תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

משרד ישראל ליכטנשטיין ושות’ משרד עורכי דין: מוביל בהתחדשות עירונית לשנת 2017

המדד להתחדשות עירונית מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית
המדד להתחדשות עירונית

תוכן שיווקי

אנשי משרד עורכי-הדין "ליכטנשטיין ושות'", רואים בפינוי-בינוי ובתמ"א- 38 פתרון אידיאלי לסוגיות המעסיקות את המשק הישראלי בשנים האחרונות, כמו מצוקת הדיור, פיתוח ושיקום אזורים מוזנחים, ומתן מענה לאוכלוסיות מוחלשות. המשרד, אחד המובילים בתחום ההתחדשות העירונית, הוא בעל ניסיון עשיר בייצוג דיירים ו/או יזמים במגוון רחב של פרויקטים ברחבי הארץ. זאת, בכל שלבי הפרויקט - משלב הרעיון ועד המסירה בפועל.

לדעת עו"ד ישראל ליכטנשטיין, בעלי המשרד, ההיבט האנושי מהווה פקטור מרכזי בייצוג משפטי של קבוצות דיירים בפרויקטים של פינוי-בינוי ותמ"א-38. "אנו במשרד בוחרים בקפידה כל פרויקט. הסיבה לכך היא המודעות הגבוהה לרגישות הרבה שכרוכה בהתחדשות עירונית. בחלק ניכר מהעסקאות מדובר באנשים שזו דירתם היחידה, והתהליך הארוך שהם עוברים, מלווה באינספור חששות. "במסגרת זו, יש לתת את הדעת על הצרכים המיוחדים של כל דייר. כמו לדאוג להעביר אותו בעת הבנייה למסגרת מגורים דומה לזו שהוא הורגל בה. לדוגמה, עיוור שהסתגל לאור בדירה מכיוון מסוים, שמשפיע על אורח חייו, יזדקק לתנאים דומים גם במסגרת החלופית וגם בדירה החדשה בפרויקט".

הליווי המקיף של המשרד כולל מתן פתרונות יצירתיים על-מנת שהדיירים אכן יוכלו ליהנות מסביבת המגורים החדשה, ולא יעכבו את התקדמות הפרויקט. לדוגמה, נושא דמי- הניהול הגבוהים. "זה כמו לתת למישהו מרצדס כשאין לו כסף לדלק. בנייה חדשה מעלה משמעותית את התשלומים לוועד הבית ולכל התחזוקה השוטפת של המבנים. לא כל הדיירים יכולים לעמוד בסכומים אלו, במיוחד בשכבות בחתך סוציו-אקונומי נמוך. לכן, יש מה שנקרא ’ועדת חריגים'. "המטרה היא להגיע עם חלק מהדיירים ועם היזם לחלוקה תקציבית שהיא לא בהכרח שוויונית. במקרים מסוימים, יתר הדיירים וגם היזם נושאים בנטל באופנים שונים. ייתכן שהיזם יממן את עלויות ההחזקה למספר דיירים למשך מספר שנים, או שדייר שלא מסוגל לעמוד כלכלית בעלות התחזוקה, יקבל דירה קטנה יותר בבניין, וכדומה. כמשרד עוה"ד, המשימה שלנו היא לפעול לטובת הדיירים והיזמים, כדי שהפרויקט יצא לפועל לשביעות רצונם של כל הגורמים המעורבים".

משרד עורכי-הדין "ליכטנשטיין ושות'", הוקם ע"י עו"ד ישראל ליכטנשטיין בשנת 2008 , ומונה תשעה עורכי-דין. הוא מייצג גופים רבים מהמגזר הציבורי והפרטי בתחומי המשפט האזרחי מסחרי, ליטיגציה אזרחית, דיני מקרקעין, דיני עבודה, אגודות שיתופיות, ועדים מקומיים, התחדשות עירונית ועוד. צוות עורכי-הדין של המשרד, הוא בעל ניסיון עשיר במתן מענה לסוגיות הרבות והמורכבות הנוגעות לפרויקטים מסוג זה, לרבות התנהלות מול מוסדות התכנון והרשויות, ייצוג כנגד דייר סרבן, טיפול בסוגיות מיסוי מהיבטים שונים, טיפול מול מוסדות פיננסיים (ליווי, משכנתאות, ערבויות), ובכל הנדרש כדי להוביל לסיום הפרויקט מהפן הטוב ביותר. 

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית

צרו איתנו קשר *5988