תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

חברת ענב: מובילה בפינוי בינוי לשנת 2017 לפי דירוג מדלן

המדד להתחדשות עירונית מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית
המדד להתחדשות עירונית

תוכן שיווקי

חברת ענב מובילה את תחום ההתחדשות העירונית בישראל, יוזמת פרויקטים למגורים רחבי היקף, ונחשבת לפורצת דרך בתחום. החברה מקדמת יותר מ-30 פרויקטים בתחום ההתחדשותהעירונית, ובכך יוזמת יותר מ-15,000 יחידות-דיור בשטח של כ-5.2 מיליון מ"ר בכל רחבי גוש דן והסביבה. חברת ענב מתמחה בקידום ובביצוע פרויקטים גדולים ומורכבים של פינוי-בינוי. זה יותר מעשור שהחברה מובילה בהצלחה מרשימה פרויקטים רבים, מחיפה ועד אילת. מנכ"ל ומייסד החברה, אפי כץ, עבר בתחילת 2001 מעיסוק בהפשרת קרקעות לבנייה בקיבוצים ובמושבים, לפרויקטים לפינוי-בינוי, תחום חדשני באותם ימים. סוד ההצלחה של חברת ענב נובע הן מאי-רתיעתה מהתעסקות עם פרויקטים מורכבים הכוללים עשרות ומאות דיירים, והן ובעיקר מכך שענב נוקטת דרכים של שיתוף-פעולה ובשקיפות מלאה לאורך כל ההליך מול כלל הדיירים בפרויקטים שאותם מבצעת החברה.

המוטו של חברת ענב: "בונים ביחד איכות חיים" ענב והדיירים. החברה בעלת איתנות פיננסית מהגבוהות במשק ובעלת ניסיון מוכח בייזום, ניהול, קידום וביצוע פרויקטים בתחום המגורים וההתחדשות העירונית בפרט.

מה הם מרכיבי אי-הוודאות בפרויקטים גדולים של פינוי-בינוי? המנכ"ל אפי כץ: "נושא היטל ההשבחה הוא אחד ממרכיבי אי-הוודאות בפרויקטים אלו. הבעיה המרכזית היא, שהתוכניות מאושרות בהנחה שלא יחול היטל השבחה,כאשר בפועל, בשלב המימוש, הוועדותהמקומיות מטילות היטל השבחה, דבר שפוגע משמעותית בכלכליות הפרויקט. בין המרכיבים הנוספים של אי-הוודאות- משך הזמן הארוך שנדרש לאישור התוכנית בשני מישורים: במישור חתימת כל בעלי הזכויות על ההסכם; ובמישור אישור התוכנית בוועדה המקומית ובוועדה המחוזית. צריך שיהיה סנכרון בין קצב חתימת בעלי הזכויות על ההסכם, ובין קצב אישור התוכנית. יש מצבים שבהם אנו מגיעים מהר מאוד ל-%90 מבעלי קרקע חתומים על הסכמים מפורטים, אך התכנון לוקח שנים רבות, מה שגורם לבעלי הקרקע לאבד אמון ביכולת מימוש הפרויקט.

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית

צרו איתנו קשר *5988