גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

אולמן: קנדה ישראל ואלקטרה מסכלות מכירת החזקות מידטאון

כונס הנכסים של החזקות יורוקום נדל"ן בפרויקט, עו"ד חגי אולמן, פנה לביהמ"ש כדי שיורה לחברות הציבוריות קנדה ישראל ואלקטרה לשתף איתו פעולה ● "התנהלות כוחנית, חסרת עכבות ובלתי מתקבלת על הדעת של חברות ציבוריות נכבדות"

עו"ד חגי אולמן / צילום: ישראל הדרי
עו"ד חגי אולמן / צילום: ישראל הדרי

האם שתי החברות הציבוריות, קנדה ישראל ואלקטרה, פועלות בניגוד לצו שניתן על-ידי בית המשפט המחוזי בתל-אביב ופוגעות בניסיון למכור את החזקות יורוקום נדל"ן בפרויקט מידטאון? כך לפחות טוען כונס הנכסים של החזקות יורוקום נדל"ן בפרויקט, עו"ד חגי אולמן ממשרד יהודה רוה ושות', בבקשה דחופה למתן הוראות שהעביר היום לבית המשפט.

לטענת עו"ד אולמן, הבקשה הוגשה "עקב התנהלות כוחנית, חסרת עכבות ובלתי מתקבלת על הדעת של השותפים בפרויקט מידטאון - חברות ציבוריות נכבדות - אשר נראה כי הגיעו לכלל מסקנה כי הדרך לכפות על כונס הנכסים ושמא על בית המשפט הנכבד, לבצע עסקה לרכישת זכויות קבוצת יורוקום במידטאון, בתמורה לשווי ההשקעות שהושקעו על-ידי קבוצת יורוקום, במידטאון הנה באמצעות הצבת מכשולות בפני כונס הנכסים ומניעת דרכו לאיתור רוכשים פוטנציאלים לזכויות קבוצת יורוקום במידטאון".

הדרישה: "לשתף פעולה ללא דיחוי"

בשל כך מבקש עו"ד אולמן כי בית המשפט יורה לחברות קנדה ישראל ואלקטרה, וכן לחברת מידטאון עצמה, "לשתף פעולה באופן מידי וללא דיחוי עם כונס הנכסים לצורך ביצוע סמכויותיו כפי שנקבעו על-ידי בית המשפט הנכבד".

בין השאר דורש כונס הנכסים כי שלוש החברות הנ"ל יסייעו בידיו לערוך חדר מידע על פרויקט מידטאון. חדר מידע זה אמור לכלול את כל הנתונים הדרושים למציעים הפוטנציאלים, שיבקשו לערוך בדיקת נאותות לפרויקט בטרם יגישו הצעה לרכישת הזכויות של יורוקום נדל"ן בו (37.5%).

בנוסף דורש עו"ד אולמן כי שלוש החברות ישתפו פעולה עמו ועם רחל (רוחה) לוין, שמונתה מטעמו (ובאישור בית המשפט) לתפקיד דירקטורית במידטאון. זאת, על-פי הסכם השותפים במידטאון שקובע כי כל אחד מהשותפים יזכה בנציג אחד מטעמו בחברת הפרויקט.

אולמן מפרט בבקשה את מהלך האירועים, החל ממועד מינויו לכונס הנכסים על נכסי יורוקום נדל"ן המשועבדים לטובת קבוצת הנושים בראשות בנק מזרחי טפחות. לטענתו, בעקבות החלטת בית המשפט קיימו לפני כחודש הוא ורוחה לוין פגישות עם מנכ"ל מידטאון איציק חממי ועם אסי טוכמאייר, מבעלי השליטה בקנדה ישראל.

עם זאת, בהמשך טוען עו"ד אולמן כי לקראת סוף מאי קיבל שיחה טלפונית מהמנכ"ל חממי, שהודיע כי קיבל הנחיה מאת השותפים במידטאון שלא לשתף פעולה עמו ועם הדירקטורית מטעמו. "בכלל זה הודיע מר חממי כי הפגישה המיועדת להשלמת לימוד ובחינת הנכס המשועבד וניתוח הנדרש להליך המכירה כפי שאושר על-ידי בית המשפט הנכבד - לא תתקיים! בהתאם להנחיה שקיבל", כותב עו"ד אולמן.

לדברי כונס הנכסים, השותפים האחרים במידטאון טוענים כי הדרישה לפתיחת חדר מידע אינה הולמת את טובתה של מידטאון, וכי מדובר ב"מאבקים הנערכים על גבה של חברת מידטאון" שנועדו לשרת אינטרסים זרים, ואין להם דבר עם טובת חברת מידטאון.

"קנדה ישראל ואלקטרה פועלות באופן כוחני, ולצערנו אף בריוני, במטרה להכשיל את הח"מ בתפקידו ככונס נכסים, ואינן בוחלות בכל אמצעי הנקלע לידן כדי להביא לתוצאה שבה הליך כינוס הנכסים אינו מקודם, והכול תוך מטרה להשיג הישג אחד ויחיד - רכישת זכויות מידטאון בנזיד עדשים מאת כונס הנכסים - על אפם חמתם וזכותם של הנושים המובטחים ויתר נושי יורוקום נדל"ן", כותב עו"ד אולמן.

על-פי כונס הנכסים, קנדה ישראל ואלקטרה סבורות בטעות כי אם יסכלו את פעולותיו בכוונת מכוון, יעלה בידן להכריחו למכור להן את זכויות יורוקום נדל"ן תמורת 111 מיליון שקל. סכום זה אינו תואם לדבריו את השווי הכלכלי האמיתי של הנכסים המשועבדים.

עוד כתבות

ערן וולף מוקי ודורון שניידמן / צילום: יונתן בן חיים

לאומי פרטנרס תממש השקעתה במימון ישיר בתשואה של 300%

מכירת המניות תיעשה באמצעות עסקת החלפת מניות עם ביטוח ישיר הציבורית לאחר שנראה שהתוכנית להנפקת מימון ישיר הוקפאה בינתיים

טבע / צילום: רויטרס - Ammar Awad

הניסוי שהצליח והשיווק שאושר: למה זינקה טבע בלמעלה מ-7%

שעות ספורות לאחר שהחברה דיווחה על הצלחה בניסוי קליני שלב 3 במוצר מקורי לטיפול בכאב, ה- FDA אישרה לשיווק גרסה גנרית ראשונה לתרופה אפיפן של המתחרה מיילן - גרסתה של טבע

מקררי חלב בסופרמרקט / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

העלאת המחירים תבוטל? זה מה שכחלון מציע לתנובה

ל"גלובס" נודע כי בתמורה תנובה תחזור בה מהעלאת המחירים שביצעה לאחרונה ושבישרה על גל ההתייקרויות רגע לפני החגים, וגם תמשוך את הבג"ץ שהגישה ● שר החקלאות הטיל וטו על ההצעה

חוזרים לבית הספר / צילום: תמר מצפי

סכנה לפתיחת הלימודים? ארגון המורים הכריז על סכסוך עבודה

ארגון המורים מאיים להשבית את בתי הספר התיכוניים בשל אי הפעלת עוז לתמורה בבתי הספר בחינוך המיוחד, במפתנים ובבתי הספר הכנסייתים: "איבדנו אמון שהבעיה תיפתר בדרכי נועם"

אתר עבודות של שפיר הנדסה / צילום: אסף מרדכי

שפיר הנדסה ופיצרוטי יבנו את כביש הגישה החדש לירושלים

עלות הפרויקט נאמדת בכמיליארד שקל ● הבנייה צפויה להתחיל ב-2019 וכביש 16 ייפתח לתנועה ב-2023

אריק פינטו מנכ"ל בנק הפועלים / צלם: איל יצהר

הפועלים: בלי הפרשה לאמריקאים ובלי דיבידנד; רווח של 920 מ'

ברבעון השני לא הייתה הפרשה נוספת בגין חקירת עסקי קבוצת הבנק עם לקוחות אמריקאים ● עד היום הפריש הבנק 365 מיליון דולר בגין החקירה ● עם זאת, מטעמי שמרנות ובתיאום עם בנק ישראל, לא הכריז דירקטוריון הבנק על חלוקת דיבידנד מרווחי הרבעון השני ● מדובר ברווח הגדול במערכת: 920 מיליון שקל

מטוס מאויש שעבר התאמה למטוס ללא טייס של אירונאוטיקס  / צילום: יח"צ

אירונאוטיקס דוחה את הצעת הרכישה של רפאל ואביחי סטולרו

אירונאוטיקס הסבירה את החלטתה לדחות את ההצעה בכך שהסכום שהציעו רפאל וסטורלו, 430 מיליון שקל, הוא נמוך מדי ● מקורבים לנושא העריכו כי "מדובר במשבר טבעי במו"מ", אך עם זאת התקשו להעריך את הסיכויים של עסקה כזאת לצאת לפועל

אריתה פרנלקין / צילום: רויטרס

מותה של אגדה: אריתה פרנקלין הלכה לעולמה

הגברת הראשונה של המוזיקה השחורה הלכה לעולמה בגיל 76, אחרי שישה עשורים של פעילות מוזיקלית ענפה וימים ספורים לאחר שאושפזה בבית חולים בדטרויט. בין השירים המזוהים עמה: "Think", "I Say a little Prayer" ,"Respect" ו-"Amazing Grace"

מנכ"ל אובר דארה קוסרשאהי / צילום: רויטרסס

החזון של מנכ"ל אובר מתממש, אבל המשקיעים מודאגים

ההכנסות של אובר ממשיכות לעלות מרבעון לרבעון והפסדים מצטמצמים, אך הפסדים כבדים בחטיבת המכוניות האוטונומיות לצד צרות רגולטוריות בניו-יורק ובלונדון מעכירים את התמונה

ארדואן עם חתנו, שר האוצר, בראט אלבייראק./ צילום: רויטרס Umit Bektas

ההנהגה הטורקית מאבדת אחיזה במציאות

נשיא טורקיה ריכז כל-כך הרבה סמכויות בידיו, עד שאינו יכול להתחלק באחריות - או באשמה ● הוא מנסה להתמודד עם משבר כלכלי דרמטי באותם אמצעים שבהם הוא מטפל ביריבים פוליטיים: בצעקות רמות ובאיומים ● הוא קורא להחרים אייפונים, בשעה ששר האוצר שלו מבטיח להפיל את הדולר ● פרשנות

שרה נתניהו במדי אל על בטקס הבוקר

משרה נתניהו עד באפט: בחנו את עצמכם על כותרות השבוע

אשת ראש הממשלה השיקה מטוס של אל על, נחשפה עלות השכר של יד ימינה של שרי אריסון והמשבר בטורקיה המשיך והחמיר ● מה אתם זוכרים מהסיפורים שעשו את השבוע?

עופות בסופרמרקט / צילום: תמר מצפי

בלי עוף בשקל: צפי למחסור בעופות טריים ברשתות השיווק

לפי משרד החקלאות, הסיבה לכך נעוצה בהיעדרותו של כוח-אדם מקצועי מהמשחטות במהלך חג הקורבן, שנמשך כ-5 ימים ● בעופות קפואים לא צפוי מחסור לאור חיי המדף הארוכים של המוצר

עדיקה/ צילום: ערן סלם

שיפור בתוצאות עדיקה ברבעון השני; השורה התחתונה מאוזנת

מניית עדיקה הניבה את התשואה הגרועה ביותר מבין מנפיקות 2018, עם צניחה של כ-30% מאז חודש מארס

 טקס קקטוס הזהב / צלם: יחצ

רשמית: בוטלה תחרות קקטוס הזהב

ההחלטה התקבלה במסגרת ישיבת חירום שכינס איגוד חברות הפרסום בניסיון לשכנע את משרדי הפרסום מקאן ת"א, ראובני-פרידן ויהושע TBWA, שבחרו לא להתמודד השנה, לחזור בהם; אולם נראה כי המשרדים נחושים בדעתם שלא להתמודד

אייזיק דבח / צילום: תמר מצפי

למרות צמיחה בישראל: דלתא ירדה בהכנסות, ברווחים ובתזרים

את השחיקה בתוצאות חברת הטקסטיל ברבעון הובילו המכירות בארה"ב ואירופה ● המנכ"ל אייזיק דבח: "אנו צופים שההשקעות שביצענו במפעלינו ישפיעו לחיוב על תוצאותינו החל מהמחצית השנייה של 2018"

מתנות חג / צילום:  רויטרס, Mark Blinch

כמה אתם תקבלו? 3 מיליון עובדים יקבלו השנה שי לחג

כמדי חג מוציאה חברת ועדים המרכזת את המידע על הפעילות הכלכלית-חברתית של ועדי העובדים בישראל, את סקר תקציבי מתנות החג שיקבלו העובדים השכירים במשק ● מי יקבל תלושים וכמה?

 טקס קקטוס הזהב / צלם: יחצ

קקטוס הזהב הכרחי כדי להחזיר לענף הפרסום את הזוהר שלו

כדי למשוך אנשים יותר יצירתיים למשרדי הפרסום, נדרשת אותה גאוות יחידה שנוצרת, בין היתר, מכך שנותנים להם במה להופיע עליה וגביע קדוש לשאוף אליו. לכן, קקטוס הזהב הוא הקמפיין הארגוני הפנימי הטוב ביותר שיש למנהל לתת לעובדיו ● פרשנות

ניר שטרן / צילום: יוסי צבקר

דוחות חלשים לסלקום: הפסד עקב הוצאות פרישה לעובדים

הוצאות חד-פעמיות בסך 26 מיליון שקל, בגין פרישה של 200 עובדים, העבירו את סלקום להפסד נקי של 37 מיליון שקל ברבעון השני ● ההכנסות מהמגזר הסלולר ירדו, ומנגד ההכנסות של מגזר הטלוויזיה והאינטרנט עלו ● ההכנסה החודשית הממוצעת ממנוי נותרה ללא שינוי לעומת הרבעון הקודם: 51.8 שקל

מייסד וואטסאפ יאן קום / צילום: רויטרס

הסדר פייסבוק ומייסד וואטסאפ: בוא למשרד וקבל 450 מיליון ד'

ההסדר של מייסד וואטסאפ, יאן קום, עם פייסבוק כולל מענקי מניות בשווי כולל של כ-450 מיליון דולר, כך מספרים מקורות יודעי דבר ● מהו אותו הנוהל תגמול המכונה Rest and Vest בעמק הסיליקון האם הוא נפוץ?

מנהלים עשויים לבזבז זמן רב לעובדים שלהם / צילום: Shutterstock

כך מבזבזים מנהלים את זמנם של העובדים בלי להתכוון

הערות אגב שמתפרשות כהוראות ותופעת "ליקוק העוגיות": חוקרים מסטנפורד בדקו איך התנהגויות של מנהלים יוצרות עומס מיותר