תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

משרד איתמר פנץ ושות’ משרד עורכי דין: מוביל בהתחדשות עירונית לשנת 2017

המדד להתחדשות עירונית מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית
המדד להתחדשות עירונית

תוכן שיווקי

"אצלנו הלקוח במרכז, וזו לא אימרה, זו תפיסת עולם". כך אומר עו"ד איתמר פנץ, בעל משרד עוה"ד "איתמר פנץ ושות‘", שותף-מייסד של משרד בוטיק המתמחה בתחום עסקאות מורכבות במקרקעין והתחדשות עירונית. המשרד מספק שירות מקצועי ואישי, תוך התאמת השירות והטיפול בתיק לקהל לקוחותיו, בכל שלב של ההליך המשפטי או העסקה. עו"ד פנץ הוא יוצא מחלקת הנדל"ן של משרד עורכי-הדין גולדפרב-זליגמן.

עו"ד פנץ: "כמי שעבד במשרד גדול, אני יודע כמה חשוב להתאים את השירות והטיפול בתיק ללקוח; ובהתחדשות עירונית, כאשר לרוב מדובר בנכס היקר ביותר של הלקוח, ההקשבה וההכלה חשובות פי כמה. כמשרד בוטיק, אנחנו יכולים להוביל פרויקט ולהיות באמת מעורבים בכל פרט קטן, כולל התייחסות מעמיקה לצורכי היזם ובעלי הדירות וחששותיהם".

מה החשיבות שיש לעו"ד בפרויקטים של התחדשות עירונית?

פנץ: "עסקאות של התחדשות עירונית הן מעצם טיבן עסקאות מורכבות. העיסוק בפרויקטים אלה דורש מעורכי-הדין שילוב של מומחיות בתחומי משפט שונים: מקרקעין, תכנון ובנייה, מיסוי, בנקאות ומימון, התדיינויות בבתי-משפט ובטריבונלים אחרים. מדובר בעסקאות מרובות צדדים, כשלכל צד אינטרסים כלכליים ואחרים משלו, וכאשר לכל אחד מהפרויקטים מאפיינים ייחודיים. השונות בין העסקאות מצריכה "תפירת" פתרון עסקי ומשפטי מתאים שעו"ד מסוגל לתת. בעצם, העו"ד הוא בעל תפקיד דומיננטי מאוד בהובלת הפרויקט. הדיירים זקוקים למורה נבוכים שינהל אותם בכל התהליך, במו"מ מול היזם; ובצד של היזם, הוא צריך נציג משפטי שילווה אותו בכל הנוגע לדרישות רשויות התכנון, המוסדות הבנקאיים והסדרי המס המורכבים".

למשרד עוה"ד איתמר פנץ ושות‘ יש ניסיון רב בליווי משפטי של פרויקטים להתחדשות עירונית,תחום שמהווה חלק הארי בפעילות המשרד, הן בייצוג דיירים, הן בייצוג דיירים, הן בייצוג יזמים וקבלנים והן בייצוג מוסדיים - העוסקים בפרוייקטים של התחדשות עירונית. אלה מנוסים מאוד בכל הנוגע לעריכת עסקאות, ייצוג מול רשויות התכנון, רשויות המס והבנקים. המשרד מספק ייעוץ משפטי לחברת חלמיש, חברה ממשלתית-עירונית לדיור, לשיקום ולהתחדשות שכונות בתל-אביב-יפו, ובמסגרת זו גם מלווה עשרות רבות של פרויקטים. כמו כן, עם השנים והזמן, צבר המשרד ותק וניסיון בסוגים שונים של פרויקטים בהתחדשות עירונית. לפי עו"ד פנץ, הייצוג של שני צדי המתרס - יזמים בפרויקטים מסוימים וקבוצות דיירים בפרויקטים אחרים - מאפשר ראייה.

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית

צרו איתנו קשר *5988