גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

פוקס מתמודדת עם התחרות: עברה לרווח של 16 מ' ש' ברבעון

לאומי שוקי הון: "המסחר המקוון משפיע וישפיע על כל השוק, אך פוקס תתמודד טוב יותר עם האתגרים, והיא צריכה להיסחר במכפיל גבוה משמעותית"

מנכ"ל פוקס, הראל ויזל / צילום: רפי דלויה
מנכ"ל פוקס, הראל ויזל / צילום: רפי דלויה

בדומה לחברות אחרות הפועלות בתחום הקמעונאות המקומי, גם רשת האופנה פוקס נהנתה ברבעון הראשון של 2018 מעיתוי חג הפסח - שחל השנה בסוף חודש מארס - ורשמה שיפור של 22% במכירות לעומת הרבעון המקביל אשתקד, לרמה של 425 מיליון שקל.

פוקס, הנמצאת בשליטת המנכ"ל הראל ויזל, רשמה עלייה של 5% במכירות בחנויות זהות (הפועלות יותר משנה) בתחום האופנה ואופנת הבית, ובמכירות של מוצרי אווירה וטיפוח (רשת ללין) נרשמה עלייה של כ-16.5%. לפי נתוני ריס, המנתחים פעילות קמעונית בקניונים ובמרכזים מסחריים, נרשמה עלייה של 2.2% בלבד במכירות ברבעון זה, כך שהגידול במכירות של פוקס בולט יותר.

בעקבות הקפיצה במכירות נרשם גידול של 36.5% ברווח הגולמי ברבעון, לרמה של כ-239 מיליון שקל (56.3% מהמכירות), ובשורה התפעולית נרשם מעבר לרווח של 19 מיליון שקל, לעומת הפסד של 8.2 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

בשורה התחתונה הציגה פוקס רווח נקי של 16.3 מיליון שקל, לעומת הפסד של כ-18 מיליון שקל ברבעון המקביל. תזרים המזומנים שנבע מפעילות שוטפת עמד ברבעון על כ-41 מיליון שקל, והונה העצמי של החברה הגיע בסוף חודש מארס לכ-661 מיליון שקל.

מניית פוקס  הגיבה לפרסום הדוחות בעלייה של 2.5% והשלימה התקדמות של קרוב ל-20% ב-3 חודשים. בשנה האחרונה, עם זאת, המניה רשמה ירידה של 10%, ושוויה של החברה הצטמק לכ-916 מיליון שקל, בין השאר על רקע חששות מפגיעה של המסחר המקוון ברשתות האופנה הישראליות. 

תוצאות הרבעון של פוקס 22.5.2018

"התוצאות משקפות שוני בתוך הסקטור"

גיל דטנר, אנליסט קמעונות וסלולר בלאומי שוקי הון, מציין בתגובה לדוחות כי "מניית פוקס נסחרת לפי מכפיל של 8.2, מה שמשקף צפי להרעה משמעותית בעסקי החברה. הדבר אולי מובן, נוכח האיום של המכירות המקוונות, מה שבא לידי ביטוי בקריסתן של מספר רשתות בתקופה האחרונה. עם זאת, התוצאות של פוקס משקפות דווקא שיפור במגמה, דבר שממחיש את השוני בתוך הסקטור".

כפי שאמרנו בעבר, מוסיף דטנר, האתגר של המסחר המקוון משפיע וישפיע על כל השוק, אך הגורל של כלל רשתות האופנה בישראל לא יהיה זהה. "חברה כמו פוקס, עם מעמד תחרותי מוביל, ניהול חזק ומאזן איתן, תוכל להתמודד טוב יותר עם האתגרים, ולדעתנו צריכה להיסחר במכפיל גבוה משמעותית".

קבוצת פוקס פועלת בעיקר בתחום האופנה תחת שלל מותגים, ביניהם זיכיונות למותגים בינלאומיים כמו פוט לוקר, נייקי ואורבן אאוטפיטרס (Urban Outfitters), עם למעלה מ-300 חנויות ברחבי הארץ ועוד 125 חנויות או נקודות מכירה ב-11 מדינות בעולם.

לאחרונה השיקה קבוצת פוקס אתר סחר מקוון בשם TERMINAL X ורכשה (בחודש שעבר) מחצית מרשת מוצרי התינוקות שילב מידי רונן אלעד ב-38 מיליון שקל, עסקה הממתינה לאישור הממונה על ההגבלים העסקיים. אישור העסקה, כשיתקבל, יאפשר לויזל להרחיב את הפורטפוליו של החברה, הן מבחינת התמהיל והן מבחינת יחסיו עם בעלי הקניונים והמרכזים המסחריים והתנאים המסחריים אשר ניתנים לקבוצה.

עוד מגלה פוקס בדוחות כי השקת מועדון הלקוחות של החברה - בעקבות הסכם שנחתם לאחרונה עם לאומי קארד - צפויה כבר בעוד כחודש וחצי. אחרי הפרידה המתוקשרת בין שופרסל ללאומי קארד, בימים אלה מקימה קבוצת פוקס יחד עם חברת כרטיסי האשראי מועדון לקוחות הכולל הנפקת כרטיסי אשראי חוץ-בנקאיים, שיופעל על-ידי לאומי קארד.

ויזל ציין עם פרסום הדוחות כי "ברבעון הראשון פתחנו את החנות הראשונה של המותג אורבן אאופיטרס בישראל, המשכנו בפתיחת חנויות נייק בטורונטו, קנדה, ואנו נערכים להשקה של מועדון כרטיס האשראי שלנו. אתר הסחר של הקבוצה, TERMINAL X, עובד בהתאם לתוכנית העסקית".

עוד כתבות

מוצרי חלב על מדפי שופרסל / צילום: תמר מצפי

שוק המזון והמשקאות בסטגנציה; הטואלטיקה והניקיון בצמיחה

לפי נתוני סטורנקסט, בניכוי עליית המחירים, הצמיחה בשוק מוצרי הצריכה בעשרת החודשים הראשונים של השנה עומדת על 1.6% בלבד

רן גוראון /צילום: שלומי יוסף

פלאפון: שיפור בהכנסות ברבעון השלישי שצמחו ל-446 מיליון שקל

השיפור בהכנסות חברת הסלולר בא על רקע עונתיות חזקה, אך בהשוואה לרבעון המקביל נרשמת שחיקה של 3 מיליון שקל

ורנר היור, יו"ר בנק ההשקעות האירופי / צילום: FRANCOIS LENOIR, רויטרס

בנק ההשקעות האירופי מסיט הלוואות מדלקים מאובנים

בנק ההשקעות האירופי משנה את מדיניות ההלוואות שלו, ובכך מצטרף לטרנספורמציה האנרגטית בעידן משבר האקלים ובהלימה ליעדי הסכם פריז

שי ניצן/ צילום: איל יצהר

13 מיילים בשנתיים, בלי בקשות גיבוי: מה נכלל ביתר המיילים ששלח שי ניצן לשופטים ולעורכי דין פרטיים?

תפוצת "פורום יוצאי הפרקליטות" של פרקליט המדינה שי ניצן, שעוררה סערה לאחר שנחשף כי ביקש משופטים ומעורכי דין פרטיים להגן על המערכת, לא כללה בקשות דומות ● מה בכל זאת נכלל ב-13 המיילים שהגיעו לידי "גלובס"?

משלחת תלמידים לאושוויץ/ צילום: רויטרס

המכרז שחושף: משרד החינוך משאיר דלת פתוחה לנאשמים ב"קרטל המסעות לפולין"

כ-40 אלף בני נוער ייצאו ב-2020 לסיור במחנות בפולין • אף שנגד החברות הפועלות בתחום עומדים כתבי אישום בגין "מסחרה" ותיאום מחירים - המכרז מעמיד תנאי סף שמאפשרים בעיקר להן להתמודד • משרד החינוך: מעמידים לעצמנו זכות לפסול מתמודדים

שד' טרומן פינת נח"ל בקריית חיים / צילום: מיכה בריקמן

עם הפנים לים: פורסמה תוכנית ההתחדשות העירונית של קריית חיים המערבית

תוכנית ההתחדשות העירונית של קריית חיים המערבית מציעה בניית "חזית ים" ותוספת של 4,500 יחידות דיור ● האדרריכלית פרופ' אירית צרף נתניהו: "שלא כמו ביישובים אחרים שלוקחים את קו החוף - כאן נותנים אותו לציבור"

הבריכה במגדלי זיו, שבה התחשמל איתמר יוסף פוקס ז"ל / צילום: ניב אהרונסון, וואלה! חדשות

כשהרוח הופכת לסכנה ממשית: מי אמור לשמור על הבטיחות שלנו ברחוב

ילד נופל מערימת סלעים, אדם נכנס לבריכת נוי ומתחשמל, אישה מועדת על מדרכה שבורה ונפצעת קשה • מי אמור לשמור עלינו בחופים, בפארקים וברחובות - והאם זה בכלל אפשרי

רחוב נגבה, נס ציונה / צילום: watchwork

שלושת הבניינים בנגבה בנס ציונה עברו תמ"א 38 ומציגים את החניון הרובוטי הראשון בעיר

שלושה בניינים בנס ציונה פנו לחיזוק בזה אחר זה ● אחת הדיירות: "בפעם הקודמת שהיו אזעקות עוד רצנו למקלט, עכשיו יש לנו ממ"ד"

שרון גל / צילום: דור מלכה

סיכול ממוקד: תחקיר הליסטריה של קשת פגע ברייטינג של שרון גל

תוכנית ההשקה של "שווה כסף" בהגשת שרון גל הביאה לרשת 13 רייטינג של 5.4%, לעומת 15.4% ל"תוכנית חיסכון" ששודרה ממול בקשת 12 ● התחקיר בו נמצא חיידק ליסטריה בארומה ת"א ובלנדוור נערך לפני שבועות, אך שודר רק אתמול מול תוכניתו של גל

עו''ד אביטל רוזנברג / צילום: רפאל

יועצת משפטית חדשה לרפאל; האישה הרביעית בהנהלה הבכירה

עו"ד אביטל רוזנברג תחליף את עו"ד שמואל שנראי שכיהן בתפקיד במשך 13 שנה

אדוארדו אלשטיין / צילום: איל יצהר

אי.די.בי הבטיחה גיוס של 236 מיליון שקל בהנפקת אג"ח ט"ו

במסגרת המכרז המוסדי שהתקיים הערב, נרשם ביקוש בהיקף כולל של 665 מיליון שקל, מתוכו נענתה החברה להצעות בהיקף המקסימלי האפשרי

ירון יצהרי/ צילום: יוסי זמיר

מדברים בעיניים: ירון יצהרי ממדטרוניק ואבנר הלפרין מארלי סנס הצטרפו לוועד המייעץ של Eyecontrol

Eyecontrol פיתחה מערכת לבישה לחולים משותקים או מונשמים שאינם מסוגלים לתקשר

אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש / צילום: ישראל הדרי

אחרי פסגות - גם מיטב דש בדרך לפיטורים משמעותיים

המנכ"ל אילן רביב: "החברה נדרשת לתהליך רוחבי של התאמת ההוצאות למבנה ההכנסות והפעילות הנוכחית. המשמעות היא צמצום כמות העובדים המועסקים בחברה"

קאר שולץ מנכ"ל טבע / צילום: שלומי יוסף

החלטת בית המשפט באוקלהומה מקפיצה את מניית טבע

בית המשפט באוקלהומה החליט להפחית קנס על חברת ג'ונסון אנד ג'ונסון בהליך האופיואידים ● ברקשייר האת'וויי צמצמה במידה מסוימת את ההפסד שלה "על הנייר" מרכישת מניות טבע

טל קדם / צילום: תמר מצפי

לא רק ניהול קרנות נאמנות: הראל פיננסים תשיק עוד קרן לנכסים אלטרנטיביים

בית ההשקעות של קבוצת הביטוח הראל יוצא לדרך עם קרן שמתמחה בהשקעה בחוב בארה"ב בגיבוי בטוחות נדל"ן ● היקף הגיוס המתוכנן בקרן החדשה - 350 מיליון שקל

ד"ר מטאנס שחאדה, יו"ר מפלגת בל"ד / צילום: איל יצהר, גלובס

המשותפת בתגובה לכנס החירום של הליכוד: חוששים שהסתה תביא לפגיעה באוכלוסייה הערבית

קודם לכן פנה ח"כ איימן עודה לקצין הכנסת, למשטרה ולשר לביטחון הפנים בבקשה להצמיד לו אבטחה בעקבות איומים על חייו ופרסום תמונתו במדי הג'יהאד האיסלמי ● בפנייתו כתב: "ההיסטוריה לימדה אותנו שבכוחן של תמונות כאלה להוביל לרצח פוליטי"

נתניהו בכנס "חירום" בגני התערוכה / צילום: שלומי יוסף, גלובס

"עם הרשימה המשותפת אתה הולך להקים ממשלה? מה עובר לכם במוח?"

כך אמר הערב רה"מ ב"כנס חירום" שערך בגני התערוכה ● נתניהו הוסיף כי "בכל זאת, בזמן שהאזרחים שלנו הותקפו בטילים, באותו זמן בדיוק אתם מנהלים מו"מ עם חברי כנסת התומכים בארגוני הטרור ורוצים להשמיד את המדינה"

מפגין יורה בחץ וקשת במחאה בהונג קונג / צילום: Athit Perawongmetha, רויטרס

חץ וקשת ובקבוקי תבערה: המחאה נגד השלטון בהונג קונג מתלהטת

האלימות במחאות נגד השלטון בהונג קונג, שמתקיימת ברציפות מיוני האחרון, מסלימה, וההתנגשויות בין האזרחים למשטרה הופכים לקשים יותר ויותר ● צפו בתמונות

שאול שני / צלם: תמר מצפי / צילום: תמר מצפי

לאחר שנכשל בניסיון להנפיק בלונדון: שאול שני מוכר את ECI בשליש מהשווי שלפיו נרכשה ב-2007

הרוכשת האמריקאית ריבון תשלם 450 מיליון דולר עבור חברת ציוד התקשורת למודת המשברים ● משקיעי ריבון לא אהבו את העסקה, ומניית הרוכשת איבדה כשליש מערכה בתוך יומיים - גם על רקע עזיבת המנכ"ל וגיוס חוב מתוכנן של חצי מיליארד דולר למימון הרכישה ופרעון חובות ECI ● הערכות: לא צפויים פיטורים מאסיביים ב-ECI בעקבות הרכישה

בנין הבורסה / צילום: איל יצהר

תל אביב מחפשת כיוון; המדדים מדשדשים סביב רמות הפתיחה

מניית בזק נחלשת לאחר שחברת התקשורת דיווחה על ירידה של כ-18% ברווחי הרבעון השלישי ● עליות חדות בסלקום ובפרטנר; מדד התקשורת מטפס 1.2% ● מיטב דש יורדת אחרי הודעה על פיטורים צפויים ● מניות הקנאביס ממשיכות לרכז עניין