תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

משרד עורכי דין אודי ברזלי: מוביל בהתחדשות עירונית לשנת 2017 לפי דירוג dun's 100

המדד להתחדשות עירונית מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

לוגו dun's100
לוגו dun's100

תוכן שיווקי

עו"ד מאיה ניטקה ממשרד אודי ברזילי: "לאחרונה הפנימה רשות המסים כי יש לעודד עסקאות תמ"א 38 ופינוי-בינוי והיא פועלת לעידודן. כעת יש לתת פוש חזק בפריפריה ולחזק את הכוח שם".

כיצד זה ייעשה? "עסקאות תמ"א 38 ופינוי בינוי נופלות בפריפריה בשל חוסר כדאיות כלכלית ליזמים, בין היתר בשל גובה המסים החלים על העסקה, לעומת הרווח הכלכלי שהיזם יכול להרוויח ממכירת הדירות מחוץ לאזורי המרכז. במידה והמדינה תעודד את העסקאות גם באזור הפריפריה, ותיתן תמריץ ליזמים שיבנו שם, אנו נראה גידול בפרויקטים הללו במיוחד במקומות בהם הם נחוצים ביותר, מתוך סכנות אפשריות במקרים של רעידות אדמה".

אילו מסים חלים על יזמים בפרויקטים של התחדשות עירונית? "המסים הם: מס שבח בגין מכירת זכויות בניה ליזם; מס רכישה בגין רכישת זכויות הבנייה במקרקעין ע"י היזם מבעלי הדירות; היטל השבחה בגין קבלת זכויות הבנייה מהרשות המקומית; מס ערך מוסף בגין קבלת שירותי הבנייה ע"י הדיירים מהיזם; ו-מס הכנסה בגין המכירה ע"י היזם לאחר הבנייה והמימוש של זכויות הבנייה. חשוב לציין כי במקרים של פרויקטים בהתחדשות העירונית, הליווי והייעוץ שלנו הם הן ליזם והן לדיירים. מאחר ורב העסקות הן עסקאות נטו, כאשר היזם נושא בחבות המס של הדיירים, אם ניתן מענה לדייר זה נותן מענה גם ליזם ולהיפך". 

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית

צרו איתנו קשר *5988