תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

החברה לפיתוח ולחיזוק מבנים בע"מ - מובילה בתמ"א 38 בארצי, ת"א ורעננה לשנת 2017-2018 לפי דירוג המדד להתחדשות עירונית

המדד להתחדשות עירונית מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית
המדד להתחדשות עירונית

תוכן שיווקי

עם עובדות בשטח קשה להתווכח. החברה לחיזוק מבנים בישראל היא כיום החברה עם כמות הפרויקטים המשמעותית ביותר של תמ"א-38 ופינוי-בינוי - יותר מ-50 פרויקטים בשלבי מימוש, מתוכם כ-10 פרויקטים בביצוע, והיד עוד נטויה. בעולם המורכב של התחדשות עירונית הכרוך בביורוקרטיה סבוכה, מדובר בנתון מרשים לכל הדעות. מנכ"ל החברה, יוסי חסון, סבור שתמ"א-38 בונים מניסיון. ישנם אין סוף יזמים ויזמים בפוטנציה המעוניינים לעבוד באזורי הביקוש הגבוהים. הדרך להצליח היא מתודולוגיה ומקצועיות ללא פשרות. מצד אחד, רף הכניסה לתחום נמוך (כל אחד יכול לדפוק על דלת בניין, ולהציג את עצמו כיזם מנוסה); מצד שני, הרף האמיתי סופר-גבוה. על-מנת לזכות בפרויקט באזורי הביקוש הגבוהים צריכים להוכיח ביצוע מוצלח של פרויקטים, חוסן כלכלי, יכולות תכנון, יכולות ניהול, ולא פחות חשוב - יכולות התנהלות מול הדיירים, ועוד.

חסון: “היום הדיירים מבצעים בדיקות עמוקות לפני התקשרות עם יזם. לא עוד נפנוף בסיסמאות של ניסיון - היום הדיירים מבקשים לראות ולדבר עם בוני בניינים ודיירים בפרויקטים שכבר הסתיימו, הדיירים דורשים תכנון ראשוני ועוד. בנוסף קיימת תופעה של “בניינים חוזרים". מדובר בבניינים שחתמו על עסקת תמ"א לפני שנים רבות עם יזם בפוטנציה, והפרויקט נתקע לשנים רבות. הדיירים יצאו מההסכם, וכעת הם מבקשים להתניע את התהליך מחדש. אנחנו אומרים שוב ושוב לדיירים: נכון, חשוב לקבל עוד מטר או עוד ברז באמבטיה, אבל הרבה יותר חשוב להתקשר עם יזם שיתחיל ויסיים את הפרויקט בזמן וברמת ביצוע טובה. את זה ניתן לראות רק לאחר שנים רבות של פעילות. ורק למספר מצומצם ביותר של חברות יש היכולת להראות זאת בתל-אביב".

חסון, יזם ומשקיע היי-טק בעברו, הקים בשנת 2000 את החברה לחיזוק מבנים, בשיתוף עם אפרתי מדפיס, הפעילה בכל ענפי ההנדסה האזרחית, על-מנת להביא את החדשנות וההישגיות האופייניות לענף ההיי-טק לזירת ההתחדשות העירונית, בדגש על מומחיות הנדסית. החיבור האסטרטגי הוליד חברת נדל"ן מובילה, המבצעת ומממשת את תוכנית תמ"א- 38 משלבי הבדיקות והתכנון, ועד שלבי הביצוע, הניהול והגמר. הפעילות של החברה לחיזוק מבנים כוללת בדיקות ספציפיות לכל בניין, תכנון הנדסי ואדריכלי, קידום והשגת היתרי בנייה בלוח- הזמנים הקצר ביותר, ביצוע חיזוק המבנה ותוספות הבנייה ברמה הגבוהה ביותר, וכן, מימון הפרויקט. כל זאת, ללא עלות כספית מצד הדיירים. החברה פועלת בעיקר בתל-אביב, כ-75% מהיקף פעילותה; וכן בערים: הרצליה, רעננה, רמת השרון, רמת-גן, גבעתיים ועוד. 

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית

צרו איתנו קשר *5988