת שלי בגבול ולא נתנו להם להכנס לארץ. כתבתי בפייסבוק, דאוד היה הראשון שנענה לפנייה, הוא עזר לי, שילם לעורכי הדין בשבילי, וליווה אותי לאורך כל ההליך. הוא עזר לנו בכל הבעיות האישיות שלנו גם אחרי זה, ועד היום אנחנו נמצאים איתו בקשר. מדובר בבן אדם שעשה את המקסימום עבורנו, נתן את המקסימום שאפשר לתת".

גם איגור סלצקי, שעלה מאוקראינה עם משפחתו לפני כשנתיים ונדרש על-ידי משרד הפנים לצאת את גבולות המדינה לאחר שלא הצליח להסדיר את מעמדו בישראל, סיפר כיצד פנה בשלב הזה לגודובסקי. סלצקי סיפר כי מרגע שגודובסקי נכנס לתמונה, מבלי שהייתה ביניהם בכלל היכרות מוקדמת, דרישת הגירוש מהמדינה בוטלה, תוך חודשיים הוא ואשתו קיבלו אשרות שהייה, ולאחר מכן קיבלו את האזרחות - הכול בסיוע של גודובסקי. "הוא ממש עזר לנו, בלי העזרה שלו אני חושב שלא היינו מקבלים את האזרחות ולא היינו פה היום", העיד סלצקי. 

"עוסק כל היום בעזרה לאנשים" 

רשימת עדי האופי כללה גם מספר לא מבוטל של נציגי מפלגת ישראל ביתנו המכהנים בתפקידים שונים ברשויות המקומיות השונות. כולם סיפרו סיפורים דומים, כיצד הם נעזרים בגודובסקי באופן שוטף בעניינים שחורגים מהיכולת של הרשות המקומית לסייע. העדים השונים סיפרו כי גודובסקי זמין בכל שעה ביום, על-מנת לסייע באופן אישי לאנשים שהוא כלל לא מכיר.

אירנה גנין, סגנית ראש עיריית בת-ים, סיפרה כי גודובסקי "הוא בן אדם שתמיד עוזר לכולם, עוזר לאנשים שזקוקים לעזרה, ואני לא מכירה עוד אנשים כאלה שאני יכולה לפנות בדחיפות כזאת, תמיד ידעתי שיש לי רק כתובת אחת - להתקשר לדאוד ולבקש עזרה, ואנשים תמיד היו מקבלים מענה". 

אחד מעדי האופי המסקרנים שהגיעו להעיד לטובתו של גודובסקי היה עו"ד ידין עילם, העוסק בהגנה על זכויות אדם, שסיפר על הקשר שנרקם בינו לבין גודובסק: "מבחינה פוליטית אנחנו כל-כך הפכים, אנחנו משרד שמתעסק בעיקר בזכויות אדם, רוב הלקוחות שלנו היו מהצד ההפוך של המפה הפוליטית. לפני שנה וחצי התחיל קשר העבודה עם דאוד, הוא התחיל להביא פניות של אנשים שנמצאים בצרות שונות, בעיקר עם המעמד שלהם בישראל."

לאחר מכן הוסיף עילם: "בזמן שאנחנו עובדים יחד, למדתי להכיר אותו ולמדתי שהוא עוסק כל היום בעזרה לאנשים. הוא מקבל המון שיחות כל יום של אנשים שצריכים עזרה... כשאנשים פנו אליי והיו צריכים עזרה ולא יכלו לשלם שכר-טרחה, הייתי מבקש מדאוד לחפש דרך לעזור להם, ואני חשבתי שלפחות לגבי חלק מהפניות הוא יגיד לי 'מה אני בא אליו עם הפניות האלה', וזה אף פעם לא קרה. גם כשפניתי אליו עם פניות של ערבים שהיו צריכים עזרה, או אנשי קהילת הלהט"ב, הוא תמיד עשה את כל מה שהוא יכול כדי לעזור". 

ליברמן יעיד?

עד אופי נוסף שהיה אמור להעיד היום הוא שר הבטחון אביגדור ליברמן, המכיר את גודובסקי עשרות שנים מהעבודה המשותפת במפלגה. סנגוריו של גודובסקי הסבירו כי נבצר מליברמן להגיע לדיון לאור המצב הביטחוני, אך הם ביקשו לאפשר לו להגיע ולהעיד במועד חלופי. 

גודובסקי: "טעיתי, שגיתי, איבדתי גבולות"

סנגוריו של גודובסקי, עורכי הדין מאור ברדיצ'בסקי ולירן זילברמן, טענו כי העונשים שמבקשת הפרקליטות להשית על הנאשם מוגזמים, מכיוון שאין מחלוקת כי גודובסקי לא לקח לכיסו את כספי השוחד שמיוחסים לו. לשיטת הסנגורים, העונש הראוי לגודובסקי נע בין 8 חודשים לשנתיים וחצי מאסר בפועל בלבד.

"הוא שימוש כצינור ופעל בידיעת ובהנחיית הממונה עליו, פאינה קירשנבאום", הסביר עו"ד ברדיצ'בסקי, וביקש להדגיש כי תקציבי המפלגה הועברו באמצעות גודובסקי "לפרויקטים ציבוריים בעלי מטרות חשובות", ומכיוון ש"אין מחלוקת שהכספים הלכו לפעילות ציבורית", עו"ד זילברמן טען כי זוהי נסיבה שצריכה לבוא לטובתו של גודובסקי.

"הצלחה במשימות שמוטלות על אדם, זה לא רווח?", שאל השופט לוי לגבי הטענה כי גודובסקי כלל לא נהנה מטובות ההנאה שניתנו בפרשה. עו"ד זילברמן הסביר כי לאורך כל התקופה כיהן גודובסקי באותו תפקיד, לא קודם ולא ביקש קידום לתפקידים אחרים. "הוא ביצע את העבירה בשל האמונה העיוורת שלו, לעשות משהו עבור הציבור, הוא עובד עבור הציבור. הוא האדם הראשון במדינת ישראל שנותן את הדין בעבירות שוחד בנסיבות המאוד חריגות האלה", אמר הסנגור. 

סנגוריו של גודובסקי גם עמדו על הפער המשמעותי בין העונשים להם הסכימה הפרקליטות בהסדרי הטיעון שנחתמו עם מנהלי עמותת איילים, שהם הגורמים שהורשעו במתן השוחד, שגודובסקי הורשע בקבלתו. מבין שלושת הנאשמים מהצד של עמותת איילים, אחד נמחק לגמרי מכתב האישום המתוקן, והעונש החמור ביותר שהושת על מנהל העמותה היה 6 חודשי עבודות שירות, ללא מאסר בפועל כלל.

"לא ניתן לגזור ענישה חמורה משמעותית מהסדרים אלו על מקבל השוחד", הסבירו הסנגורים, "על נותן השוחד גזרו 6 חודשי עבודות שירות, והיום המדינה טוענת ל-4 עד 7 שנים עונש למקבל השוחד?", הזדעקו הסנגורים.

את טיעוניהם סיכמו הסנגורים כך: "המחיר שהוא שילם, זה כבר לא עניין של עוד חודש או פחות חודש בענישה, הביזוי הציבורי שלו, העובדה שהוא כבר לא משמש יותר בתפקידו במפלגה, ושהשם שלו הפך שם נרדף לפרשה כזאת, זה שיקול שהוא חשוב... האיש הזה עשה צעד חריג, כשבתיק כזה, כל-כך מורכב, הוא אמר כבר ביום הראשון שהוא מבין איפה הוא טעה, ושהוא רוצה לקחת את האחריות".

בשלב זה אמר גודובסקי עצמו: "אני לא רגיל בכלל לדבר על עצמי, אף פעם לא רדפתי אחרי פרסום במסגרת חיי הציבוריים, עורכי הדין שלי המליצו שאני אדבר היום. אני רוצה להודות לסנגורים שלי ולסנגוריה הציבורית, ללא הסנגוריה הציבורית לא הייתי זוכה להגנה, מפאת חוסר היכולת שלי לשכור סנגור פרטי.

"ברצון האין-גבולי הזה, להגיע לתוצאה ולעשות עבודה, לא בשביל להתקדם, אלא פשוט כדי לעזור לאנשים להגיע ולהגשים את החלום לעלות לישראל. בעבודה הזאת אני טעיתי, שגיתי ואיבדתי גבולות. אני מבין את זה היטב היום, אני מתחרט על זה... אני החלטתי לשפוט את עצמי על הטעויות, ואני חושב שעשיתי טעויות. בעצם כך שחתמתי על ההסכם הזה, אני חסכתי לבית המשפט הרבה ימי שיפוט, אבל זה לא העניין העיקרי בעיניי, אלא עניין שאני מפנים הטעויות שאני עשיתי ומבין שהיה אפשר לעשות ולחפש דרכים לעשות את זה אחרת... אני לא נאיבי, מגזר הדין שלי לא ייחרב העולם, אבל ייחרב העולם של משפחה אחת בלבד, של המשפחה שלי. אני מבקש בכל לשון של בקשה לא להרוס את החיים שלי ושל המשפחה שלי". 

עוד כתבות

שאול אולמרט / צילום: איל יצהר

״כשירדתי מאולימפוס הבנתי שהצלחה לא הופכת אותי לגאון, ולהיפך": שאול אולמרט מסכם תקופה בפלייבאז

שמונה שנים לאחר שהקים את פלייבאז, שאול אולמרט התפטר בשבוע שעבר מתפקיד המנכ"ל ● בראיון ל"גלובס" הוא מספר על המעבר מההצלחה המסחררת וההפלגות ביאכטות של מיליארדרים למציאות הכואבת של סטארט-אפ שנאלץ לפטר כשליש מעובדיו ולהמציא את עצמו כל פעם מחדש

מפעל פרוטליקס  / צילום: פאול אורלייב

פרוטליקס זינקה ב-74% בוול סטריט על רקע נתוני ביניים חיוביים בטיפול בחולי פברי

נתונים מ-12 חודשי טיפול בתפקוד הכלייתי של חולי פברי מעידים על שיפור משמעותי בתפקוד הכלייתי אצל החולים שעברו מטיפול באחת משלוש התרופות המתחרות בשוק לחלבון Prx-102 של פרוטליקס

מאיר שמגר / צילום: איל יצהר, גלובס

מאיר שמגר – לוחם חירות ישראל כל חייו

ההגדרה שעמה נכנס לעולם המשפט השופט מאיר שמגר , נשיא בית המשפט העליון שהלך הבוקר לעולמו, היא גם זו שמגדירה אותו בצורה המדויקת ביותר: לוחם חירות ישראל ● אכן שמגר היה, לאורך כל חייו, לוחם חירות ישראל ● עם נקודה בין שתי המילים האחרונות ובלעדיה

מטוס של חברת התעופה האוסטרלית קוואנטס / צילום: שאטרסטוק

קוואנטס האוסטרלית שברה שיא: המספרים מאחורי הטיסה הארוכה בעולם

חברת התעופה האוסטרלית השלימה השבוע את הטיסה הארוכה ביותר בעולם: מטוס הדרימליינר של החברה חיבר בין ניו יורק לסידני במסע שארך 19 שעות וחצי ● מדובר בטיסת ניסוי לקראת השקה רשמית של הקו, כלל הנראה ב-2022

ראש ממשלת בוריס ג'ונסון בהצבעת הפרלמנט אתמול / צילום: Jessica Taylor, רויטרס

דיון מכריע בפרלמנט הבריטי: האם לאשר הסכם ה"ברקזיט"

זוהי הפעם הראשונה שהפרלמנט הבריטי יושב בשבת מאז המלחמה עם ארגנטינה ב-1982 ● הסיכויים שהעסקה תאושר גברו בשעות האחרונות, אחרי שקבוצת האולטרה-שמרנים בתוך המפלגה השמרנית, שקראו ל"ברקזיט" נוקשה יותר והתנגדו לעסקה של תרזה מיי, הודיעו כי יתמכו בעסקה של ג'ונסון

שחקני NBA / צילום: רויטרס

מלחמת הסחר בין סין לארה"ב מאיימת להטביע גם את ה-NBA

ציוץ אחד של הג'נרל מנג'ר של יוסטון רוקטס שהביע תמיכה במחאה בהונג קונג נגד השלטון בסין, הביא בן רגע למשבר חמור בין ה-NBA לבין המדינה שבה היא תולה תקוות כלכליות גדולות ● וליגת הכדורסל הטובה בעולם אינה לבד: עולם הספורט מושפע כעת יותר מתמיד מיחסים בינלאומיים ומשברים גיאופוליטיים

משחק ווידאו פורטנייט / שאטרסטוק

פורטנייט - בריאתו מחדש של מותג מצליח

פורטנייט הורידה את השאלטר ללא כל התראה ויצרה אי-ודאות המוני בקרב מיליוני המשתמשים שלה ● המהלך הזה מעיד על הבנה מעמיקה של קהל היעד שלה ● דעה

 אוהד סנדלר, רמי לוי ואדם פרידלר./ צילום: שלומי יוסף, גלובס

"אם לא נגיע לשווי של מיליארד שקל, עשינו טעות": מה מחפש רמי לוי ב"גוד-פארם" ומי מחפש עליו חומר מכפיש

מפגש ייחודי בין רמי לוי לאדם פרידלר ואוהד סנדלר הוליד שותפות ברשת הטואלטיקה "גוד פארם" שמונה כבר 18 סניפים ● בראיון משותף ראשון הם מספרים על התוכנית להנפיק, על הקשיים מול הקניונים ועל החיבור בין "הילדים הטובים" מתל אביב לקמעונאי הוותיק מירושלים

ארומה תל אביב / צילום: מתוך ערוץ היוטיוב של ארומה תל אביב

ויליגר: "מצרים על מחול השדים שנוצר וניסיונות השווא של ארומה ת"א להתנער מאחריות"

ממצאי בדיקת משרד הבריאות מנקים את האחריות מספקית הטונה ויליגר ● היסטמין הגבוה נבע מאופן הטיפול בטונה לאחר פתיחתה ● ארומה ת"א: "נעשה הכול על-מנת שתקלה מסוג זה לא תחזור" ● אדם נוסף הגיע לחדר מיון לאחר שאכל כריך טונה בקיוסק בנמל ת"א

רנו / צילום: רג'י דוביגנאו, רויטרס

ב-3% עד 4%: ההכרזה שגרמה למניית רנו לצנוח

לאור ביצועים חלשים, רנו קוצצת בתחזית הרווחים שלה ● רנו גם חתכה את התחזית שלה למרווח התפעולי לאזור ה-5%, לעומת התחזית הקודמת ששמה את המרווח התפעולי ב-6%

הג'וקר/ צילום: באדיבות טוליפ-אינטרטיי

צפוי להפליא ולא אמין להחריד: ג'וקר קלף לא ממש מנצח

מבחינה טכנית, "ג'וקר" הוא סרט מרשים במיוחד ● מבחינה תוכנית, הוא קליפה ריקה

קאר שולץ, מנכ"ל טבע / צילום: שלומי יוסף

בדרך לפשרה: שופט זימן את מנכ"לי טבע וחברות התרופות האחרות לדיון לפני המשפט

שופט פדרלי זימן בכירים מהחברות על מנת לדון בפיצויים שהחברות מציעות ● טבע תשלם 29 מיליארד דולר, כחלק מהסכם הפשרה, בתרופות ובשירותי הפצה - כך על פי מקורבים לעסקה

מארק צוקרברג / צילום: צילום מסך מפייסבוק

זהירות, דיקטטורה: צוקרברג חשף את קו ההגנה החדש שלו

בנאום מיוחד על חופש הביטוי הציב עצמו מנכ"ל פייסבוק בעמדת המבוגר האחראי שפונה לעולם ומזהיר – אם לא תחדלו לריב כמו ילדים ולתת לטהרנות ולצדקנות לאכול כל חלקה טובה, הסינים ישתלטו על האינטרנט ויהרסו אותו ● האם צוקרברג באמת חושש מהסינים, או בעיקר לעתיד החברה שהקים? ● פרשנות

נתניהו ובנט. מי ייצא שבע אחרי הבחירות? / צילום: מוטי מילרוד, הארץ

בנט מתייצב לצד נתניהו, ומתעלם מהתוצאות בבחירות

נתניהו קיבל פחות קולות מגנץ, מחנה הימין ירד ב-5 מנדטים ואף על פי כן, ח"כ נפתלי בנט מציין שהחלפת נתניהו צריכה להיות "דרך פתק" תוך שהוא מתעלם מתוצאות הבחירות ● פרשנות

קשים מפלסטיק / צילום: Shutterstock

מקשיות לחליפות חלל - כמה אתם שולטים בחדשות?

מה מגדלים בשטחים המוחכרים מירדן, איזו מניה שברה שיאים ומה שמו של ההאקר הרוסי? 10 שאלות שיבחנו כמה אתם מעודכנים

מארק הרד, מנכ"ל אוראקל המנוח / צילום: Robert Galbraith, רויטרס

מארק הרד, מנכ"ל חברת התוכנה אורקל, מת בגיל 62

הרד מונה למנכ"ל אורקל בספטמבר יחד עם צפרא כץ ● בעבר כיהן כמנכ"ל HP ועזב בשנת 2010 לאחר שערוריית הטרדה מינית

דונלד טראמפ / צילום: רויטרס

פנס: ארה"ב וטורקיה הסכימו על הפסקת אש בסוריה

ההודעה מגיעה לאחר פגישתם של פנס ופומפאו, שר ההגנה האמריקאי, עם נשיא טורקיה ארדואן ● "כל הפועלות הצבאיות של טורקיה בסוריה יופסקו, המבצע יחדול, והכוחות הכורדיים יאובטחו", אמר פנס

בנייני מגורים בשכונת שרלוטנבורג בברלין / צילום: Fabrizio Bensch, רויטרס

צעדים חסרי תקדים בברלין: שכר הדירה יוקפא לחמש שנים

מלבד הקפאת שכר הדירה כוללים הצעדים הפחתת מחירי השכירות בחוזים חדשים לרמות שנרשמו ב-2012, ומניעת העלאת שכר דירה באמצעות שיפוצים יקרים ● ביום שלישי צפוי הסנאט של ברלין לאשר את ההצעה

ראש ממשלת לבנון סעאד חרירי / צילום: Aziz Taher, רויטרס

המס על הוואטסאפ הצית הפגנות זעם בלבנון

המס עצמו כנראה יבוטל אבל ההפגנות לא שוככות ● ראש ממשלת לבנון סעד אל-חרירי ביטל את ישיבת הממשלה שאמורה הייתה לדון בהצעת התקציב לשנה הבאה, והקציב לקואליציה שלושה ימים לפתור את המשבר ● מנהיג חיזבאללה, חסן נסראללה: "נגד מסים חדשים, אבל לא תומך בהתפטרות של הממשלה"

7 כתבות הנדל"ן שעשו את השבוע / צילום: שלומי יוסף

דורי נכנעת, פלס נחשפת, אברהמי רוכשת. כותרות הנדל"ן לסוכות

בית המשפט אישר סופית למכור מגרש ברחוב הירקון לחברת יוסי אברהמי תמורת רבע מיליארד שקל, כיצד קרסה חברת דורי בנייה, באיזה עיר בנו הכי הרבה בתקופת כחלון כשר אוצר, והבתים שרכש אדם נוימן מייסד WeWork