תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

משרד הרטבי בורנשטיין ושות׳: מוביל בהתחדשות עירונית לשנת 2017 לפי דירוג 100 dun's

המדד להתחדשות עירונית מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

לוגו dun's100
לוגו dun's100

תוכן שיווקי

משרד עוה"ד הרטבי-בורנשטיין-בסון מתמחה בנדל"ן בלבד (HBB) ושות' והוא מהוותיקים בייצוג משפטי בתחום ההתחדשות העירונית בישראל. המשרד עוסק בכל תחומי המקרקעין על כל נגזרותיהם, החל מהשלב הרעיוני ועד לשלב הבנייה והמכירה, תוך שיתוף פעולה עם מתכננים ויועצים, רשויות התכנון ועוד. במשך השנים טיפל המשרד בפרויקטים רבים וגדולים, שבמסגרתם נבנו אלפי יחידות-דיור, מבני תעשיה, משרדים ומרכזים מסחריים, כמו גם בהליכים משפטיים מורכבים בנושאי מקרקעין שונים.

ההתמחות המקיפה בכל האספקטים של זירת הנדל"ן מקנה למשרד יכולת יוצאת דופן לפעול מתוך ראייה אינטגרטיבית, ולנהל תיקי נדל"ן מורכבים במיוחד. המשרד נוסד בשנת 1996 . מייסדיו היוו חלק נכבד ועיקרי ממשרד עורכי-הדין סוכובולסקי- הרטבי, שפעל מסוף שנות ה-50 עד לפירוקו עקב פטירתו של עו"ד סוכובולסקי. עו"ד הרטבי, שהוסמך בשנת 1958 , היה ממקימי המשרד הקודם, ואליו הצטרפו להקמת המשרד הנוכחי עוה"ד השותפים, בורנשטיין ובסון, שהוסמכו כעו"ד בשנת 1981 . המשרד מונה כיום 18 עורכי-דין, כולל שותפים ושכירים. בנוסף, מעסיק המשרד מתמחים, מומחים לרישום מקרקעין וצוות מנהלי.

הרטבי-בורנשטיין-בסון ושות‘ היה בין הראשונים לפעול בתחום התחדשות העירונית, כאשר עוד בשנת 2001 זיהתה השותפה עו"ד מירה בורנשטיין את הפוטנציאל כשהנושא היה חדשני ובלתי מוכר. "משרדנו פועל בתחום מהיום שבו החלו בישראל פרויקטים של התחדשות עירונית", אומרת עו"ד בורנשטיין המרכזת במשרד את הטיפול בפרויקטים של התחדשות בערים שונות בארץ, יחד עם עו"ד חגי מידן.

"כאשר התחלנו לעסוק בתחום, מרבית היזמים לא הבינו את הפוטנציאל הגלום בו, ולא גילו להיטות להיכנס לפרויקטים מסוג זה, מחשש שיתמשכו שנים רבות ולא יניבו תוצאות. כך קרה שבראשית הדרך ייצגנו בעיקר קבוצות דיירים ומאז אנו עוסקים בעיקר בייצוג בעלי דירות. בהמשך הצטרפו לפעילות הענפה חברות נדל"ן, ובכללן חברות שאותן אנחנו מייצגים באופן קבוע בכל הפעילות הנדל"נית, ובתוכה גם פרויקטים של התחדשות עירונית".

עו"ד בורנשטיין משתתפת באופן קבוע בפורומים העוסקים בתיקוני חקיקה ובהסרת חסמים בתחום ההתחדשות העירונית, וכן עוסקת בניסוח "חוזה מדף" עבור משרד השיכון, שיהווה מודל בסיס לבעלי דירות. המשרד עוסק כיום בעשרות פרויקטים של פינוי-ובינוי ותמ"א-38, הריסה ובנייה, ופרויקטים בודדים של תוספות בנייה, ונותן מענה מקצועי ומקיף ליזמים ולקבוצות דיירים. לדברי עו"ד בורנשטיין, "המשרד מלווה את בעלי הדירות משלב גיבוש הדיירים, בחירת היזם, סיכום התנאים העסקיים והמשפטיים, גיבוש חוזה לחתימה עם היזם, ישיבות עם הצוותים המקצועיים, דיונים בוועדות המקומיות והמחוזיות, כולל התנגדויות ועתירות מנהליות, ליווי בנקאי, מסירת הדירות החדשות, החזרת הערבויות הבנקאיות, והרישום בטאבו".

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית

צרו איתנו קשר *5988