תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

משרד יוסף קלו: משרד מוביל בהתחדשות עירונית לשנת 2017

המדד להתחדשות עירונית מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית
המדד להתחדשות עירונית

תוכן שיווקי

פרויקטים של התחדשות עירונית הם מורכבים, ומחייבים את עורכי- הדין המלווים אותם בידע משפטי רחב, הנדסי, מימוני, תוך שימת דגש על ראייה לטווח הארוך. כך לדברי עו"ד יוסף קלו, בעלים של משרד עורכי-דין ונוטריון, המלווה 35 פרויקטים של התחדשות עירונית בשלבים שונים.

פרויקטים שמחייבים גם בחשיבה יצירתית "מחוץ לקופסה". לדברי עו"ד קלו, "זה מתחיל בדיירים סרבנים שיש לרכך ולשכנע על-מנת שיירתמו לתהליך, עובר להתמודדות מאתגרת עם כל הגופים המעורבים שהם בעלי אינטרסים שונים, וכלה בסיבוכים בתכנון, בבנייה ובתקציב. "דוגמה לכך היא, שבאחד הפרויקטים שאותם אני מלווה במרכז הארץ, היזם שהחל את הבנייה נקלע לקשיים תזרימיים, ועורך-הדין שייצג את הדיירים בדיוק פרש מהמקצוע. נקראתי על-ידי דיירי הבניין לפעול להצלת הפרויקט. לאחר בדיקת השטח וכל האופציות הקיימות, העלינו רעיון יצירתי - פנינו לקרן השקעות שהלוותה כספים ליזם.

בשיתוף-פעולה וגמישות של שלושת הצדדים - הדיירים, היזם והקרן, הצלחנו ליצור מנגנון כספי שאיפשר ליזם לחזור ולבנות. וכך, כל הצדדים יצאו מורווחים". משרד עוה"ד יוסף קלו עוסק בעיקר בליווי עסקאות תמ"א-38 , פינוי-בינוי ועסקאות נדל"ן מורכבות, וכן בליטיגציה מסחרית ומנהלית. לקלו ניסיון עשיר ורב-שנים בייצוג דיירים, יזמים וקבלנים בעסקאות תמ"א-38 ופינוי-בינוי משלביו הראשונים של הפרויקט (כבר מהליך המשא-ומתן) ועד להשלמת הפרויקט, ורישום צו בית משותף, המשקף את מצבו של הבניין לאחר סיום הבנייה. משנת 2007 ועד היום ייצג עו"ד יוסף קלו בעשרות פרויקטים של תמ"א 38-ופינוי-בינוי ברחבי ישראל.

להתחדשות עירונית הגיע קלו לאחר שבבניין שבו מתגוררת אמו ביקשו לעבור חיזוק מבנה, ועל אף שהתוכנית בסופו של דבר לא יצאה אל הפועל, קלו התוודע לתחום, ומאז הכול היסטוריה. "בתחילה התחום של תמ"א-38 ופינוי-בינוי תפס נתח קטן יחסית בענף הנדל"ן ובהיקף העבודה במשרד, אך בשנים האחרונות הוא גולת הכותרת. התהליך מאוד השתכלל, יש פרקטיקה סדורה, ונוצר נוהג בשוק. פעם היינו מתווכחים על ערבויות וביטוחים ואיך יעשה הרישום בטאבו; והיום יש סטנדרט". 

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988