בסייברארק מאמינים שהמנכ"ל ראוי לתגמול הוני בשווי 4.5 מ' ד'

וגם: דרור שרון, מנכ"ל מגל, יקבל שכר גבוה יותר מזה של קודמו

אודי מוקדי, מייסד, יו"ר ומנכ"ל סייברארק / צילום: איל יצהר
אודי מוקדי, מייסד, יו"ר ומנכ"ל סייברארק / צילום: איל יצהר

חברת אבטחת הסייבר סייברארק מבקשת להעניק לאודי מוקדי, המייסד, היו"ר והמנכ"ל, תגמול הוני עבור שנת 2018. בחברה מבקשים לאשר הענקה של כ-53 אלף מניות חסומות, כ-37 אלף מניות שיינתנו לו בעתיד על בסיס עמידה ביעדים (PSU) וכן כ-35 אלף אופציות. בזימון לאסיפת בעלי המניות שפורסם לפני כמה ימים, נכתב כי דירקטוריון החברה סבור כי השווי הראוי לתגמול המנכ"ל ב-2018 הוא כ-4.5 מיליון דולר (בהנחה של עמידה במלוא היעדים שיוצבו לו, כך שיקבל את כל ה-PSU). בחברה מסבירים כי הענקת התגמול ההוני נועדה לשמור על חבילת תגמולים תחרותית וראויה לתפקיד מנכ"ל של חברה טכנולוגית, ולהתאים את האינטרסים של המנכ"ל לאלה של כלל בעלי המניות. סייברארק מציינת בזימון לאסיפה כי בשלוש השנים האחרונות החברה התרחבה במהירות: מספר הלקוחות גדל מכ-1,800 לכ-3,700, מספר העובדים גדל מ-321 ליותר מ-1,000 והיצע המוצרים התרחב. בנוסף, ב-5 השנים האחרונות שיעור הצמיחה השנתי הממוצע של סייברארק היה 41%.

נכון להיום, מוקדי מחזיק בכ-533 אופציות, במחיר מימוש ממוצע של כ-32.7 דולר, שנמצא "בתוך הכסף" - מחיר המניה היום הוא כ-59.6 דולר, שמשקף לחברה שווי של 2.1 מיליארד דולר בנאסד"ק. כ-77% מהאופציות שמוקדי מחזיק כבר הבשילו וניתנות למימוש. בזימון לאסיפה נכתב גם כי מ-2016 עומד שכר הבסיס השנתי של מוקדי על 375 אלף דולר. ב-2017, עלות שכרו של מוקדי הסתכמה ב-4.5 מיליון דולר.

דרור שרון, מנכ"ל מגל, יקבל שכר גבוה יותר מזה של קודמו

המנכ"ל החדש של החברה הביטחונית מגל צפוי לקבל שכר גבוה יותר מהשכר של קודמו בתפקיד, כך עולה מהזימון לאסיפת בעלי המניות של החברה, שפורסם אתמול. מגל הודיעה לאחרונה על מינויו של דרור שרון לתפקיד המנכ"ל החל מיוני הקרוב, במקום סער קורש שכבר פרש.

באסיפת בעלי המניות שתיערך ב-19 ביוני במשרדי החברה ביהוד, יתבקשו בעלי המניות לאשר את תנאי ההעסקה של שרון. תנאים אלה כוללים שכר בסיס חודשי של 85 אלף שקל, שהם כמיליון שקל בשנה - זאת, בהשוואה לשכר בסיס שנתי שקיבל קורש ב-2017 ועמד על 245 אלף דולר - כ-848 אלף שקל לפי שער החליפין בסוף 2017. בכפוף לאישור בעלי המניות, שכרו של שרון יעלה לאחר שנה ל-90 אלף שקל בחודש. מעבר לזה מבקשת החברה לאשר לו בונוס שנתי שיינתן לו בכפוף לעמידה ביעדים פיננסיים, ועשוי להסתכם ב-5-7 משכורות חודשיות, כלומר 425-595 אלף שקל. דירקטוריון החברה יוכל לאשר בונוס נוסף למנכ"ל, בגובה 3 חודשי שכר (255 אלף שקל), אך בכל מקרה כלל הבונוס שישולם לו לא יהיה גבוה מ-9 חודשי שכר (765 אלף שקל). שרון יקבל גם 360 אלף אופציות לרכישת מניות מגל, שיבשילו בשלוש מנות כעבור שנתיים עד 4 שנים מההקצאה. מגל, שבשליטת קרן פימי בראשות ישי דוידי (מחזיקה 42.8%), נסחרת בנאסד"ק בשווי של 126 מיליון דולר.

ישי דוידי / צילום: איל יצהר
 ישי דוידי / צילום: איל יצהר

התוכנית שהציעה לא אושרה ומבקרת הפנים של הרודיום התפטרה

מבקרת הפנים של חברת הרודיום השקעות, דנה גוסטמן ארליך, התפטרה מתפקידה לאחר ש"לא אושרה תוכנית הביקורת בהתאם למתווה ולהיקף כפי שהוצעו על ידי מבקרת הפנים" - כך עולה מעדכון שפרסמה אמש הרודיום בנושא. גוסטמן ארליך (43), מבקרת פנים מוסמכת, נכנסה לתפקידה בחברה בנובמבר 2011.

הרודיום השקעות (לשעבר גרינרג'י אנרגיות מתחדשות) פעלה במשך כמה שנים בתחום הנדל"ן תחת השם אינטרקולוני, אולם המשבר הכלכלי העולמי ב-2008 ייצר לה קשיי נזילות והוביל אותה להסדר חוב מול מחזיקי האג"ח, וכיום החברה פועלת לשימור נכסיה ומילוי יתרת התחייבויותיה.

בתחילת 2017 נכנסה החברה להשקעה בתחום המתכות והמינרלים באפריקה, כשחתמה על הסכם לרכישת זכויות בחברה העוסקת בתחום תמורת כ-2 מיליון דולר. בעל השליטה בהרודיום הוא המנכ"ל רואי תמרי והיו"רית היא טלי ירון אלדר, שכיהנה בעבר כנציבת מס הכנסה.

דנה גוטסמן ארליך / צילום: איל יצהר
 דנה גוטסמן ארליך / צילום: איל יצהר

הרימו עוגן: חברת נמלי ישראל פתחה את המסחר בבורסה בתל-אביב

את יום המסחר בבורסה לניירות ערך בתל-אביב, פתחה הבוקר (ג') חברת נמלי ישראל (חנ"י), מקימת נמל הדרום באשדוד ונמל המפרץ בחיפה, לאחר שלפני כשבועיים השלימה גיוס בהיקף של כ-2.5 מיליארד שקל בהנפקת האג"ח הראשונה שלה. הגיוס הורכב משלוש סדרות, שתיים צמודות מדד ואחת שקלית.

באירוע הפתיחה נפגשו על הפודיום: ישראל כ"ץ, שר התחבורה והמודיעין; שלמה ברימן, מנכ"ל חנ"י; יעקב קוינט, מנהל רשות החברות הממשלתיות; אוה מדז'יבוז', מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה המכהנת כדירקטורית מטעם המדינה בחנ"י; יעקב קוינט, מנהל רשות החברות הממשלתיות; אמנון נויבך, יו"ר הבורסה ואיתי בן זאב, המנכ"ל.

מי שלא הגיע לאירוע, היה רם בלניקוב, יו"ר ח"ני, שנאלץ להיעדר לאחר ששבר את רגלו בשבוע שעבר וביקש ממדז'יבוז' שתייצג אותו.

השר כ"ץ הכריז על הפודיום כי "התחרות בנמלים באשדוד ובחיפה תניב תוצאה. גם כעת, העובדים ניסו ומנסים למנוע את התחרות אמרתי גם אז ואני אומר גם היום - זה לא יקרה".

ברימן ציין כי "כניסת החברות הממשלתיות לשוק ההון הישראלי מהווה נקודת ציון חשובה". קוינט בירך על הגיוס ואמר כי הוא מקווה שפרויקטים תשתיתיים נוספים יבוצעו במימון הציבור.

הנוכחים לא הסתפקו בברכות אלה ואיחלו גם החלמה מלאה ומהירה לבלניקוב שנח בביתו.

אוה מדז'יבוז  שלמה ברימ ישראל כ"ץ  אמנון נויבך  איתי בן זאב ויעקב קוינט / צילום: רענן כהן
 אוה מדז'יבוז שלמה ברימ ישראל כ"ץ אמנון נויבך איתי בן זאב ויעקב קוינט / צילום: רענן כהן

צרו איתנו קשר *5988